چگونگی طراحی رابط کاربری در سی پلاس پلاس و درخواست منبع آموزش

درود بر کاربران گرامی سکان آکادمی. می خواستم بدونم طراحی رابط کاربری در سی پلاس پلاس چگونه است و این که می شه از html و css و جاوا اسکریپت برای طراحی رابط کاربری یک برنامه سی پلاس پلاس استفاده کرد،مثلا صفحه در خواست لوکال پسورد تلگرام ویندوز رو در نظر بگیرین که وقتی روی کارد متن کلیک می شه عبارت your passcode میره بالا و کادر متن و نشامگر نمایان می شن،ابزار طراحی اینا چیه،یا این که وقتی روی دکمه کلیک می کنم و انگار یک قطره جوهر رو ریختم رو دکمه و به صورت دایره وار کل دکمه کمی آبی تر میشه. یک منبع خوب (زبانش فرقی نمی کنه) معرفی کنید ممنون می شم. ببخشید که خیلی بد سوالم رو مطرح کردم
پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش
سلام و درود اگه یک رابط گرافیکی عالی و خوب میخواید که بتونید از Css + Html هم توی کد CPP استفاده کنید میتونید از فریمورک Qt استفاده کنید.همچنین بخشی برای استفاده از Javascript (QML برای رابط گرافیکیتون هست. تلگرام هم از این رابط گرافیکی استفاده کرده، از قابلیت های اضافی تری که میشه نام برد استفاده از این فریمورک در اینترنت اشیا، ساخت نرم افزار های پزشکی، ماشین های هوشمند و ... است. تمامی نرم افزار های گرافیکی معروف دنیا از این فریمورک استفاده کردن که میشه از اسکایپ نام برد.
sokanacademy forum
من تخصص اصلیم کیوت و سی پلاس پلاس هست روش استفاده از اچ تی ام ال و سی اس اس اصلا بهینه نیست و توی هیچ نرم افزار تجاری استفاده نمیشه و اصلا استفاده ازش توصیه نمیشه
sokanacademy forum
بله حرف شما متین هستش، ایشون فقط پرسید چطوری میشه و من راه رو گفتم. ولی حرف شما درسته
sokanacademy forum
از این که وقت گذاشتین خیلی ممنونم
sokanacademy forum
سلام هرچند با Qt کارنکردم اما به نظرم بهترین انتخاب میتونه باشه. برای آموزش هم میتونی سرچ کنی ، توی یوتیوب و آپارات آموزش هست فقط یه ذره پراکندست. آموزش های ویدیویی udemy و packet هم هستن که رایگان نیست
sokanacademy forum
اینجا هم مستندات خوبی برای Qt هست https://doc.qt.io/qt-5.10/qtqml-index.html
sokanacademy forum
مستندات برای رفع اشکال خوب هست ولی نه برای آموزش
sokanacademy forum
فرموده شما صحیح اینو میخواستم در ادامه کامنت پایینی درج کنم اما گزینه ویرایش نبود
sokanacademy forum
درسته سکان این مورد رو هم اضافه کرد خیلی بهتر شد?
sokanacademy forum
با سلام منم Qt رو پیشنهاد میکنم خیلی خوب و قدرتمنده دستتونم تو طراحی جزئیات و انیمیشن هاش باز میذاره . هم میتونید بطور مستقیم تو خود کدتون ازش استفاده کنید هم میتونید با نرم افزار qt designer به راحتی اینتر فیستون رو طراحی کنید ( قابلیت تغییر جزئیات با کد css رو هم داره ) و تو کد اصلیتون اینترفیس رو فراخوانی کنید آموزش هاشم من خودم یه آموزش تصویری از packet دیدم که دو قسمتی بود خیلی کامل بود فقط برای پایتون بود بگردید واسه c++ هم هست
sokanacademy forum
توی طراحی برنامه های واقعی اصلا استفاده از دیزاینر منطقی نبوده و نیست و فقط دستتون رو برای اعمال تغییرات جدید میبنده و این منحصر به کیوت هم نیست توی همه زبان ها همینه
sokanacademy forum
چیزی که میگید درسته ولی تو سطح اینترپرایز . تو طراحی نرم افزار شخصی تا حالا باهاش به مشکلی برنخوردم فک میکنم توی نرم افزارهای تجاری هم اگه بخوان یه نمونه ی اولیه بزنن از دیزاینر استفاده میکنن
sokanacademy forum
از توضیحاتتون متشکرم
sokanacademy forum
خب روند کلی طراحی در سی پلاس پلاس و به خصوص در کیوت به سه روش هست ۱ . ویجت (سی پلاس پلاس ) ۲ . QtQuick ( qml ) ۳ . Html css روش اول از قدیم بوده و یک روش پایدار هست که توی تقریبا تمام برنامه های صنعتی و تجاری ازش استفاده میشه روش دوم کیو ام ال هست که تازه تره و از جاوا اسکریپت هم میشه استفاده کرد روش جالب و جدیدی هست و داره کم کم جای خودش رو باز میکنه ولی به شدت سرعت توسعه توش بالاست و دست ادم بازه معمولا الان هرکجا راه بده از این روش استفاده میشه و اگر مشکل خاصی باشه با ویجت میزنند و اما روش سوم به دلیل بهینه نبودن و اجرا شدن برنامه روی وب انجین از اول هم استفاده واقعی توی پروژه ها نداشت و نداره کتابخانه های دیگه هم هستند از جمله gtk میتونید در مورد اونها هم جستجو کنید
sokanacademy forum
منبع رو یادم رفت سری قبلی خب ببین برای یاد گیری سی پلاس پلاس مقدماتی تا متوسط که همین کتاب و دوره های موجود توی اینترنت هستند میتونی استفاده کنی ولی دوره ای برای آموزش سی پلاس پلاس حرفه ای به فارسی هنوز ندیدم شما مقدناتی رو تکمیل کن بعد دنبال پیشرفته برو کم کم و کار انجام بده باهاش به مرور آشنا میشی با مباحثش مثل اسمارت پوینتر ها و مولتی تردینگ و جنریک نویسی و یک مطالعه ای هم روی دیزاین پترن ها داشته باش وقتی یاد گرفتی برای کیوت استاد اسدزاده دوتا کتاب به فارسی داره یکی با محوریت ویجت یکی با محوریت کیو ام ال میتونی تهیه کنی Iostream.ir/shop میتونی از دوره آموزش کیو ام الی که خودم توی اپارات گذاشتم هم استفاده کنی اینم آدرس کانال اپاراتم : http://aparat.com/moderncpp.ir یه کانال هم توی تلگرام هست که البته آموزش همه موضوعی گذاشته و سی پلاس پلاس و کیوت رو هم گذاشته و نسبتا هم خوب توضیح میده : https://t.me/stepbysteplearn یک کانال هم هست مخصوص کیوت فقط ویدئو منتشر میکنه : https://t.me/teachqt میتونی از همه این منابع استفاده کنید
sokanacademy forum
بهنام صباغی عزیز سلام، کاربران سکان آکادمی می‌توانند با مراجعه به لینک زیر: https://sokanacademy.com/dashboard/forum/replies به کلیهٔ پاسخ‌هایی که تاکنون به دیگر تاپیک‌ها داده‌اند مراجعه نموده، آن‌ها را ویرایش یا حذف کنند. با تشکر ارادتمند تیم سکان آکادمی
sokanacademy forum
سلام خیلی هم عالی ولی شاید بهتر باشه همینجا زیر کامنت وقتی مال خودمه یه باتن ادیت هم نشون بدید از نظر کاربرد خیلی ساده تر میشه
sokanacademy forum
با عرض سلام مجدد خدمت شما کاربر گرامی، ضمن عرض پوزش بابت ایجاد تجربهٔ کاربری نامطلوب، احتراماً به استحضار می‌رساند که از این پس در ذیل هر کدام از پاسخ‌های شما به تایپک‌های تالار گفتگوی سکان آکادمی، دکمه‌ای آبی‌ رنگ به منظور ارجاع شما به فرم ویرایش پاسخ در نظر گرفته شده است. با تشکر از پیشنهاد شما ارادتمند تیم سکان آکادمی
sokanacademy forum
ممنون از توضیحاتتون خوبتون جواب سوالام رو گرفتم،و این که منابع خیلی خوبی هم منتشر کردین
sokanacademy forum

سلام

متاسفانه یا من نمیدونم و یا چنین امکانی تعبیه نشده که اگر بخوام بطور مثال با آقای صباغی خصوصی صحبت کنم، لینکی رو اسم و یا آواتارشون فعال نمیشه؟!

باید چه کار کرد؟

sokanacademy forum

moderncpp.ir@gmail.com

online-support-icon