سوالاتی درمورد فریم ورک بوت استرپ و Sass برای واکنش گرایی

سلام،میخواستم بدونم برای ساخت یک سایت واکنش گرا کدوم بهتره؟ استفاده از بوت استرپ و بازنویسیش یا ساخت یک جدول شخصی با Sass؟ چون توی جستجوهایی که کردم گفتن که قالب های بوت استرپ همشون شبیه هم میشن و بهتره قالب رو با css واکنش کنید. میخواستم بدونم نظر شما چیه؟ و من محدودیت زمانی برای یادگیری ندارم فقط میخوام بدونم کدوم روش گسترده تر و بهتره. و بیشتر میتونه توی موقعیت های مختلف کارم رو پوشش بده.
پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش
سلام. همونطور که میدونید بوت‌استرپ یا لایبرری‌های این‌چنینی مثل فاندیشن یا materialize چندین سال هست که معرفی شدند و به تبع خیلی توسعه داده شدند. ولی نکته‌ای که میخوام بگم اینه که با اینکه به‌نظر میرسه سایت‌های بوت‌استرپی شبیه به هم بنظر میان٬ اما شما میتونید بوت‌استرپ رو کاستومایز کنید تا از حالت معمولش خارج بشه و برای شما شخصی‌سازی بشه. مثلا اگر به سایت زومیت نگاه کنید٬ میبینید زومیت هم با استفاده از بوت‌استرپ نوشته شده ولی به دلیل شخصی‌سازی خوبی که انجام دادند معلوم نیست که از بوت‌استرپ استفاده کردند. همچنین اگر یکی از معایب لایبرری های اینچنینی رو سنگین بودنشون در نظر بگیرید٬ میشه با sass قسمت هایی که نیاز ندارید رو غیرفعال کنید تا کم حجم‌ بشه. نکته بعدی اینکه معمولا در این لایبرری ها بیشتر استثناها رو هم نوشتند تا موقع استفادشون به هر شکلی٬ کمتر به مشکل بر بخورید. البته باید در نظر داشته باشید که چون این لایبرری ها برای انگلیسی که چپ به راست هست نوشته شدند٬ باید قبل از استفاده از اونها برای زبان فارسی بهینشون کنید. با این حال اگر محدودیت زمانی ندارید قطعا اینکه ماهی‌گیری بلد باشید بهتر از این هستش که فقط ماهی داشته باشید ولی به این مورد هم توجه کنید که ممکنه بعد از اینکه حتی ‌به طور کامل sass و css رو یادگرفتید٬ باز هم به دلایلی که بالا گفتم ترجیح بدید از bootstrap استفاده کنید. سعی کردم معایب و مزیت‌های لایبرری هارو بگم و انتخاب رو به عهده خودتون بذارم. از اینکه متن انسجام کمی هم داره معذرت میخوام. به دلیل شرایط فعلیم نتونستم بهتر از این تمرکز داشته باشم. موفق باشید
online-support-icon