آموزش رگیولار اکسپرشن

مؤلف دوره:
این دوره توسط بهزاد مرادی تألیف شده است.

سطح دوره:
سطح این دوره مقدماتی است.

پیش‌نیازها:
این دوره پیش‌نیاز خاصی ندارد.

تعداد آموزش‌ها:
۱۹ قسمت

برای شروع کلیک کنید

آشنایی با مفهوم Regular Expression

Regular Expression یا به اختصار RegEx مجموعه‌ای از کاراکترهایی است که الگویی را تشکیل می‌دهند که با استفاده از آن‌ می‌توان تشخیص داد آیا متن یا مجموعه کاراکترهایی خاص مطابق با الگوی مد نظر است یا خیر به طوری که از این الگوها می‌توان برای یافتن پین‌کد، کدهای هگزادسیمال، تاریخ، ایمیل، یافتن و جایگزینی فضاهای خالی و ... استفاده کرد.

معرفی دورهٔ آموزش Regular Expression

در این دورهٔ آموزشی آنلاین، علاقمندان به توسعهٔ‌ نرم‌افزار فارغ از نوع زبان برنامه‌نویسی خود، با اصول پایه‌ای کار با رِجِکس آشنا شده و از طریق مثال‌های کاربردی فرا خواهند گرفت که به چه شکل می‌توانند با یک سری علائم خاص الگوهایی بسازند تا مثلاً با یک آدرس ایمیل و یا دامنهٔ معتبر مَچ گردد.

مخاطبین این دوره چه کسانی هستند؟
دورهٔ «آموزش رگیولار اکسپرشن» برای توسعه‌دهندگانی تألیف شده است که دائماً نیاز دارند تا در حین کدنویسی اقدام به اعتبارسنجی داده‌های ورودی همچون نام‌کاربری، رمزعبور، آدرس ایمیل، شماره تلفن و ... کنند به طوری که در پایان دوره به اصولی مسلط خواهند شد که به سادگی و بدون نیاز به کپی/پیست کردن الگوها از سایر منابع، خود می‌توانند اقدام به نوشتن الگوهای اختصاصی‌ و مورد نیازشان کنند.

آیا این دوره پیش‌نیاز خاصی دارد؟
این دوره پیش‌نیاز خاصی ندارد اما با توجه به این که از زبان جاوااسکریپت برای مثال‌ها استفاده شده است، آشنایی مقدماتی با این زبان به درک بهتر محتوای آموزشی این دوره کمک خواهد کرد.

پس از اتمام این دوره، چه دستاوردهای علمی به‌ دست خواهم آورد؟
دانشجویانی که این دوره را بگذرانند، علاوه بر آشنایی با سازوکار رگیولار اکسپرشن، فرا خواهند گرفت که به چه شکل با استفاده از یک سری قوانین پایه‌ای معدود می‌توان الگوهای پیچیده‌ای طراحی نمود.

آیا امکان بازنشر این دوره از طریق دیگر سایت‌ها وجود دارد؟
بر اساس قوانین سکان آکادمی، هر گونه بازنشر دوره‌های آموزشی این وب‌سایت بر خلاف قوانین سکان آکادمی بوده، از لحاظ شرعی حرام و از لحاظ حقوقی قابل‌ پیگرد قانونی است.