چگونگی انتشار نسخه جدیدی از یک وب اپلیکیشن بر پایه اکسپرس و نود جی اس بدون قطعی وب اپلیکیشن

درود بر کاربران سکان اکادمی.

بنده می خواستم بدونم اگه من یک نسخه وب اپلیکیشن با نود و اکسپرس ساختم(v1.0) و بعدا نسخه جدید تر اون رو نوشتم مثلا v1.1 چجوری بدون قطعی وب سایتم یا حداقل بدون این که سایتم جوری از دسترس خارج شه که کاربر متوجهش نشه اپلیکیشن سرور رو بروز رسانی کنم؟

پاسخ ها

sokanacademy forum
کاربر سکان آکادمی 5 سال پیش

سلام،

برای جلوگیری از قطعی سرور هنگامی که دارید سایت و کدهارو بروز میکنید لازم هست تا از قبل چند مورد رو انجام داده باشید.

اولین مورد مربوط به Unit Test ها هست که باید نوشته بشه و داخل پروژتون قرار داشته باشه.

دومین مورد لزوم استفاده از ریپازیتوری هایی مثل Git و GitLab هست.

و در نهایت با استفاده از ابزار CI/CD که GitLab در اختیارتون میزاره همه روال اجرای سایت روی سرور رو اتوماتیک انجام بدید بدون اینکه قطعی داشته باشه.

در مورد CI/CD در لینک های زیر بیشتر میتونید مطالعه کنید :

لینک 1 ، لینک 2 ، البته توی سایت لیارا سرویس Gitlab رو راحت تر میتونید راه اندازی کنید!

sokanacademy forum

درمورد متن بالا باید بگم تمام موارد بالا رو رعایت می کنم و دیپلوی کردن پروژه رو با Github انجام می دم،اما در خصوص سرور های خصوصی که نیاز به پیکربندی دستی داره باید طبق گفته های آقای رضا ناظری از pm2 استفاده کنم.

sokanacademy forum

خیلی راحت. با pm2

sokanacademy forum

البته من از pm2 استفاده می کنم.اما نمی دونستم که درصورت بروزرسانی کد پروژه می تونه جلوی اخلال کارسیستم رو بگیره و نسخه جدید وب اپلیکیشن رو بدون وقفه به کاربر ارائه بده.

online-support-icon