p1rofiletest

علت وصل نشدن اینترنت با کابل شبکه ی مودم

p1rofiletest ۱۳۹۷/۰۸/۱۷ 1033 مباحث عمومی برنامه‌نویسی

سلام ممکنه بهم بگید چرا وقتی کابل شبکه مودم رو به لپ تاپ وصل میکنم به اینترنت وصل نمیشه قبلا یعنی یک روز قبل وقتی کابل رو زده بودم به اینترنت وصل میشید ولی الان نمیشه و فقط از طریق وای فای وصل میشه چطوری میتونم این مشکل رو برطرف کنم عکسش رو در لینک زیر قرار میدم  اینم بدونید اینترنت وصل و ترفیک یا حجم تموم نشده وقتی وای فای روشنه وصل میشم ولی وقتی وای فای رو خاموش میکنم و از طریق کابل میخوام وصل بشم وصل نمیشه در صورتی که قبلا وصل میشید

http://uupload.ir/files/5jv9_2569.png

پاسخ‌ها به این تاپیک
پویا نظری
پویا نظریتوسعه‌دهنده‌ موبایل اپ، دانشجوی نرم‌افزار
۱۳۹۷/۰۸/۱۷

سلام 

در اولین مرحله وای فای رو خاموش کن بعد امتحان کن، اگه نشد به ادرس ControlPanel>Network and Internet>Network and Sharing Center>Change adapter settings

((برای باز کردن این پنجره میتونی با کلید ترکیبی win+R و تایپ ncpa.cpl به این قسمت وارد بشی))
از اینجا بررسی کن که Local Area Connection موقع اتصال کابل فعال بشه و تغییر وضعیت بده (یکبار دیزیبل کن بعد دوباره اینیبل کن)

با cmdهم دستور ping 192.168.1.1  رو بده، یا اینکه  همین ادرس 192.168.1.1 با مروگر بازکن ببین اصلا به مودم متصل هست

حتما به صورت جدا مودم رو با سیستم دیگه تست کن

mostajeran.moh
mostajeran.moh علاقه مند به توسعه دهندگی وب
۱۳۹۷/۰۸/۱۷

با سلام و احترام

اول از سلامت کابل اطمینان حاصل کنید

از troubleshoot خود ویندوز استفاده کنید

اگر خروجی کابل شبکه بیشتر از یکی هست اونا رو هم چک کنید

از گزینه reset setting از توی internet option میشه برای مشکلاتی که برای IP ها پیش میاد استفاده کرد

اگر بعد از تنظیمات ذکر شده برای ویندوز مشکل حل نشد با یه مودم دیگه سیستم خودتون رو چک کنید که از سلامت کارت شبکه اطمینان حاصل کنید

p1rofiletest
p1rofiletest
۱۳۹۷/۰۸/۱۷

سلام ممنونم ممکنه به عکس این مواردی را که گفتید را بهم نشون بدهید چون متاسفانه نمیدونم باید دقیقا چیکار کنم مثلا troubleshoot  رو باید از کجا پیدا کنم و چطوری باید تنظیم کنم وغیره 

از یه کابل شبکه دبگه استفاده کردم متاسفانه بازم وصل نشد 

در پاسخ به

mohamadrezamat
mohamadrezamat
۱۳۹۷/۰۸/۱۷

داداش احیانا تنظیمات lan رو تغییر ندادی حالا برای گیمینگ یا هر کاری ؟؟! اگر ن و کابل هم مشکل نداشت احتمالا مشکل سخت افزاری قطعته

در پاسخ به