سوال در مورد برنامه نویسی ویژوال یا فرمی (گرافیکی) در محیط اکلیپس برای ویندوز دسکتاپ

سلام خدمت دوستان عزیز. من آموزش 61 قسمتی کد نویسی جاوا با اکلیپس مهندس مرادی رو خوندم و انصافا بسیار استفاده کردم انشالا روز به روز موفق تر باشند. عرضی که خدمت دوستان دارم اینه که من بعد خوندن این آموزش 61 قسمتی تصمیم دارم اندروید استودیو رو یاد بگیرم. منتهای مراتب علاوه بر اپلیکیشن نویسی اندروید نیاز دارم که برای ویندوز دسکتاپ هم با جاوا برنامه ویژوال بنویسم. منظورم برنامه فرمی و گرافیکی برای ویندوز با زبان جاوا هستش. اما هیچ آموزشی برای برنامه نویسی فرمی جاوا تو محیط اکلیپس پیدا نکردم. به طور خلاصه من ادامه اموزش 61 قسمتی آقای مرادی رو برای برنامه نویسی گرافیکی با اکلیپس و همچنین کار با دیتا بیس می خوام. ممنون میشم اگه راهنماییم بفرمایید. پیشاپیش از همه مهندسین گرامی سپاسگذارم.
پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش
برای شروع طراحی ظاهر شما نیاز دارید که JavaFX رو مطالعه کنید و برای ارتباط با دیتابیس jdbc نمی دونم قوانین سایت اجازه گذاشتن منابع آموزشی رو داره یا نه
sokanacademy forum
با سلام خدمت شما کاربر گرامی، احتراماً به استحضار می‌رساند که لینک به سایر منابع آموزشی بلامانع است. با تشکر ارادتمند تیم سکان آکادمی
sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 5 سال پیش

واقعا عالی و حرفه ای بود

sokanacademy forum
ممنون می شم اگه منبعی هست لطف کنید و معرفی کنید.
sokanacademy forum
برای javafx سایت جاواکاپ یک دوره رو شروع کرده که با توجه به پیشینه این اساتید انتظار می‌ره دوره بسیار خوبی بشه. برای ارتباط با دیتابیس سایت تحلیل داده آموزش رایگان و مناسبی داره
sokanacademy forum
با swing و javafx که بخشی از جاوا ست می تونید برنامه های چند سکویی گرافیکی بسازید. swing رو معادل windows form و javafx رو معادل wpf در نظر بگیرید. در اکلیپس هم پلاگینی بنام window builder هست برای swing و scene builder برای javafx که کار رو راحتر می کنه. اما توصیه شخصی من: جاوا برای برنامه های رومیزی خیلی مناسب نیست قلمرو جاوا نرم افزارهای سازمانی و اندروید هست. کار با دیتابیس هم که نیازمند محیط ویژوال نیست بایستی کتابخانه اتصال به db رو از سایت سازنده ش دانلود کنید و به پروژه اضافه کنید.
sokanacademy forum
سپاسگذارم دوست عزیز
online-support-icon