فکر کنم سوال اکثر دوستانمون هم باشه!!! لطفا رهنمایی کنید.مرسی

باسلام 

ارزوی سلامتی و بهترین ها را برای شما و هکارانتان دارم.انشالله هرچی که میخواهید به ان دست بیابید.

من یک پرسش دارم لطفا در اسرع وقت من را راهنمایی کنید

من تازه با سایت شما اشنا شدم و درحال یادگیری دوره هستم و تابحال اظلاعاتی در باره برنامه نویسی نداشتم.

رشته که در ان فارغ التحصیل شدم مهندسی عمران است و به نرم افزار مرتبط و کامپیوتر مسلط هستم. 

من میخواهم 1سال روزی 10ساعت وبیشتر برای اموزش جاوا و یادگیری تهیه بازی و برنامه اندروید وقت بزارم.

ایا امکان این هست که بعد از 1سال بتوانم اولین برنامه یا بازی خودم را تهیه کنم؟

پیشاپیش از پاسخ شما ممنونم

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 8 سال پیش

سلام،سوال شما کیفی است نظر خودم را می گم اینکه به این جواب بدیم به پشتکار،هوش و انگیزه،پارامتر های دیگه بستگی داره

ولی مقوله بازی سازی را از برنامه نویسی جدا کنید..برنامه نویسی یک استپ است که برای بازی سازی پیش نیاز ه

یاد گرفتن برنامه نویسی جوابش بله است ولی یاد گرفتن بازی سازی  اونم یک سال به نظرم نه

بازی سازی خیلی فرایند پیچیده وباید گروهی باشد  الزاما از یک انجین استفاده کنیدhttps://en.wikipedia.org/wiki/List_of_game_engines

مگه بخواهید یک بازی دوبعدی ساده بسازید که اره اون با برنامه نویسی توان انجامش است وخوب ساده ترم است

sokanacademy forum

بسیار ممنونم از اینکه به سرعت پاسخ بنده را دادین (:

در حال حاضر در حال یادگیری جاوا در سایت معرکه و بسیار هوشمندانه شما هستم.

برای بازی سازی از انجین ها استفاده کنم بهتر درسته؟

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 5 سال پیش

مگه میشه بدون انجین؟

sokanacademy forum

یا بهتر پرسشم را بپرسم

برای اینکه در زمینه اندروید فقط اندروید فعالیت کنم (بازی و برنامه) چه کارها یا کتابهایی را مطالعه کنم؟؟؟

بسیار بسیار ممنونم از شما و تیم عالیتون

sokanacademy forum

سلام،برای این کار این توصیه ها را دارم

اول شما باید برنامه نویسی را یاد بگیرید باید تمرکز رو این کار کنید تا یک مدت معقولی

برای یادگیری جاوا با اموزش اقای بهزاد مردای شروع کنید کتاب جاوا دایتل ادامه اش

رو این مباحث خیلی مانور بدید شی گرایی ،کلا یک دوره مبانی کامپیوتر زبان  سی هم بگذرون

علت اینگه تاکید می کنم سی سی زبان خیلی مهم تو بازی سازی است تو لیست انجین نگاه کنی زبان سی خیلی محبوبه جاوا یک خورده لگ داره...

بعد شروع کن یک اپ اندروید بنویسید  و بعد تازه استارت بازی سازی  را بزنید

sokanacademy forum

باسلام

بسیار متشکرم بابت راهنمایی و کمک هاتون...هیچوقت کمک و اموزشهای شما دوستای خوبم و گروه سکان را یادم نمیره.حتما از توضیحات . نصایاح مفیدتون استفاده میکنم

در حال حاضر فصل 5جاوا در سایت شما هستم و بعد از اون میخام الگوریتم  سی ++ و بعد اوپن جی ال رو کار کنم. و بعد یک اپلیکشن و سپس بازی..

ایا مراحل خوب هستند؟

sokanacademy forum

منظورتون زبان سی پلاس پلاس است دیگه ،اره شروع کنید امیدوارم موفق باشید

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش
سلام داداش چی شد 1 سال بیشتر گذشته از زمان این تاپیک برنامه نویس اندروید شدی یا نه ؟
sokanacademy forum

برای بازی سازی پیشرفته موتور بازیسازی unity رو به شما پیشنهاد میکنم که سینکس کاریه زبان C# و جاوااسکریپت هست

موفق باشید 

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 7 سال پیش

سلام 

من برای یادگیری اندروید از سایت www.nikandroid.com استفاده کردم خیلی بهم کمک کرده آموزش هاش خیلی خوبن اکثرا پروژه محور هستن :)

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش
درصد بالایی از فعالان حوزه‌ی برنامه‌نویسی، تحصیلات مرتبط با علوم یا مهندسی کامپیوتر ندارن. اینکه رشته‌ی شما مهندسی عمران هست، از این منظر با جناب آقای سمیر رحمانی، برنامه‌نویس خوب ایرانی شباهت دارین. سکان‌آکادمی یک مصاحبه‌ با ایشون انجام داده. https://sokanacademy.com/podcast/40/مصاحبه-با-سمیر-رحمانی-برنامه-نویس-ارشد-و-فعال-جامعه-ی-اپن‌سورس لذا شما که به این حوزه‌ علاقه‌مند شدید و با کمی پشتکار و تلاش میتونید به هدفتون برسید. داشتن انگیزه‌ی بالا، موفقیت رو به شما نزدیک میکنه.
online-support-icon