آشنایی با نحوۀ جمع کردن اِلِمان‌های یک آرایه با یکدیگر در زبان برنامه‌نویسی جاوا


در آموزش گذشته به بررسی نحوۀ مرتب‌سازی اِلِمان‌های یک آرایه با فراخوانی متد ()sort پرداختیم اما در این آموزش قصد داریم تا ببینیم چگونه می‌توان اِلِمان‌های داخلی یک آرایه را با یکدیگر جمع کرد که برای درک بهتر این موضوع سناریویی بدین صورت تعریف می‌کنیم که در آن برنامه‌ای می‌نویسیم تا بتوانیم میانگین درآمد ماهیانۀ سال گذشته خود را محاسبه نماییم.

این بخش از محتوا مخصوص کاربرانی است که ثبت‌نام کرده‌اند.
جهت مشاهدهٔ این بخش از محتوا لاگین نمایید.

به طور کلی، در این آموزش به بررسی نحوۀ پیمایش اِلِمان‌های آرایه با به‌کارگیری حلقۀ for و جمع کردن هر یک از اِلِمان‌ها با یکدیگر پرداخته و در ادامه حلقه‌های به اصطلاح Enhanced را معرفی نمودیم به علاوه اینکه تفاوت‌های این حلقه‌ها با حلقه‌های for عادی را تشریح نمودیم. در پایان، لازم به یادآوری است که برای پیاده‌سازی سناریوی مطرح‌شده در این آموزش روش‌های بسیاری وجود دارد اما به دلیل درک نحوۀ جمع کردن اِلِمان‌های آرایه راه‌کار ارائه‌شده در این آموزش به کار گرفته شد.

دانلود فایل‌های تمرین

لیست نظرات
کاربر میهمان
دیدگاه شما چیست؟
کاربر میهمان
moh3nch
moh3nch
۱۳۹۸/۰۶/۱۶
با سلام
برای تعریف کردن averageIncome مقدار نهاییش با توجه به تقسیم total بر 12 ممکنه اعشاری بشه پس نباید از int استفاده بشه
عبدالحمید ارجمند
عبدالحمید ارجمندتوسعه دهنده ی اندروید با زبان جاوا
۱۳۹۷/۰۴/۰۲
در تکمیل آموزش بی نقص سکان استاد بهزاد مرادی : چیزیکه تا به اینجای کار در رابطه با آرایه ها دانستیم ( که این قسمت آخرش هست ) به اون "آرایه های استاتیک" گفته میشه.
در "آرایه های استاتیک" که تا بحال اون رو مرور کردید ، با تعریف اون از ابتدا به حافظه ( حافظه ی موقت یا همون رم ) این رو میگیم که مثلا در حافظه ی خودت 3 بایت رو به من اختصاص بده و با تعیینش دیگه اگه در ادامه نیاز به بایتهای بیشتری داشته باشی نمیتونی ازش استفاده کنی .
( لازم به ذکر هست که : هر بایت ، 8 بیت از فضای 0-1 رو در حافظه اشغال میکنه . یعنی وقتی ما تعیین میکنیم که 3 بایت رو برامون در نظر بگیره یعنی در واقع داریم3 خونه ی 8 بیتی ، که سر جمع 24 خونه ی صفر یک هست رو برای خودمون رزرو میکنیم(24 بیت ) ) .
باید بدونیم که در این نوع از آرایه ها ما از "ابتدا" تعیین میکنیم که نیاز به چند بایت، اینتیجر یا فلوت و یا دابل یا ... داریم و بیش از اون نمیتونیم ازش استفاده کنیم مگر اینکه برگردیم و دوباره اون رو در ابتدای کار تغییر بدیم. اما آرایه ی دیگری هم وجود داره که در این سری از "آموزشهای آرایه ها" اون رو مشاهده نکردم و میبایست به نحوی گنجونده بشه یا حداقل تعریفاتی از اون در اینجا بیاد و ذکر بشه ، و اون "آرایه ی داینامیک" هست.
در آرایه ی داینامیک ، ما بعد از تعریف کردن آرایه مون به هر مقدار که بخواهیم میتونیم در ادامه ی پروژه از اون استفاده بکنیم.
تعریف کردن یک آرایه داینامیک کمی در ساختار متفاوت هست با تعریف کردن یک آرایه ی استاتیک ( به دلیل و جود کاراکتری که موجب خواهد شد ادامه متن پاسخم کات بشه نمیتونم اون رو توضیح بدم ، با سرچی ساده میتونید به نتایج خوبی برسید .
اما همینقدر رو بدونید که بعد از تعریف یک آرایه استاتیک مثلا از نوع اینتیجر ، دیگه ما به هر میزانی که بخواهیم میتونیم از اون در ادامه ی پروژه مون استفاده بکنیم ، زیرا که بر خلاف آرایه ی استاتیک که در اول آن را تعیین میکنیم مثلا یک اینتیجر را به اندازه 3 تا میخواهیم ، یعنی تنها امکان سه بار استفاده کردن رو بهمون میده ، اما در داینامیک ابتدا آن را محدود نمیکنیم بلکه در هر مکان یا جای خاصی که نیاز ببینیم یک خانه بهش اضاف میکنیم بدون اینکه به محدودیت آرایه ی استاتیک بربخوریم. البته که هر کدوم از آرایه ها کارکرد خودشون رو دارند اما برحسب محاسباتی که آرایه ی داینامیک داره گمان میکنم که حافظه ی بیشتری رو مصرف کنه.
امیدوارم مفید واقع بشه .
حسین
حسین
۱۳۹۴/۱۱/۰۳
ممنون. خسته نباشید.
میثم کریمی قادی
میثم کریمی قادی
۱۳۹۴/۰۷/۲۱
سلام و خسته نباشید می خواستم خواهش کنم تا این درس همه مطالب که خونده شد چندتا مساله بدید که با توجه به دانشمون تا این درس برنامه شو بنویسیم تا با تمرین بیشتر متوجه کارکردهای همه کلاس ها و درس ها بشیم هرچی بیشتر باشه بهتر اگر هم سرتون شلوغه نمی تونید اینکار کنید یه مرجع بدید که بریم دنبالش مهم اینه که فقط مساله هاش تا این قسمت باشه برای کسانی که تا اینجا خوندن بازهم ممنون
C3css.com محمد قنبری
C3css.com محمد قنبری
۱۳۹۴/۰۷/۱۴
سلام و عرض ادب و تشکر میکنم بابت لطفی که دریغ نمیکنید.
سوال :
۱- بنظر بنده در این فصل شما چند آرایه رو با هم تجمیع نکردید بلکه تمام عناصر یک آرایه رو با هم جمع کردید البته اگر حرفم اشتباه است بنده رو آگاه کنید.
۲- آیا Enhanced for Loop همان foreach در زبان های دیگر هست یا نه ُ foreach جدا میباشد و در ادامه گفته خواهد شد؟؟
زکات علم نشر آن است اما اهداف شما فراتر از زکات آن است.
با تشکر از شما