انتخاب زبان مناسب برای توسعه سایت Rust یا Golang یا ؟

با سلام و احترام . اول تشکر میکنم از تیم سکان آکادمی و کاربران نازنینش . من قصد راه اندازی یک سایت یا استارتاپ رو دارم و برای انجام این پروژه دو زبان برنامه نویسی Rust و Golang رو در لیستم قرار دادم. دلیل انتخابم سرعت - امنیت - سادگی - کارایی بوده و اینکه درصورت افزایش کاربر هزینه های سرور خیلی بالا نره . نمونه سایتی که در ذهن من هست در آدرس زیر قرار دادم . http://tour.ubuntu.com/en/ موضوع کاری کاملا تفاوت داره ولی قسمت منو ها و پنجره هایی که بدون تغیر آدرس با میشن توجه من رو جلب کرده . دوست دارم نظر شمارو هم بدونم تا بهتر عمل کنم . 1. برای انجام این پروژه در قسمت بک اند از Golang استفاده کنم یا Rust ؟ (rust فریمورک yew رو داره که میشه فرانت اند هم نوشت شاید هم خوب در نیاد نمیدونم ) 2. زبان و فریمورکی هست که بخواین پیشنهاد بدین ؟ 3. برای توسعه فرانت اند و رابط کاربری بنظرتون از کدوم زبان و چه فریمورکی استفاده کنم ؟ 4. از کدام پایگاه داده استفاده کنم ؟ منتظر توصیه ها و پیشنهادات شما هستم . با تشکر فراوان .
پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش
درصورتیکه شما بخواهید این پروژه رو به صورت فت کلاینت و بر روی داکر پیاده سازی کنید بی شک بهترین گزینه از نظر بنده go هست
sokanacademy forum
سلام ممنون از پاسخ شما.
sokanacademy forum
سلام لطفا راجب کار بیشتر توضیح بدید، در ابتدا و بعد از آن چقدر می تونید خرج کنید، خودتون چه قدر برنامه نویسی بلدید؟ اون قابلیتی که گفتید با کتابخانه ajax بوجود میاد. شرح ای جکس در ویکی پدیا: https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%DB%8C%E2%80%8C%D8%AC%DA%A9%D8%B3
sokanacademy forum
سلام ممنون از توجه و پاسختون . قسمت هایی از سایتم به شرح زیر هست : فرم ثبت نام کاربر و پنل کاربری, ثبت نام جدا گانه برای شرکت در مسابقه هایی که قراره برگزار کنیم . لیست امتیازات و چیده شدن کاربران طبق امتیازات . قسمت سایت ساز که کاربر میتونه با موس قسمت های تعین شده ی مختلف رو بهم بچسبونه و سایتش رو درست کنه و مثل تویتر یا اینستا گرام هشتگ بزاره . اپ اندرویدش هم اتوماتیک تولید بشه . قسمت اشتراک گذاری ویدیو هم در نظر دارم . اما رابط کاربری خیلی خیلی مهمه و میخوام چیزه نو و زیبایی باشه . نمونه قالب دوم ! مثلا مکعبش جالب بود: http://tarjomyar.ir/#/whatsTarjomyar در مورد خرج که اگر زبانی باشه هاست بشه براش خریداری کرد دستم باز تره اما اگه مجبور باشم سرور ابری بگیرم احتمالا فقط برای طراحی عکس ها و قسمت های دیگه به گرافیست پول بدم . برنامه نویسی من در حد مبتدی هست اما دوست دارم حرفه ای بشم. بنظرتون طراحی این پروژه صفر تاصد توسط یک برنامه نویس وب چقدر هزینه میتونه داشته باشه ؟ با تشکر.
sokanacademy forum
سلام بلاخره متوجه نشدم قصد یادگیری دارید یا راه اندازی استارتاپ؟ اگر قصد و هدف یادگیری هستش که هر ابزار و زبانی که دوست دارید استفاده کنید. اما اگر قصد راه اندازی استارتاپ است به موارد زیر توجه کنید: ۱- چطور سرمایه گزاران تون رو راضی می‌کنید که به شما اجازه بدند از تکنولوژی‌های بسیار جدید که هنوز جایگاه و اعتماد مورد نیاز رو بدست نیاورده اند استفاده کنید. اگر هم تنها سرمایه گذار خودتون هستید که دیگه بدتر :) ۲- پیدا کردن برنامه نویس Go و Rust چقدر سخته؟ (اگر یکی از برنامه نویس‌ها قهر کرد و رفت چی ؟ آگه پروژه بزرگ شد؟ ) ۳- در راه اندازی استارتاپ سرعت خیلی مهمه. منظورم سرعت جلو رفتن پروژه است. فرض کنیم سرمایه گذاری در فاز Angel investment یا seris A (راند‌های مختلف سرمایه گذاری برای یک استارتاپ) بر روی ایده یا استارتاپ شما انجام شد. در هر صوردت بودجه شما محدوده و خیلی وقت ندارید. برنامه نویس با تجربه GO و Rust که قرار نباشه سر هر مشکل Stackoveflow رو زیر و رو کنه از کجا میخوای پیدا کنی؟. یکی از چیزهای دیگه که به افزایش سرعت جلو رفتن پروژه کمک میکنه Best practice های یک زبان و فریمورک مربوط به اون هستش و این تکنولوژی‌ّها نسبتا جدید اند و در حال شکل گیری و اثبات خودشون هستند و best practice هاش در حد نظریه و آزمایش‌های کوچیک خود برنامه‌‌نویس هاست. ۴- اون فریمورکی که ذکر کردید رو نمیشناسم. ولی دلایل خودتون رو برای حذف React و Angular/Angularjs نگفتید. چرا باید جاوا اسکریپت رو برای UI کنار بزارید و از Yew استفاده کنید؟
sokanacademy forum
سلام ممنون از راهنمایی شما . قسمت سرمایه گذار فعلا خودم هستم ولی برای جذب سرمایه گذارحق با شماست . این زبان ها امنیت خوبی دارن و من مبتدی بودنم رو هم در نظر گرفتم تا باگ زیادی تولید نکنم . براری Golang چون چند جا دیدم تقاضا داره و پروژه انجام شده کمی خیالم راحت تر بود ولی Rust حق با شماست . من تصمیم داشتم کمی هم نو آوری به خرج بدم و تبلیغات این زبان ها تقریبا تاکید داشتن c++ , c , php به آخره زمان خودشون رسیدن و یا ایرادات زیادی دارن و ... . دلیل استفاده از فریمورک yew این بود که اگر rust رو انتخاب کردم بیشتر بتونم یادش بگیرم. نمیدونم در حال حاظر بهتره از چه زبانی برای بک اند استفاده کنم . نود جی اس - پی اچ پی ... .
sokanacademy forum
خواهش میکنم. بین Nodejs و Php من Nodejs رو انتخاب می‌کنم. اولا که این یک ترجیح شخصی هستش من به پروژه نود جی اس و کامیونیتی‌اش اعتقاد دارم. ثانیا نود جی اس از Php سریع تره (اما CPU Intensive هستش). من پیشنهاد می‌کنم حالا که شما حس و حال کار‌افرینی و استارتاپ دارید اول بیاید و مقاهیم پایه آشنا بشید. برنامه‌نویسی و وب استک و معماری بک‌اند. و بعد با بنچ‌مارک گرفتن و مشاوره گرفتن از افراد حرفه‌ای تر در حوزه بک‌اند (من خودم در حوزه بک‌اند در حال یادگیری‌ام) انتخاب کنید.
sokanacademy forum
سپاس از شما . باید بیشتر مطالعه کنم مثلا نمیدونم الان این زبان ها وب سرور انجین ایکس یا اپاچی ساپورت میکنن یا باید با خوده زبان نوشته بشه :(.
sokanacademy forum
سلام شاید شاید کمی شخصی باشه ولی پایتون و فریم ورک جنگو می تونی به سرعت پروژه رو جلو ببری.
sokanacademy forum
سلام ممنون از شما . برای کار تصمیم گرفتم از نود جی اس برای بک اند و جاوا اسکریپت و فریمورک ریکت برای فرانت اند استفاده کنم . از پایتون در جا های دیگه استفاده خواهم کرد اگر به اندازی کافی رشد داشته باشم .
online-support-icon