ipconfig error

سلام...چندوقته پیش میخواستم کامپیترمو با یکی دیگه از طریق کابل اترنت شبکه کنم و مجبور شدم یه دستی به این ip های کامپیترا بزنم ولی علاوه بر اینکه اتصال برقرار نشد دیگه دستور ipconfig توی cmd کار نمیکنه و ارورشم اینه: ipconfig is not recognized as an internal or external command,operable program or batch file. رفتم سایت مایکروسافت گفتن از این دستور برو:c:\windows\system32\ipconfig.exe یه بار پیدا کرد ولی بعدش دیگه بازم ارور میداد.ولی توی یه سری از کامنتها یکی گفته بود ایراد ممکنه از path باشه وباید از enviroment variable اون path رو اصلاحش کرد .حالا من نمیدونم چطور باید اصلاحش کنم.اگه لطف کنید راهنمایی کنید ویا اگه راه دیگه ای هم برا رفع مشکل میدونید بگید واقعا ممنون میشم . درضمن میخواستم بدونم که چطور میتونم  ip تغییر بدم که به سایت اوراکل یا adobe دسترسی داشته باشم ؟ با تشکر

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 8 سال پیش
سلام بله باید مشکل از path باشد: این کار ها را به ترتیب انجام بده: داخل منو سر چ ویندوز این کلمه را سرچ کن environment پنجره edit environment varrible را انتخاب کن داخل قسمت system varrible متغیر path را پیدا کن ادرس همین کامند این استc:\windows\system32 باید دقت کنی path را که باز کردی،نباید مقادیر داخلش پاک کنی چون خیلی مهماند اخر رشته ; بگذار اگه نبود و ادرس خودت را اضافه به علاوه ; اون وقت ذخیره کن بعد داخل سی ام دی چک کن کار خواهد کرد تغییر ای پی فقط از طریق قندشکن ،وی پی ان، پروکسی ممکن است،دیگه مثل قدیم ها این کار ا با cmd ممکن نیست.
online-support-icon