نقطه صفر شروع اینترنت اشیا چه چیزی هست ؟

سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه

دوستانی که در کار اینترنت اشیا هستند، نقطه صفر اینترنت اشیا دقیقا چه چیزی هست؟ 

ینی پیشنیاز باید چه زبان هایی ( تا چه سطحی) و چه سخت افزار هایی یاد بگیریم و اینکه برای تمرین بیشتر به چه سخت افزار هایی نیاز داریم؟

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 5 سال پیش

با عرض سلام و احترام 

من چند روز پیش همین سوال رو از استادم پرسیدم اونم ۲ تا کتاب بهم معرفی کرد 

البته مشکلی که داره به فارسی نیست 😬😬

Internet of Things Applications: From Research and Innovation to Market Deployment (River Publishers Series in Communications)

و

Internet of Things: Challenges and Opportunities (Smart Sensors, Measurement and Instrumentation)

امیدوارم مفید واقع بشه 

موفق باشید 

sokanacademy forum

مرسی دوست عزیز مرررسی :)

sokanacademy forum

سلام

جهت توسعه برای اینترنت اشیا یا همون iot معمولا همیشه زبان C در صدر قرار داره و بعد از اون زبان‌های جاوا و پایتون بسیار پرکاربرد هستند. همچنین زبان‌های جاوااسکریپت و Php هم در این زمینه کاربرد زیادی دارند.

پس برای شروع باید یکی از این موارد رو انتخاب کنید و تسلط بالایی توی اون زبان داشته باشین.

موفق باشید

sokanacademy forum

من از یکی که تو اینکار بود پرسیدم بهم گفت تو سی پلاس پلاس رو یاد بگیر( درصورتی که من اشنایی خوبی با پایتون و تقریبا با پی اچ پی دارم)ولی میتونم سی پلاس پلاس هم یاد بگیرم چون مفهومشون یکیه تقریبا

منظورم اینه که کدوم زبان دقیقا آچارفرانسه اینکار هست؟( مثلا مبحث شی گرایی تو اینترنت اشیا چقد کاربرد داره که بجای سی ، سی پلاس پلاس بخونم؟)

sokanacademy forum

سلام 
برای اینترنت اشیا، دو بخش سخت افزار نرم افزار باید کار کنی و اشنا باشی 

باید به صورت کلی با برد های آردینو و رسپبری کار کنی با ماوژل های بلوتوث و وای فای و حسگر ها و...

به مباحث الکترونیک نیاز پیدا میکنی اگه می خوای حرفه ای بشی 

علاوه بر زبان های که دوستان گفتن زبان بسکام هم بشه توی لیست قرار داد 

نمیشه گفت این دقیقا نقطه شروعه ولی اگه بتونی با سخت افزار ارتباط برقرار کنی شاید اینو بشه گفت که این شروعشه

online-support-icon