در حال حاضر کدام زمینه از برنامه نویسی را یاد بگیریم؟

سلام دوستان, لطفا اگه کسی میتونه کمک کنه . ممنونش میشم. باور کنید سر این موضوع چند روزه اصلا مغزم درگیره . حتی تو خواب!  

به نظر شما در حال حاضر چه زبان برنامه نویسی رو یاد بگیریم بهتره. من الان پایتون رو یاد گرفتم و میخواستم برم فریمورک  جنگو رو یاد بگیرم . اما شنیدم پایتون زیاد تو ایران کاربرد نداره. الان موندم  چی کار کنم و برم سراغ جاوا اسکریپت یا اصلا برم جاوا یاد بگیرم (البته جاوا قبلا تا حدودی کار کردم)بعدش برم سراغ اندروید

از یه طرف شنیدم با جاوا اسکریپت هم میشه برا اندروید کد زد.

اقا خلاصه بگم الان چی رو یاد بگیرم بهتره؟ شاید بگین علاقت کدومه. علاقمو هنوز یه جورایی نمیدونم به همشون علاقه دارم

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 5 سال پیش

ابتدا هدفتون رو بدون ترس انتخاب کنید با توجه به این موضوع که قرار نیست تا آخر عمر در آن حوزه و با آن زبان برنامه نویسی کنید.

بعد انتخاب حوزه مورد علاقتون، میتونم بیشتر کمکتون کنم!!

و همچنین اگر با اصول اولیه برنامه نویسی آشنا نیستین برای شروع توصیه هایی خواهم داشت اگر جزیاتی تر بفرمایین... سوالتون خیلی کلیست!!

sokanacademy forum

مرسی دوست عزیز

sokanacademy forum

با سلام و احترام 

باید خدمتتون عرض کنم که شما کلیات کار رو یاد بگیر در زبان پایتون بعدش راحت میتونی رو هر زبانی که بخوای سوییچ کنی بدون دردسر و براحتی 

الان بازار کار اندروید نسبت به وب خیلی بهتره اگه با جاوا هم قبلا کار کرده باشی که دیگه خیلی کارت راحت میشه 

موفق باشید 

sokanacademy forum

مرسی دوست عزیز

sokanacademy forum

اول مباحث پایه رو که base کار هستن یاد بگیرید،بعد علاقتون رو مشخص کنید،اون موقع خیلی بهتر و راحتر میتونید تصمیم بگیرید.چون اگر دست به انجام کاری بزنید که علاقه ندارید اصلا با جون و دل روش کار نخواهید کرد.بر فرض ببینین دوست دارین سیستم های is بنویسید یا مثلا روی Bi کار کنید یا اصلا به طراحی سایت علاقه دارید،یا نوشتن اپ واسه اسمارت فون ها،یا اصلا دوست دارید آزاد کار کنین یا برای شرکت خاصی.اینا خیلی مهمه و از اینا مهم تر مفاهیم پایه.

موفق باشید.

sokanacademy forum

مرسی دوست عزیز

sokanacademy forum

سلام

دوره سختیه تجربشو داشتم، ممکنه بازم گم بشی چون نظرات متفاوته

شاید بهتر باشه از الان یه زبان پایه ای و قدرتمندی مثل جاوا رو پیش بگیری و با تمامی اصول پای ای کار کنی و حسابی حرفه ای بشی، اگه اهل این هستی بشتر خودتو درگیر کنی میتونی حتی Cppیا C رو شروع کنی.

ولی ولی ولی حساس نشو که ببین با کدومش بشتر حال میکنی شروع کن، اگه امروز java رو شروع کنی فردا بری سمت پایتون بدرد نمیخوره، یه زبانو بگیر و برو تا آخرش 

قدرت حل مسئله ت به مرور زمان قوی تر بشه میتونی یه زبان دیگه رو سریع به سینتکسش اشنا بشی و سریعا به زبان دیگه ای کوچ کنی☻

online-support-icon