omidi.java78

رودمپ و مسیر یادگیری در زبان جاوا و چگونگی ورود به بازار کار آن

omidi.java78 ۱۳۹۷/۰۹/۰۷ زبان برنامه‌نویسی جاوا

سلام خدمت دوستان. من خیلی زیاد به زبان جاوا علاقه دارم نه بخاطر اندروید بلکه برای برنامه های بزرگ سازمانی و بک اند سایت، برای یادگیری و پیشرفت در جاوا میدونم که ابتدا باید java se رو خوب یاد بگیرم اما مسیر بعد اون رو بلد نیستم. ممنون میشم راهنماییم کنین و یک رودمپ به من نشان بدهید.

در ادامه من چندتا آگهی شغلی رو بررسی کردم و متوجه شدم برای وارد شدن به بازار جاوا باید تجربه چندسال کار داشته باشم اما از اونجایی که تا حالا در شرکتی کار نکردم میخواستم ببینم چطور میتونم به بازار جاوا وارد بشم؟

ببخشید که طولانی شد دوستان. ممنون  

پاسخ‌ها به این تاپیک
soheil
soheil
۱۳۹۷/۰۹/۰۸

سلام خدمت شما دوست عزیز.تبریک میگم بخاطر علاقه زیبا و قدم گذاشتن توی مسیر قشنگگگ و البته دشوار.شما یکی از بهترین استک های موجود رو انتخاب کردین.استک وب جاوا محشره.

اول شما جاوا se رو اوکی کنین(البته بهتون بگم از یه جایی به بعد باید مفاهیم رو توی کاری یاد بگیرید بعنی توقع نداشته باشین با تمام مفاهیم se کامل آشنا بشین)،بعد شروع به کار با jdbc کنین و مفاهیم پایگاه داده.بعد که با jdbc خوب جلو رفتین برید سراغ hibernate و البته jpa.توجه کنین تمام تکنولوژی هایی که میگم رو حتما پروژه محور یاد بگیرید.حتما مفاهیم دیتابیس رو روش کار کنین.بعد به سراغ مطالعه عمیق تر  در مورد معماری java EE برید پس یکم آشنایی با servlet ها حتما توصیه میشه اما فقط در حد آشنایی که بدونید چه خبره پشت کار.بعد به سراغ spring mvc برید.حتما حتما اول از spring mvc شروع کنید و بعد به سراغ spring boot برید.مفاهیم پایه فرم ورک spring رو از جمله DI و IOC بررسی کنین کاملا.روی integrate کردن spring با hibernate حتما کار کنین.پیشنهاد میکنم توی مسیری که دارید پیش میرید از PostgreSql استفاده کنین.در مورد spring mvc شما نیاز به درک عمیق مفاهیم mvc دارید.واسه view هم ممکنه زیاد شنیده باشید jsp رو ولی درسته قدیمی هست بنده هم توصیه به استفاده دائم نمیکنم فقط صرفا جهت یادگیری و اینکه کلا قراره چه اتفاقی بیوفته بعدش میتونین thymeleaf رو انتخاب کنین که جدید هست.در ابتدا به سراغ REST نرید،و سعی کنین یکی دوتا پروژه کوچیک بنویسین که مفاهیم CRUD رو داشته باشه بعدش میتونین برید سراغ spring boot که شاهکاره.اونجا شروع کنین مفاهیم rest رو.و خب توصیه بنده این هست که اون موقع حتما حتما java script رو کنارش پیش ببرید که خیلی نیاز دارید.پیشنهاد بنده این هست که اون موقع برای سمت view حتما از angular یا react استفاده کنین.

به شدت پیشنهاد میکنم از منابع خارجی استفاده کنین.

موفق باشین.

omidi.java78
omidi.java78
۱۳۹۷/۰۹/۰۸

خیلی سپاسگذارم بابت راهنماییتون

در پاسخ به

saeed pournezhad
saeed pournezhadدولوپر، علاقمند به یادگیری و درگیر شدن با معماری های جدید.
۱۳۹۷/۰۹/۰۷

سلام دوست من.

من خودم با جاوا شروع کردم برنامه نویسی رو و این چیزی که میگم تجربه خودم هست. یکی اینکه جاوا اس ای رو باید خوب یاد بگیری. در کنارش باید یکم با شبکه آشنا بشی چون میخوای بک اند طراحی کنی. در حد ریکوئست و ریسپانس http و پروتکل های موجود. html و css هم در حدی که بتونی تگ هاشون رو بخونی. همچنین javascript در حدی که بفهمی ajax و اینا چی هستن. بعد باید شروع کنی java ee کار کردن. اول از همه با معماری servlet  آشنا شو. هر چند کاربردی نداره و قدیمی شده ولی دید خوبی میده بهت. بعدش RESTFull رو بخون و کار کردن با JAX-RS. بعد از اینا فریمورک spring و معماری MVC (کلا design pattern رو بذار تو برنامت که بخونی). در ضمن سواد پایگاه داده هم باید داشته باشی چون باید بتونی دیتا رو سیو کنی و بخونیش. با mysql شروع کن و بعدش یک ORM مثل hibernate رو یاد بگیر. برای یادگیری جاوا از سایت جاواکاپ میتونی فیلمهای آموزشی خیلی خیلی خوبی دانلود کنی. همچنین کتاب OCA/OCP رو هم بشدت پیشنهاد میکنم بخونی. گود لاک.

omidi.java78
omidi.java78
۱۳۹۷/۰۹/۰۸

خیلی ممنونم بابت راهنمایی خوبتون

در پاسخ به

امین ظاهردَنّاک
امین ظاهردَنّاکاندروید دولوپر، مترجم
۱۳۹۷/۰۹/۰۷

سلام

پیشنهاد میکنم به سایت و کانال تلگرامی جاواکاپ حتما یه سری بزنی. توی سایت یه رودمپ خوب داده.ویدیوهای جاوا کاپ رو هم شدیدا توصیه میکنم