آیا گوش دادن به موسیقی در ضمن برنامه نویسی روی بازده برنامه نویس تاثیر میذاره ؟

سلام . خسته نباشید . من یک برنامه نویس نسبتا مبتدی هستم و عادت کردم در ضمن برنامه نویسی باید حتما یک چیزی گوش بدم . موسیقی یا پادکست یا هرچی .. میخواستم ازتون بپرسم که آیا این کار, کار رایجی هست یا من فقط درگیرشم؟ و این که به نظرتون این روش رو ادامه بدم مشکل خاصی نداره یا بزارمش کنار ؟ ممنون
پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش
آره ولی نه! اگه بدونی داری چیکار می‌کنی و قراره چیکار کنی میتونه کمک کنه اما در غیر اینصورت فقط تمرکزتو بهم میزنه. اما بطور کلی بنظر من موزیک کمک میکنه آرامش بگیری، ضربان قلبت بالاتر بره و سریع‌تر کد بزنی و ... و نهایتا کمک میکنه کدنویسی که کار خشکی هست شیرین بشه
sokanacademy forum
سلام. ممنون از مشارکتتون
sokanacademy forum
درود به نظر من اگه تمرکز کافی داشته باشی اصلا متوجه نمیشی موسیقی پخش میشه یا نه. خود من وقتی دارم کد میزنم وقتی به خودم میام میبینم خیلی وقته موسیقی قط شده و من متوجه نشدم
sokanacademy forum
سلام . ممنون از مشارکتتون
sokanacademy forum
سلام شما خسته نباشید. نظر رو در ادامه خدمت شما عرض می‌کنم اما به خاطر داشته باشید که این دیدگاه شخصی بنده هست و می‌تونه کاملاً اشتباه باشه. در یک تعریف کلی آدم‌ها رو به دو دستهٔ کلی تقسیم می‌کنن: - One Brain - Two Brains منظور از گروه اول کسانی است که در آن واحد می‌تونن روی یک چیز تمرکز کنن و چنانچه در معرض انجام چندین تسک مختلف قرار بگیرن، ضریب خطای ایشان بالاتر خواهد رفت. معمولاً گفته می‌شه که مردها به خاطر ذاتشون One Brain هست و در آن واحد خیلی سخت هست براشون که روی بیش از یک کار تمرکز کنن. منظور از گروه دوم هم کسانی هستن که می‌تونن در لحظه روی چند چیز فوکوس کنن که خانم‌ها بیشتر به این گروه اختصاص دارن و دلیل اینکه می‌بینیم اکثر منشی‌ها خانم هستن هم به همین دلیل هست. به عبارت دیگه، یک خانم منشی می‌تونه در لحظه نامهٔ مدیرعامل رو تایپ کنه، ارباب رجوع که آمده رو راهنمایی کنه، با تلگرام با دخترعمه‌اش چت کنه، جواب تلفن رو بده و در اینستا هم لایک کنه (البته کمی اغراق‌آمیز شد اما تا حدودی چنین چیزی صدق می‌کنه در مورد اکثر خانم‌ها) حال باید ببنیم که موسیقی یک مهارت به اصطلاح Active Listening است یا خیر؟ به طور کلی منظور از این مهارت این است که با دقت بسیار بسیار بسیار زیاد به طرف مقابل گوش بدیم. به طور مثال، اگر داریم برای آیلتس خودمون رو آماده می‌کنیم و باید مثلا از طریق صوت لغت‌آموزی کنیم و یا باید به موسیقی مثلا آرش گوش بدیم برای دابس‌مچ و یا همان‌طور که گفتید به یک پادکست علمی گوش بدیم،‌ همهٔ اینها نیاز به مهارت اکتیو لیسنینگ دارن چون کاری هستن که نیاز به صرف فسفر دارن (موندم چه‌طور می‌تونید هم کد بزنید و هم پادکست گوش بدید؟) اما اگر داریم به موسیقی به عنوان یک صدا پس‌زمینه نگاه می‌کنیم، مثلا خواننده‌ای که برای خودش داره می‌خونه و یا پادکستی که رادیووار دارید بهش گوش می‌دید، خب این دیگه اکتیو لیسنینگ نیست و نیازی هم به فسفر نداره (مثلاً علیرضا قربانی داره برای خودش می‌خونه و شما هم برای خودتون کد می‌زنید!) اما باز به این قضیه از یک بُعد دیگه هم میشه نگاه کرد و اون هم اینکه ببنید آیا دارید کار یدی می‌کنید یا کار فکری؟ درسته اشتباه نکردم! در کدنویسی هم کار یدی داریم هم کار فکری که در ادامه بیشتر توضیح می‌دم. از دید من، کارهای یدی در پروسهٔ‌ توسعهٔ نرم‌افزار کاری هایی همچون ساخت فرم تماس باما، نوشتن یک CRUD و چیزهایی از این دست هست که خیلی روتین هستن و انرژی فکری زیادی از آدم نمی‌گیره اما کارهای فکری برعکس، نیاز به تمرکز داره مثلا نوشتن الگوریتمی که محتوای مرتبط با هر کاربر رو بهش نشون بده تا نرخ کلیک رو بالا ببره. حال در چنین شرایطی، اگر به یک موسیقی که نیاز به اکتیو لیسنینگ نداشته باشه گوش بدیم، بعید می‌دونم که مشکلی پیش بیاد چون همان‌طور که صدای کلاغ از توی کوچه حواس ما رو پرت نمی‌‌کنه، این هم ممکنه پرت نکنه اما در حین نوشتن چنین الگوریتمی اگر بخواهیم مثلا به یک پادکست هم گوش بدیم و چیزی از توش یاد بگیریم، به نظرم به کانفلیکت می‌خوریم البته همان‌طور که پیش از این عرض کردم، شاید خانم‌ها در چنین موقعیت‌هایی باز کمتر به مشکل بخورن امیدوارم که کمکی کرده باشم پوزش بابت تایپوها ارادت
sokanacademy forum
سلام . خیلی ممنون از راهنمایی تون .
sokanacademy forum
سلام،ببینید وقتی شما موسیقی گوش میدید و در کنارش کد میزنید مغز شما عادت میکنه که وقت میخوایین کد بزنین به موسیقی هم باید گوش بده برای همین وقتی این کار برای شما تبدیل به عادت شد، وقتی بدون موسیقی بخواهید کد بزنید احساس میکنید یه چیزی کمه یا بازدهتون کمتر از قبل میشه چون مغز شما شرطی شده. پس نوشت : البته اینا حاصل تجربه هست و ممکن هیچ پشتوانه پشتوانه علمی نداشته باشه.
sokanacademy forum
ممنون از مشارکتتون ..
online-support-icon