mh.ka

نحوه رزومه نویسی برای تازه فارغ التحصیلان رشته مهندسی کامپیوتر

mh.ka ۱۳۹۷/۰۶/۱۰ 154 مباحث عمومی برنامه‌نویسی

با سلام

بنده به تازگی از رشته مهندسی کامپیوتر فارغ التحصیل شدم. در دوران تحصیلم 3 زبان برنامه نویسی ،android python و c++ رو به صورت خودخوان یا در کلاس هایی که دانشگاه برگزار می کرد به صورت مقدماتی آموزش دیدم با html و css آشنایی دارم و زبان انگلیسی رو هم در حد قابل قبولی بلدم.

سوالم این هست که بنده با توجه به این که هیچ سابقه کاری ندارم چگونه می توانم یک رزومه قابل قبول بنویسم و با وجود اینکه این سه زبان رو به صورت مقدماتی بلدم آیا اصلا شانس دعوت شدن به همکاری رو دارم یا خیر. چون زمانی که رزومه ی برنامه نویسان رو سرچ می کنم با لیست بلند بالای پروژه های انجام شده و سوابق کاری شون مواجه میشم و احساس می کنم شانسی برای ورود به عرصه کار رو ندارم.

نکته ی دیگه این هست که من مدتی با نرم افزار فتوشاپ طراحی می کردم و در این زمینه چند مورد سابقه کار دارم، آیا ذکر این مسئله در رزومه ام کمکی میکنه یا غیر حرفه ای هست؟

در آخر اگر نکته ی دیگه ای برای راهنمایی به من میدونید خیلی ممنون میشم اگر بفرمایید. ببخشید که متنم طولانی شد.

پاسخ‌ها به این تاپیک
deuxshiri
deuxshiri
۱۳۹۷/۰۶/۱۰

پیشنهاد می‌کنم که برای نوشتن رزومه، از قالب‌های آماده استفاده کن. مثلا نرم‌افزار word و یا گوگل داکس یکسری قالب‌های طراحی شده برای کار‌های مختلف از جمله رزومه نویسی دارند که بهتر از اون‌ها استفاده کنی. اینکار باعث میشه که رزومه‌ی شیک‌تری داشته باشی. موفق باشی :)

p1rofiletest
p1rofiletest
۱۳۹۷/۰۶/۱۰

در پاسخ به

mh.ka
mh.ka
۱۳۹۷/۰۶/۱۰

خیلی ممنون از راهنماییتون

در پاسخ به