فاطمه دودانگه

آموزش لینوکس

فاطمه دودانگه ۱۳۹۴/۰۷/۱۰ 186 اپن‌سورس و لینوکس

من عاشقم نرم افزارهای ازاد به خصوص سیستم عامل لینوکس هستم. اما اصلا نمی تونم باهاش کار کنم. کسی سورس خوبی برای آموزش و کار کردن با لینوکس سراغ داره بهم معرفی کنه یا بهم بده؟

پاسخ‌ها به این تاپیک
Insight
Insight
۱۳۹۷/۰۱/۳۰
همه این رو میدونیم که یادگیری بدون تمرین کردن بسیار سخت میشه. در مورد کار با سیستم‌عامل‌ها هم این قضیه صادقه. بعد از درک مفاهیم پایه‌ای و ترمینولوژی موجود در فضای اپن‌سورس و لینوکس، باید یک توزیع لینوکسی رو انتخاب و روی سیستممون نصب کنیم. توزیع‌هایی که دارای رابط‌کاربری‌گرافیکی و مشابه ویندوز هستن، برای مبتدیان گزینه‌های بهتری محسوب میشن. از شاخص‌ترین این موارد میشه به Elementary OS - Mint - Ubuntu اشاره کرد. بعد از نصب، سعی کنید مفاهیم رو بهتر لمس کنین و با دستوراتی که در دوره‌ی آموزشی آشنا شنید، در عمل و در محیط خط فرمان کار کنید. ضمنا مایکروسافت، غول فناوری دنیا، هم داره به سمت دنیای اپن‌سورس میاد که این نشان از محبوبیت و برتری‌های این اکوسیستم داره.
Insight
Insight
۱۳۹۷/۰۱/۲۴
برای شروع یادگیری کار با سیستم‌عامل گنو‌‌-لینوکس، مطالعه‌ی دوره‌ی آموزشی سکان آکادمی با تالیف آقای مرادی بسیار میتونه مفید واقع بشه. ایشون از فلسفه‌ی ساخت این سیستم‌عامل،‌ مزیت‌هاش و تعریف مفاهیم اولیه مثل توزیع‌های لینوکسی شروع کردن و تا دستورات نسبتا پیشرفته‌ای کار رو پیش بردن. پیشنهاد میکنم سری به این آموزش بزنید. https://sokanacademy.com/courses/linux/آموزش-لینوکس
CIna Deuxshiri
CIna Deuxshiri
۱۳۹۴/۰۷/۱۴
سلام برای شروع بهتره که ابتدا توزیع اوبونتو رو نصب کنید و باش کار کنید. خوب که یاد گرفتید، برین سراغ مسائل دیگه.