سوال در مورد چگونگی نمایش اطلاعات از دیتابیس در php

ببخشید یک سوال دارم من میخوام بخش نوشته ها در سایت بزاریم و هر نوشته با چنین ساختاری هست example.com/?example=example
ولی من میخوام چنین ساختاری داشته باشه example.com/example میتونید منو راهنمایی کنید.

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش

سلام.

چیزی که شما دنبالش هستید routing هست و بهتره قبلش با ساختار سه لایه MVC آشنا بشید (الزامی نیست ولی به شدت توصیه میشه).
برای شروع یادگیری MVC میتونید از لینک زیر استفاده کنید.

https://sokanacademy.com/courses/coding/1523/%D9%85%D9%82%D8%AF%D9%85%D9%87%E2%80%8C%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%D9%87-%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%87-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C

برای routing هم میتونید توی گوگل عبارت routing in php رو سرچ کنید و فیلمایی که پیشنهاد میده رو ببینید.

sokanacademy forum

مگه routing مربوط به لاروال نیست

ممنون میشم دقیق ترین بگید من فقط میخوام این مشکل رو حل کنم

sokanacademy forum

روتینگ فقط مربوط به لاراول نیست و تقریبا توی همه فریم ورک های وب وجود داره.

مثلا تعریف مایکروسافت از routing این هستش:

URL routing allows you to configure an application to accept request URLs that do not map to physical files

درواقع شما توی این تکنیک میاید url کاربر رو میگیرید و با استفاده از اون میگید چه action رو اجرا بکنه.

مثلا فرض کنید همچین آدرسی رو دارید.

site.com/forum/page/2

از نظر تئوری باید این آدرس رو دریافت کرده و به بخش های forum و page و ۲ تقسیم کنیم. توی ابتدایی ترین حالت باید if بزارید و هر کدوم رو چک کنید که کار خیلی درستی نیست و راه بهتر اینه که از معماری mvc استفاده کنید و بگید که از کلاس ForumController یک نمونه ساخته بشه و در اون متد page صدا زده بشه و مقدار ۲ به عنوان آرگومان تابع page ارسال بشه.

از نظر فنی هم باید مفاهیمی رو که قبلا اشاره کردم مطالعه کنید که توی کامنت امکان توضیح دادنش نیست.

موفق باشید.

online-support-icon