راهنمایی برای انتخاب یک لپ تاپ مناسب برای برنامه نویسی

سلام دوستان من می‌خواهم یک لپتاپ برای کدنویسی و توسعه وب انتخاب کنم. خیلی نمیخواهم در مورد برند صحبت کنیم بلکه بیشتر دوست دارم در مورد سخت‌ افزار راهنماییم کنید مثلا برم سراغ کور آی ۷ یا کور آی ۵ چقدر رم نیاز دارم ۴ یا ۸ یا ۱۶ هارد اس اس دی چقدر مهم هست سیستم عامل برم سراغ ویندوز یا لینوکس ممنون
پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش
سلام دوست عزیز اول از همه بهت توصیه میکنم واسه برنامه نویسی طولانی مدت از لپتاپ استفاده نکنی چون به خاطر حالت نامناسبی که قرار میگیری بعد ها مشکلات دست و گردن برات بوجود میاره اگه هم میخوای استفاده کنی بهت پیشنهاد میکنم از موس و کیبورد گیمینگ جدا واسه راحتی استفاده کنی واسه کارای برنامه نویسی هم نیاز به کانفیگ بالایی نداری کور ای 5 رم 8 به بالا کفایت میکنه ( اگه مشکل مالی نداری میتونی از لپتاپای گیمینگ که کانفیگ خوبی دارن استفاده کنی ) سیستم عامل هم قطعا از خانواده لینوکس اگه آشنایی نداری میتونی روی ماشین مجاری توزیع های مختلف با دسکتاپ های مختلف رو تست کنی هرکدومو دوس داشتی انتخاب کنی موفق باشی
sokanacademy forum
از سایت cpuboss.com استفاده کنید حتما، چون ممکن هست با هزینه کمتر یه آی5 بگیرید که فرکانس بالاتری نسبت به آی7 بهتون میده، رم تحت هیچ شرایط کمتر از 8 نگیرید. هارد هم بهتون توصیه میکنم اس اس دی بردارید، چون هرچقدر هم سخت افزار دیگه بالا باشه با هارد عادی نمیونید به خوبی از اون استفاهده کنید . کلی زمان برای لود سیستم عامل و نرم افزارها از دست میدین. اگر الآن رم 8 برداشتین حتما توجه کنید که قابل ارتقا باشه
sokanacademy forum
سلام اول از همه پیشنهاد میکنم برای برنامه نویسی از سیستم های رومیزی استفاده کنی چون واقعا برنامه نویسی سخته تو حالت دیگه و خسته کننده ،پیشنهاد من برای سیستم رومیزی جدا از موس کیبرد و.. انتخاب پردازنده که اگه معمولی میخوای Core i3 7100 یا 6100خوبه اگر هم خواستید هزینه بیشتر کنید i5 7500 رم حداقل ۶گیگ مادربورد من شخصاً گیگابایت رو بهتر میدونم هادر ssd نوع MLC 256 گیگ کافیه پاور ۵۷۰گرین و به بالا گرافیک هم اگه فقط برنامه نویسی میکنی آنبرد جوابگوی کارت هست. پیشنهاد لب تاب از نظر من مارک ایسوس اصلا نگیر چون واقعا خوب نیست (لنوو خوبه, msi,Dell,خوبن) حداقل پردازنده i5 نسل هفت رم حداقل ۸ سرعت هارد های لب تاب واقعا پایینه ،ssdنصب کنی عالیه سیستم عامل از همون اول برو‌ لینوکس خیالت راخت بشه دیگه درگیر مشکل ها و‌باگ‌ های مسخره ویندوز نمی‌افتی (الان چدید ترین نسخه ویندوز ده مشکل مدیریت هارد داره سیستم هنگ می‌کنه) امیدوارم سردرگم نشده باشی یکم زیاد شد. با تشکر از سکان اکادمی .
sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 4 سال پیش

به نظر من می تونی با یک قیمت مناسب یک لپ تاپ استوک بگیره چون به صرفه تره

online-support-icon