مریم جلالی

به نظر شما پردآمدترین زبان برنامه نویسی حال حاضر دنیا کدام است

مریم جلالی ۱۳۹۴/۰۷/۱۰ 103 مباحث عمومی برنامه‌نویسی

دوستان من می خواهم تازه شروع کنم به آموزش برنامه نویسی؛ اما خب دوست دارم یک زبان برنامه نویسی شروع کنم که آینده ی اقتصادی ام هم تضمین بشه. کسانی که در این زمینه خبره هستند می تونند کمکم کنند پردرآمدترین زبان برنامه نویسی در ایران کدام است؟ و فرصت های شغلی کدام زبان برنامه نویسی در ایران بهتر است؟

پاسخ‌ها به این تاپیک
Insight
Insight
۱۳۹۷/۰۱/۳۱
خوبه که به مطلب زیر نگاهی بندازید. میتونه بهتون کمک کنه. https://www.codingdojo.com//blog/9-most-in-demand-programming-languages-of-2017/
محسن
محسن
۱۳۹۷/۰۱/۲۴
البته این مطلب یکم قدیمی هست ولی به هرحال می تونه دید خوبی بهتونه بده، به خصوص در مقایسه با گزارش های جدیدتر https://sokanacademy.com/blog/899/post پردرآمد‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی سال 2016 کدامند؟
محسن
محسن
۱۳۹۷/۰۱/۲۴
این سوالی هست که برای بیشتر افرادی که می خوان تازه برنامه نویسی شروع کنن پیش میاد و اینکه آیا زمان وهزینه ای که مصرف میشه نتیجه خوبی در پی خواهد داشت یا خیر طبق تمام آمارهای موجود یادگیری جاوا اسکریپت و پایتون می تونه گزینه هایی خوبو عاقلانه باشه، برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنم مطالب زیر رو بخونید تا بهترین تصمیم رو بگیرید نتایج نظرسنجی از دولوپرها توسط استک اورفلو در سال ۲۰۱۸ https://sokanacademy.com/blog/5894/post نتایج نظرسنجی توسعه‌دهندگان Stack Overflow در سال ۲۰۱۷ https://sokanacademy.com/blog/1758/post رده بندی 21 زبان برنامه‌نویسی برتر دنیا در سه ماههٔ اول سال 2016 https://sokanacademy.com/blog/640/post Stack Overflow Trends: امکانی جدید و رایگان برای ارزیابی محبوبیت زبان‌های برنامه‌نویسی https://sokanacademy.com/blog/1947/post
Insight
Insight
۱۳۹۷/۰۱/۲۴
اول یک نکته: شما در هر زبان و حوزه‌ای که باشید اگر بر کار خود مسلط باشید و حرفه‌ای عمل کنید، درآمد خوبی خواهید داشت. این مستقل از زبان برنامه نویسی است. با توجه به پیشرفت زبان های برنامه نویسی مختلف در دنیا و ایران، انتخاب های زیادی پیش روی شماست. جاوا از سال ها قبل در سطح Enterprise استفاده شده و میشود. همچنان هم کاربردهای خود را دارد و شرکت‌های زیادی با این تکنولوژی کار میکنند. دات‌نت هم در ایران اوضاع خوبی دارد. بهترین زبان برنامه نویسی مایکروسافت یعنی سی‌شارپ و فریمورک ASP.NET آن کاربرانی نسبتا خوبی در ایران دارد. این روزها زبان پایتون هم به عنوان یک گزینه‌ی خوب مطرح است. راحتی سینتکس، یادگیری سریع و وجود فریمورک‌هایی مثل Django سرمایه‌گذاری روی این زبان را ارزشمند میکند. و مسلما زبان قدرتمندی به نام جاوااسکریپت با حجم عظیمی از فریمورک و لایبرری که دنیای کامپیوتر را متحول کرد.