negar3.1366

برای برنامه نویس شدن از کجا شروع کنم ؟

negar3.1366 ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ مباحث عمومی برنامه‌نویسی

سلام من می خوام برنامه نویسی یاد بگیرم برای انجام کار غیر حضوری چند تا سوال دارم

1-از کجا بفهمم در این کار موفق میشم یا نه یعنی چطور بفهمم استعداد دارم ادامه بدم یا نه

2-چطوری کار کنم تا زودتر به یه زبان مسلط بشم

3-وارد کدوم بخش بشم که کار غیر حضوریش بیشتر باشه و بازار کار بهتری داشته باشه

4-به ترتیب کدوم زبان های برنامه نویسی رو یاد بگیرم

شاید سوالام نامتناسب یا حتی اشتباه باشن اما چون تازه می خوام وارد این کار بشم خیلی سردر گم هستم و نمی دونم از کجا شروع کنم یا اصلا می تونم موفق بشم یا نه ممنون میشم راهنماییم کنید

پاسخ‌ها به این تاپیک
محمد روشندل پور
محمد روشندل پور
۱۳۹۸/۰۸/۲۹

تا سالها نمیتونی پولی از این راه دراری پس برای پول نیا

بنظرمن برای شروع یه کلاس برنامه نویسی برو و کم کم ببین با روحیت سازگاری داره اگه خوشت اومد ادامه بده

یکم که مسلط شدی شرکتی کار کن و از بقیه یاد بگیر

الان کار برای اندروید و ios خوبه
برای اندروید زبان جاوا یاد بگیر

نباید چنتا یاد بگیری بلکه باید مفهوم رو یاد بگیری
تجربه بهم ثابت کرده یک زبان رو تا اخر برو و بهترین باش توی اون زبان

مدیفا
مدیفا برنامه نویس علاقه مند به لاراول
۱۳۹۸/۰۸/۰۱

سلام

1- نظر شخصی بنده اینه که در این کار علاقه بیشتر از استعداد خودشو نشون میده. یکم هوش خودتونو بسنجید. اگر تمرین مداوم داشته باشید با تکرار و تمرین میتونید هر زبانی رو به راحتی یاد بگیرید. برای شروع این آموزش خوبه : https://sokanacademy.com/courses/coding/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C

2- همون طور که عرض کردم هرروز باید تکرار و تمرین کنید و مهمتر اینکه ذهنیت حل مسائل رو داشته باشید.

3- با این روند بازار بنظر من هوش مصنوعی و واقعیت و مجازی روند مثبتی رو داشته باشه. اما تا چندین سال دیگه هنوز هم وب و موبایل حرف اول رو میزنه. برنامه نویس خیلی هست. اما برنامه نویس خوب چی؟! بنظرم این کمه...

4- برای وب

html<css<javascript<php<oop in php<laravel

یا جاوااسکریپت هم میتونید تموم کنید و برید سراغ ویوجی اس یا انگولار جی اس و بعدش برای سمت سرور برید سراغ node js

من سعی کردم چیزی که بلد بودم رو خومتتون عرض کنم. و خیلی هاش نظر شخصی و تجربه ده ساله ام بود. شاید دوستان دیگه هم نظرات بهتری داشته باشن... به هرحال موفق باشید