amiraja1384aaw

سوال در مورد چگونگی نمایش اطلاعات از دیتابیس در php

amiraja1384aaw ۱۳۹۷/۰۶/۲۳ مباحث عمومی برنامه‌نویسی

ببخشید یک سوال دارم من میخوام بخش نوشته ها در سایت بزاریم و هر نوشته با چنین ساختاری هست example.com/?example=example
ولی من میخوام چنین ساختاری داشته باشه example.com/example میتونید منو راهنمایی کنید.

پاسخ‌ها به این تاپیک
علی رضا کامکار
علی رضا کامکاربرنامه نویس وب و موبایل
۱۳۹۷/۰۶/۲۳

سلام.

چیزی که شما دنبالش هستید routing هست و بهتره قبلش با ساختار سه لایه MVC آشنا بشید (الزامی نیست ولی به شدت توصیه میشه).
برای شروع یادگیری MVC میتونید از لینک زیر استفاده کنید.

https://sokanacademy.com/courses/coding/1523/%D9%85%D9%82%D8%AF%D9%85%D9%87%E2%80%8C%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%D9%87-%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%87-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C

برای routing هم میتونید توی گوگل عبارت routing in php رو سرچ کنید و فیلمایی که پیشنهاد میده رو ببینید.

amiraja1384aaw
amiraja1384aaw
۱۳۹۷/۰۶/۲۳

مگه routing مربوط به لاروال نیست

ممنون میشم دقیق ترین بگید من فقط میخوام این مشکل رو حل کنم

در پاسخ به

علی رضا کامکار
علی رضا کامکاربرنامه نویس وب و موبایل
۱۳۹۷/۰۶/۲۳

روتینگ فقط مربوط به لاراول نیست و تقریبا توی همه فریم ورک های وب وجود داره.

مثلا تعریف مایکروسافت از routing این هستش:

URL routing allows you to configure an application to accept request URLs that do not map to physical files

درواقع شما توی این تکنیک میاید url کاربر رو میگیرید و با استفاده از اون میگید چه action رو اجرا بکنه.

مثلا فرض کنید همچین آدرسی رو دارید.

site.com/forum/page/2

از نظر تئوری باید این آدرس رو دریافت کرده و به بخش های forum و page و ۲ تقسیم کنیم. توی ابتدایی ترین حالت باید if بزارید و هر کدوم رو چک کنید که کار خیلی درستی نیست و راه بهتر اینه که از معماری mvc استفاده کنید و بگید که از کلاس ForumController یک نمونه ساخته بشه و در اون متد page صدا زده بشه و مقدار ۲ به عنوان آرگومان تابع page ارسال بشه.

از نظر فنی هم باید مفاهیمی رو که قبلا اشاره کردم مطالعه کنید که توی کامنت امکان توضیح دادنش نیست.

موفق باشید.

در پاسخ به