نحوه صحیح کامپایل کردن برنامه

با سلام

من برای اولین بار که میخوام برنامه جاوا رو کامپایل کنم به این شکل در محیط cmd دستور میزنم :

javac name.java

ولی پیغام خطا زیر ظاهر میشه :

javac  is not recognized as an internal or external command.
operable program or batch file

و در صورتی که دستور javac رو به صورت java  c بنویسم یعنی بطور فاصله دار پیغام زیر ظاهر میشود :

error :could not find or load main class c

میخواستم ببینم از عزیزان کسی میتونه راهنماییم کنه ... حقیقتا 3 روزی هست درگیر این پیغام خطا هستم ، توی اینترنت هم هر چی گشتم جواب درستی به نظرم پیدا نکردم

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 8 سال پیش
سلام برای رفع این مشکل باید متغیر محیطی PATH را داخلش مسیر فایل های فولدر bin جاوا را اضافه کنید،بر ای این کار مسیر فولدر bin را پیدا کرده و دستور زیر را درcmd وارد کنید: set path=%path%;F:\Program Files\Java\jdk1.7.0\bin با این کار javac شناخته خواهد شد برای خط فرمان
sokanacademy forum

با تشکر از اهنمایی های شما دوست بزرگوار.... فرمایش شما رو اجرا کردم البته به جای آدرس با درایو f ، همون آدرس اصلی که پوشه bin وجود داشت رو زدم ولی باز هم پیغام خطا میده و میگه که :

helloworld.java:2: error:cannot find symbol {; 2 errors

جسارتا آیا گروهی در تلگرام سراغ دارین که من عضو اون بشم تا سریعتر جواب مشکلاتم رو بگیرم چون اینجوری خیلی سرعتم پایینه...

sokanacademy forum

سلام ُString باید با حروف بزرگ بنویسی اولش، همین طور System این رو بنویس

public class HelloWorld { public static void main(String[] args) { System.out.println("Hello world") ; } }

متاسفانه تلگرام جاوا سراغ ندارم

sokanacademy forum
ممنون از شما خیلی خیلی زیاد خوشحالم کردی امیدوارم خدا خوشحالت کنه
online-support-icon