نحوه اموزش نصب visual studio روی درایو غیر از C

سلام دوستان خسته نباشید

دوستان من میخام vsرو نصب کنم خب

هرچی میخام رو درایو Cنصب نکنم نمیشه!!!

چیکار کنم به cنصب نشه؟؟؟؟؟

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش

با سلام، گمان کردم که دیشب به این پرسش پاسخ داده باشم !به نظر میاد مشکلی که شما به اون برخوردید و باعث طرح همچین سوالی براتون شده این هست که "شما با کمبود فضای خالی" مواجه هستید که ترجیح میدهید ویژوآل بیسیک رو که اگه توی درایوی غیر از درایو ویندوزی نصب بشه ممکنه به مشکلاتی درآینده بربخورید ، در درایوی غیر از اون نصب کنید .به هر حال به این نکته باید توجه داشته باشید.پاسخ شما به احتمال قوی از طریق چندین راه "قابل حل" شدن هست .

1- شما از طریق یک نرم افزار پارتیشن بندی بیاید و مقداری از پارتیشنی که الان دارید احساس میکنید که بهتره ویژوآل رو توی اون نصب کنید رو اضاف کنید به درایو C که مثلا از میزان 250 گیگ فضاش به 300 گیگ ارتقا پیدا بکنه .

2- کمی وقت بزارید و فایلها "اضافی" رو از این درایو حذف کنید ، مثل مسیر "دانلود" و یا "مای داکیومنت" که بعضاً اطلاعات برنامه هایی که از سیستمتون حذف شده اند هم داخل اون وجود داره.

3- انتقال برنامه های نصب شده و غیر ضروری به درایوی دیگر ( پوشه ای مثلا توی درایو D بسازید و اسمش رو بزارید Program Files و اکثر برنامه های غیر حرفه ای رو بعد از حذف کردن ، داخل پوشه جدید در درایو دیگر نصب کنید تا مقداری از فضای اشغال شده ی درایو سی کاسته بشه )

4- اما این روش که برای خودم هم جالب بود و از سایت Stackoverflow براتون پیداش کردم این هست که فایلهای سیتمیتون رو میتونید از طریق دستور : mklink در خط فرمان ( سیستم عامل داس یا همون CMD ) به فضای دیگری منتقل کنید ، برای این موضوع میتونید به منبعی فارسی که در لینکش در انتها قرار دادم مراجعه فرمایید http://www.kanoon.ir/Article/16378/%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D9%85%D8%AA%D8%AF-symlink-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%86

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش

این هم از منبع اصلی در سایت Stackoverflow که در لینک مقابل هست : https://stackoverflow.com/questions/32029751/how-to-install-visual-studio-2015-on-a-different-drive

online-support-icon