برای کسی که در شهرستان می‌خواهد برنامه‌نویس شود چه توصیه‌ای دارید؟

سلام دوستان. با توجه به اینکه در شهرهایی به جز تهران(خودم ساکن اصفهان هستم) خیلی کارآموزی برنامه‌نویسی وجود نداره( اصلا شرکت بزرگ و مهمی برای کار برنامه‌نویسی وجود نداره) و یک تازه کار نمیتونه وارد بازار کار بشه و تجربه پیدا کنه بنظرتون وارد این حرفه شدن درسته؟ البته یک راه دیگه هم مهاجرت به تهرانه که متاسفانه هزینه بالایی داره و هر کسی(از جمله خودم) نمیتونه به تهران بیاد. حالا بنظرتون آموزش دیدن برنامه‌نویسی رو ادامه بدم(چون خیلی علاقه دارم) یا وارد یه کار دیگه بشم؟ 

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 5 سال پیش

سلام دوست عزیز من توصیه میکنم اگر خیلی علاقه دارید حتما ادامه بدید فقط دقت کنید اشتباه که ما کردیم رو تکرار نکنید و این کارهایی که میگم انجام بدید 

1- حتما زبان انگلیسی رو یاد بگیربد اگر میخواهید حرفی برای گفتن داشته باشید در آینده 

2- تایپ ده انگشتی رو اصلا ساده نگیرید چون بعد ها به اهمیتش پی میبرید 

3- بنطرم مکان مهم است ولی نه اینقد که نخوای کارتو ادامه بدی اگه ایده خوبی داشته باشی هر جا باشی کارت میگیره 

4- برنامه نویسی یعنی خلق چیرهای جدید برای بهبود کارها و این ربطی به کجا بودن نداره 

5- انتخاب کنید کدوم بستر رو میخواهید برای برنامه نویسی ادامه بدید وب یا سیستم به شدت توصیه میکنم وب رو شروع کنید بعد که دید روشنی از برنامه نویسی پیدا کردید انتخاب براتون ساده میشه 

6- مطالعه کنید 

7- مطالعه کنید  

8- مطالعه کنید  

9-و.... مطالعه کنید  

sokanacademy forum

سلام

قبلاً در پاسخ به کاربر دیگری تجربیاتم را عرض کردم که از لینک زیر در دسترس است و امیدوارم که مفید واقع گردد:

https://goo.gl/FQQpCr

پیروز باشید

sokanacademy forum

سلام همشهری :)

تجربه‌ی من می‌گه لزوما کارآموزی راه یادگیری برنامه‌نویسی نیست. به نظرم

۱- از سایت‌هایمرسوم یادگیری برنامه‌نویسی (مثل w3schools) شروع به یادگیری کنید.

۲- بعد پروژه‌های ساده برای خودتون تعریف کنید و انجام بدید. کم کم می‌تونید پروژه‌های کوچیک پولی (از سایت‌هایی مثل پارس‌کدرز، پونیشا و انجام میدم) هم قبول کنید و با انجام دادنشون بیشتر یاد بگیرید.

۳- بعد در گروه‌های مختلف دوستی (در جاهایی مثل توییتر، devrant و سولولرن) عضو بشید و پروژه‌هاتون رو به اشتراک بگذارید و با نظرات بقیه کارتون رو بهتر کنید.

۴- بعد از اون می‌تونید با کمک یک منتور پروژه‌های بهتر انجام بدید و یادگیری‌تون رو بیشتر کنید.

این تقریبا مسیر یادگیری من بود. احتمالا به کار شما هم بیاد

موفق باشید

sokanacademy forum

با سلام و عرض احترام

آینده برنامه نویسی بسیار درخشان و درآمدزاتر از امروز خواهد بود، بنده ۱۰ سال برنامه نویس هستم توی یک شهرکوچیک به نام نور توی مازندران، درسته تهران بهتره و قیمتها بالاتر و کار راحت تر پیدا می شه ولی توی شهرهای کوچیکتر(اصفهان خیلی وضعیش از شهر ما بهتره) با فریلنسری و کار تو شرکت های کوچکتر می شه کار کرد و به نظرم وسواس کار تو شرکت های بزرگ رو نداشته باشید...

sokanacademy forum

می‌شه آی‌دی تلگرامتون رو بفرستین؟ :)

sokanacademy forum

@s_ho_hosseini

sokanacademy forum

سلام

دوست عزیز منم اصفهانیم. فراموش نکن حسن کار ما اینه که میشه بصورت دورکاری انجام داد. ترجیحا چندتا نمونه کار برای خودت اماده کن و به صورت دورکاری شروع به فعالیت کن همونطور که دوستمون amir گفت.

online-support-icon