من اموزش زبان پایتون رو شروع کرده بودم ولی ......

دوستان من اموزش برنامه نویسی پایتون رو شروع کردم ولی نمی دونم تو کدوم حوزه فعالیت کنم!!!! با تجربه ها کمکم کنن!!
پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش
سلام. بنده تقریبا تازه‌کار هستم ولی نظرمو میگم امیدوارم کمک‌کننده باشه. بنظرم شما «فعلا» این‌که پایتون رو یادگرفتی رو نادیده بگیر و همینطور که در تاپیک‌های قبلی هم توی موضوعات مشابه دوستان راهنمایی‌هایی انجام داده بودند٬ برو دنبال علاقت٬ از برنامه‌نویسی اپ اندروید بگیر تا وب٬ ویندوز و حتی هوش‌مصنوعی رو تست کن و علاقتو توی هر کدومشون بسنج. بعد که فهمیدی به کدوم حوزه بیشتر علاقه‌داری٬ برو زبان مربوطه رو هم یادبگیر و توی اون حرفه‌ای شو. به این دلیل گفتم فعلا پایتون رو نادیده بگیر چون احتمال داره اگر بری و ببینی با پایتون میتونی توی کدوم حوزه‌ها فعالیت کنی٬ علاقه اصلیتو پیدا نکنی و بعدا پشیمون بشی که شاید به حوزه دیگه‌ای بیشتر علاقه‌مند بودی اما نرفتی سمت اون. البته قطعا این موضوع که پایتون رو یادگرفتی توی یادگیری‌های آیندت خیلی کمکت میکنه و سرعت پیشرفتتو چندین برابر میکنه. موفق باشید.
sokanacademy forum
موافقم ولی از یه مرحله ای اگه جهت گیری ای نباشه یادگیری ای هم صورت نمی‌گیره. اگر هم بشه اونقدر اصطلاحا پخش و پلا می‌شه که کاربردی نیست در اونصورت :(
sokanacademy forum
صحیح. اما من منظورم این بود که بعد از پیدا کردن علاقشون فقط یک حوزه رو حرفه‌ای بشند نه اینکه همه حوزه هارو با هم یاد بگیرند.
sokanacademy forum
دقیقا. منم همین مشکل رو دارم. واقعا مطمئن نیستم کدوم حوزه رو بیشتر ترجیح میدم :/
sokanacademy forum
به نظرم از بین شاخه های اول یه شاخه اصلی رو انتخاب کن - اونیکه از همه بیشتر بهش کشش داری - خیلی مد شده که مبتدی ها میشینن ماه ها فک میکنن و مطلب میخونن ک چیکار کنن و چی یاد بگیرن اما غافل از اینکه اطللاعاتی ک گیرشون میاد خیلی سطحیه و فقط باعث گیج تر شدن و بی حوصله تر شدنشون و خدایی نکرده ناامیدی میشه پیشنهادم این هست ک یه شاخه اصلی مثل طراحی وب یا مثلا امنیت رو در پایتون ادامه بدی و یکمی هم سر و گوشت تو شاخه های مختلف بجنبه بدون شک بعد ی مدت اطلاعات عملی و ارزشمندی دستگیرت میشه
sokanacademy forum
میدونم خیلی سوال غیر حرفه ایی هست! ولی من از کجا میتونم امنیت در پایتون یاد بگیرم!؟؟؟ با تشکر
sokanacademy forum
سلام به نظرم شما توی هر شاخه از پایتون مثل برنامه نویسی تحت وب، یا برنامه نویسی تحت موبایل ، data science و یا هر شاخه ای که اولویت از نظر خودت داره رو بصورت پروژه محور آموزش ببین. یهو همون وسط مسطا متوجه میشی به چی علاقه داری و چی به دردت میخوره. با سوال پرسیدن و منتظر موندن چیزی حل نمیشه. ولی به نظرم اگه کاره وب داری با پایتون شروع نکن، با PHP شروع کن. اگرم کار اَپ موبایل داری با جاوا شروع کن. آخر هم اینه که خودتو درگیر آموزش مطلق نکن، آموزش پروژه محورو پیش بگیر. تو اینترنت زیاده، حتی اگر زبانت هم خوب نیست بازم ببین آموزشارو، همزمان کد بزن. یواش یواش دستت میاد که کجایی و باس برای ادامه چیکار کنی. ;)
sokanacademy forum
با سلام 1- مهارتت رو تو خود پایتان پیور تقویت کن لایبرری های استاندارد پایتون رو حتما یه نگاهی بهشون بنداز که زمان نوشتن کد تمرکزت رو خود کد باشه نه سینتکس 2- در کنار یادگیری حتما رو یه مسئله دنیای واقعی کد بزن میتونه هرچیزی که برات جذابیت داره باشه اتوماتیک کردن کارهای روزمره یا ... این مورد مهارت حل مسئلت رو تقویت میکنه . کم کم سعی کن همون اسکریپتای ساده رو به یه برنامه واقعی تبدیل کنی * اگه ایده نداری این کتاب کمکت میکنه : https://www.amazon.com/Head-First-Programming-learners-programming/dp/0596802374 و همچنین میتونی یه رزپبری پای بگیری و روی پروژه های iot ساده کار کنی که ایده هاش هم جذابه هم با یه سرچ ساده پیدا میشه 3- بعد از اینکه این موارد رو انجام دادی خودت متوجه میشی به کدوم حوزه علاقه مندی و کششت به کدوم سمته اگه از نظر بازار کار میخوای بدونی در حال حاضر در ایران بازار کار پایتون بیشتر متمرکز روی بخش back-end و ساخت سرویس های رستفول تحت سروره و مهارت کار با این دو فریم وورک لازمه : Django flask یه پیشنهاد هم بهت میکنم بدون در نظر گرفتن مقصد سعی کن از مسیر لذت ببری جاده خیلی قشنگتر از مقصده :) موفق باشی
sokanacademy forum

سلام.اول سعی کن به هر حوزه یه نیم نگاهی بندازی و ببینی به کدوم بیشتر علاقه داری.بعد از اینکه فهمیدی میخوای تو کدوم حوزه فعالیت کنی مثلا iot برو یه برد رزپری پای بگیر و ایده های خلاقانه باهاش اجرا کن.اگه میخوای تو حوزه iot فعالیت کنی آموزش های آقای سیروس زاد تو توسینسو عالیه.پایتون تقریبا همه فن حریفه و تو بیشتر حوزه ها میشه ازش استفاده کرد از وب بگیر تا اندروید و iot و ... فقط باید علاقت رو کشف کنی و بری دنبالش.

online-support-icon