راهنمایی و مشاوره

سلام به همه دوستان عزیز یه موضوعی برام پیش اومده  اینه که میخواستم نظر شمارم بدونم من از دانشگاه رفتن متنفرم و دلم نمیخواد عمرمو برای گول زدن خودم هدر بدم ودلیلشم اینه که توی اکثر دانشگاها خیلی از اصل قضیه دور میشن واعتقادم به اینه که آدم خودش میتونه خیلی بهتر وبا آزادی عمل بیشتر وبدون هیچ استرسی مطالب مفید و کاربردیه زیادیو یاد بگیره خصوصا توی این دوره زمونه که  اینترنت خودش بهترین محل کسب هر نوع دانشییه... و صد البته لازمش انتخاب هدف درست و ایجاد اراده ای قوی برا رسیدن به اون هدفه (باید برای رسیدن به هر هدفی به اندازه کافی سخت جون باشه ادم).حالا من فک میکنم که درمورد هدفم و ارادم تونستم قدمای خیلی خوبیو بردارم و آماده قدم برداشتن توی حوزه باحال کامپیوتری وبخصوص برنامه نویسی هستم(واقعا هدفم اینه که برنامه نویسیو به صورت کاربردی یاد بگیرم  واینکه جوگیرشده باشم ودوتا اپ اندرویدی تو کافه بازار دیدم و گفته باشم اووووف چه درامدی کرده این یارووو نه اینطوریا فک نمیکنم .چون خیلی زیاد درمورد این حوزه تحقیق کردم و واقعا مفهوم درست علم کامپیوتری برام جا افتاده و واقعا آینده خیلی خیلی روشنو خوبی داره ...)درسته که برنامه نویسی اندروید بابستر نسبتا مناسبی که توی ایران برای فروش محصولات نهایی توسعه دهنده ها داره آدمو به وسوسه میندازه ولی خب مطمئنا حوزه عظیم برنامه نویسی فقط به اینجا ختم نمیشه .خلاصه ..سرتونو در نیارم ...اصله مطلبو بگم :) من به برنامه نویسی خیلی خیلی علاقه پیدا کردم  با توجه به اینکه رشتم مکانیکه و فوق دیپلمو گرفتم .درسته که شیش ماهی میشه که شروع کردم به یادگیری برنامه نویسی و مفاهیمش ولی واقعا از لحاظ منابع کم آوردم منابعی که از ابتدا مطالبو توضیح بدن.وحتی اصلا نمیدونم چیارو باید بخونم؟؟  :(   حالا میخواستم در مورد منابع منو راهنمایی کنید که چه چیزاییو بخونم تا حداقل اون چیزاییو که لازمرو بدرستی مفاهیم اولیشو درک کنم وبعدش برم سراغ مفاهیم پیچیده تر...از اونجایی که زبان انگلیسیم رو  خوشبختانه به زورو بلا با چه بدبختی به سطح خیلی خوبی رسوندم  :) منابع اتفاقا انگلیسی بودنش خیلیم عالیه و اگه منابع انگلیسیی که واقعا از سطح مبتدی شروع کردن مشناسید بهم معرفی کنید خیلی آقایید :) حالا من خودم یه کتاب خیلی عالی و  انگلیسی که واقعا از مبتدی شروع بکار کرده و خیلیم دارم خوب و مفید باهاش پیش میرم  و به همه پیشنهادش میکنم اینه :Java first head 2th edition ینی به معنای واقعی هرمبتدی میتونه درکش کنه... حالا از شما اساتید گرامی هم میخوام چندتا منبع انگلیسی (یا حتی فارسی به شرطی که روی اصول توضیح داده باشه و اصل مطلبو بهم نزده باشه )که از مبتدی شروع کرده باشه تو زمینه های  زیر یا چیزایی که خودتون صلاح میدنید ضروریه بهم معرفی کنید؟(ترجیحا کتاب باشه که بشه دانلودش کرد یا از بازار بخرمش خیلی عالی میشه)البته اینم بگم من سایت شما رو روزبروز مطالبشو دنبال میکنم  اما نمیدونم چرا نمیتونم به یک منبع تکیه کنم (اصلا کرم دارمااا  :))  )   data base -data Structure -algorithm -html -css -java script -general information about computers for beginners- networks- ...and other resourses that you think is essenssial to learn for any beginner   باتشکر خیلی فراوان :)

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 8 سال پیش
https://www.google.com/search?q=%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%AAapress&ie=utf-8&oe=utf-8 سلام.از کتاب های فارسی کتاب های مهندس بهروز راد و انگلیسی انتشاراتapress رو پیشنهاد می کنم.
sokanacademy forum
سلام کتاب java for dummies کتاب خوبیست
sokanacademy forum
وای فکر نمیکردم کسی به سوالی که انقد زیاده حتی نگاه کنه ;) فقط میتونم بگم خیلی آقایید دستتون واقعا درد نکنه. موفق باشید.
sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 6 سال پیش
یکی از مواردی که میتونید با شرکت در دوره های اون مهارت های عملی و لازم برای ورود به بازار کار رو فرا بگیرید، بوت‌کمپ‌ها هستن. در این مراکز، طی یک مدت زمانی نسبتا کم، در حد چند ماه، در حوزه ی مدنظر شما آموزش هایی به منظور وارد بازارکار شدن به شما ارائه میشه و شما با کسب یک مقدار تجربه میتونید یک شغل بدست بیارید. تفاوت بوت‌کمپ با دانشگاه در ارائه مطالب روز و کاربردی و حذف واحدهای درسی نامرتبط با برنامه نویسیه. ضمن اینکه اکثر بوت‌کمپ ها پس از پایان دوره، مدرکی رو هم به شما میدن که در هنگام مثلا کاریابی میتونه مفید باشه.
online-support-icon