پویا م

عمل نکردن تغییرات در کد ها در خروجی نمایش داده شده

پویا م ۱۳۹۶/۰۲/۱۴ زبان سی‌اس‌اس

سلام 

دارم یک صفحه با استفاده از زبان های css& html & php میسازم 

مشکل من از این قراره که تغییراتی که در فایل ها ایجاد میکنم و کد رو تغییر میدم و سیو میکنم ولی با رفرش کردن مرورگر این تغییرات ظاهر نمیشن

البته این فقط برای بعضی از کد ها(به طور رندوم) صدق میکنه و کار نمیکنه و بقیه کد ها معمولا کار میکنن

به عنوان مثال من یک باکس با بوردر قرمز رنگ میسازم که درست عمل میکنه ولی حالا اگه رنگ رو تغییر بدم و سیو کنم باز هم این تغییرات در خروجی ظاهر نمیشه و همون رنگ قرمز قبلی باقی میمونه و هر کاری میکنم درست نمیشه

ممنون میشم سریع جواب بدید در ضمن از نرم افزار NotePad++ استفاده میکنم قبلا هم از برکتس استفاده میکردم هر دو این مشکل رو داشتند 

نرم افزار مورد استفاده ام هم Xampp هستش.

پاسخ‌ها به این تاپیک
Insight
Insight
۱۳۹۷/۰۱/۲۵
علاوه بر پاک کردن کش مرورگر دو راهکار ساده دیگه هم وجود داره: - استفاده از Ctrl + F5 برای عدم استفاده‌ی مرورگر از cache و اعمال تغییرات داده شده روی فایل های اچ‌تی‌ام‌ال و سی‌اس‌اس - ادغام کدهای سی‌اس‌اس در فایل های پی‌اچ‌پی برای پردازش توسط وب سرور و تولید خروجی جدید
salarmim
salarmim
۱۳۹۶/۰۲/۱۶

مشکل مشابهی برای خودم تو طراحی وبسابت پیش اومده بود و همونطور که دوستمون گفتتن با پاک کردن کش براوزر مشکل برطرف شد

vahid
vahid
۱۳۹۶/۰۲/۱۴

سلام 

این مشکل زمانی به وجود میاد که مرورگرتون همه چیو cached کرده باشه. cached data مرورگرتونو پاک کنید بعد رفرش کنید همه چی حله! اگرم درست نشد که محاله :) تو یه مرورگر دیگه فایلتونو باز کنید.

موفق باشد.