چند توصیه به برنامه نویسان مبتدی


در عصر حاضر، کدنویسی بیش از هر زمانی دیگری مورد اهمیت قرار گرفته است و دلیل این مهم انگاشتن مهارت های کدنویسی این است که ما در عصر فناوری به سر می‌بریم و در چنین عصری روز به روز نیاز به برنامه نویسی و برنامه نویسان بیشتر خواهد شد. به هر حال، یادگیری برنامه نویسی هم همچون علوم یا مهارت های دیگری با چالش های خاص خود همراه است که پیش از به پایان رساندن این دوره ی آموزشی، قصد داریم راه کارهایی را در اختیار شما قرار دهیم تا با به کارگیری آن ها، این چاش های پیش رو را به حداقل برسانید.

انتخاب یک زبان برنامه نویسی، فرقی نمی‌کند چه زبانی! 
بسیاری از علاقمندان به فراگیری برنامه نویسی واقعاً نمی‌دانند از کجا شروع کنند و حق هم دارند. از آنجا که مهم است افراد مبتدی در ابتدای راه با یک زبان برنامه نویسی دشوار رو به رو نشوند، توصیه می‌شود که برای ورود به دنیای برنامه نویسان شروع آموزش با زبان‌های وب -مثل اچ تی ام ال سپس سی اس اس و در نهایت جاوا اسکرپیت- صورت گیرد. نیاز به توضیح نیست که زبان‌های اچ تی ام ال و سی اس اس راحت ترین زبان‌هایی هستند که می‌توان فرا گرفت. در ادامه هم برای آنکه بتوانید سایت خود را تعاملی تر سازید، می‌توانید با استفاده از یکی از زبان‌های پایتون، پی اچ پی یا روبی این قابلیت را به سایت خود اضافه نمایید.

نکته
توجه داشته باشیم که یادگیری برنامه نویسی شبیه به یادگیری رانندگی است. زمانی که شما شروع به فراگیری رانندگی کردید، خیلی برایتان فرقی نمی‌کرد تا با پراید آموزش ببینید یا جی ال ایکس! پس از آن که یاد گرفتید چگونه کنترل یک خودرو را در دست بگیرید، حال خواهید توانست پشت یک خودروی هامر هم بنشینید. یادگیری برنامه نویسی هم دقیقاً به همین صورت است. پس از آن که شما یک زبان برنامه نویسی را فرا گرفتید، از آن پس یادگیری سایر زبان‌های برنامه نویسی برای شما آسان‌تر خواهد بود.

هدف گذاری
وقتی که افراد مبتدی شروع به یادگیری برنامه نویسی می کنند، داشتن یک هدف می‌تواند کمک شایانی به ایشان در مسیر یادگیری کرده و انگیزه ی ایشان را برای یادگیری دو چندان می سازد. از جمله اهدافی که در زمان یادگیری برنامه نویسی می‌توانید برای خود مشخص سازید، می‌توان به طراحی یک سایت شخصی برای معرفی خودتان یا یک سایت شرکتی برای معرفی شرکت خود یا شرکتی که در آن مشغول به کار هستید و حتی یک اپ موبایل برای هر منظوری بپردازید.

در ابتدای راه، سعی کنید پروژه های کوچک برنامه نویسی برای خود مشخص سازید -مثلا طراحی صفحه ی تماس با ما در یک سایت- سپس به مرور زمان پروژه های پیشرفته‌تر و دشوارتر برای خود تعریف کنید همچون ساخت صفحه ی لاگین یک وب سایت با زبان‌های سمت سروری مثل پی اچ پی یا پایتون.

چیزی که در هدف گذاری خیلی مهم است این که حتماً مشخص سازید که کدام یک از بخش‌های ایده ی شما ضروری هستند و کدامیک آپشن اضافی محسوب می شوند. در‌ واقع، در هدف گذاری می بایست تمام تلاش خود را به کار بندید تا در ابتدای کار روی ضروریات سرمایه‌گذاری کنید و وقت خود را روی جزئیات تلف نکنید. این که وب سایت یا اپ موبایل شما -به طور مثال- از همان ابتدا خیلی شکیل و زیبا به نظر برسد و از آخرین متدهای طراحی رابط کاربری در آن استفاده شده باشد شما را از فرایند آموزشی دور می سازد. ابتدا سعی کنید یک وب سایتی که بخش‌های ضروری را داشته باشد -مثل صفحه ی گالری تصاویر، تماس با ما، لاگین و غیره- طراحی کنید سپس در ادامه ی راه آپشن های مکمل مثل زیبایی ظاهری و غیره را با استفاده از زبان‌های سی اس اس و جاوا اسکریپت به آن بیفزایید.

آشنایی با روش‌های دیباگ کردن کد
در حین کدنویسی، کمتر برنامه نویسی -از مبتدی گرفته تا کاملاً حرفه ای- را می‌توان یافت که باگ تولید نکند. به همین دلیل، یکی از اصلی‌ترین فرایندهایی که در کدنویسی می بایست مد نظر قرار دهیم روش‌های دیباگ کردن یا مشکل یابی کدها است. پیش از این هم توضیح دادیم که باگ ها در برنامه نویسی به چند دسته تقسیم می‌شوند که در ادامه خلاصه‌ای از هر کدام را شرح می دهیم:
- ارورهای سنتکسی: این دست ارورهای زمانی ایجاد می‌شوند که ما دستوری را به سورس کد خود اضافه می‌کنیم که برای آن زبان برنامه نویسی مد نظر تعریف نشده است!
- ارورهای سمنتیک: این دست ارورها زمانی ایجاد می‌شوند که کد نوشته شده از لحاظ سینتکسی درست است اما خروجی کد بر خلاف انتظارات برنامه نویس است مثلاً تقسیم کردن عدد 12 بر عدد 0.
- ارورهای منطقی: ارورهایی از این دست زمانی ایجاد می‌شوند که دستورات نوشته شده توسط برنامه نویس درست هستند و همان تاثیر مد نظر را باز می گرداند اما نتیجه اشتباه است!

به خاطر داشته باشید
توجه کنیم که کدهای نوشته شده با زبان‌های اچ تی ام ال و سی اس اس علیرغم داشتن باگ، باز هم در مرورگر نمایش داده می‌شوند اما سایر زبان‌های برنامه نویسی بسیار سخت گیرانه تر عمل کرده و یک باگ کوچک در سورس کد، منجر به توقف کامل برنامه خواهد شد!

در چنین مواقعی، اول به دنبال ارورهای سینتکسی بگردید چرا که خیلی وقت‌ها در حین تایپ، برنامه نویسان دچار اشتباه می شوند. سپس به دنبال ارورهای سمنتیک گشته و در نهایت به دنبال راه کارهای منطقی بروید.

اگر هم هیچ کدام از راه کارهای بالا جواب نداد، می‌توانید با ثبت نام در سایت Stackoverflow، سورس کد خود را در سایت قرار داده تا سایر برنامه نویسان به کمک شما بیایند و مشکل را ردیابی کنند.

ابزارهایی هم مثل Firebug برای مرورگر فایرفاکس وجود دارند که کمک شایانی به طراحان سایت در دیباگ کردن کدهایشان می‌کنند که به رایگان می‌توان آن را روی مرورگر فایرفاکس نصب کرد.

انتشار
مؤسس شبکه ی اجتماعی لینکدین -آقای راید هافمن- جمله ی جالبی دارد با این مضمون که «اگر شما از اولین نسخه ی نرم‌افزار خود حالتان بهم نخورد، شک نداشته باشید که نرم‌افزار خود را خیلی دیر به بازار عرضه کرده اید!» بسیاری از افرادی که تازه وارد دنیای برنامه نویسی می شوند، از این که اولین نسخه ی نرم‌افزار خود را به دیگران عرضه کنند ابا دارند چرا که دوست دارند اولین کارشان واقعاً حرفه‌ای باشد. در عمل، چنین چیزی امکان‌پذیر نیست و تا زمانی که شما نرم‌افزار خود را منتشر نکنید، باگ ها، مشکلات و نواقص آن معلوم نخواهد شد.

جالب است بدانید که نسخه ی اول سکان آکادمی به معنای واقعی کلمه افتضاح بود اما تیم توسعه ی این سایت هرگز صبر نکرد تا از لحاظ طراحی ظاهری،‌ قابلیت‌ها و سایر جزئیات به یک سطح حرفه‌ای برسد سپس این سایت را در معرض دید عموم قرار دهد! نسخه ی آلفا در اولین فرصت منتشر شد، سپس به مرور زمان و گرفتن بازخورد از کاربران، بخش‌های جدید به این سایت اضافه گردید و چیزی شد که در حال حاضر در اختیار شماست که در حال حاضر هم تحت هیچ عنوان مهر تایید نمی توان روی آن زد و بسیار جای کار دارد!

بازخورد گرفتن
پس از انتشار نرم‌افزار، حتی اگر هم همه چیز به خوبی کار کند و هیچ کاربری گزارش باگی ندهد، این اصلاً بدان معنا نیست که نرم‌افزار شما عاری از هرگونه باگ است. علاوه بر این، گاهی اوقات گرفتن بازخورد منجر به این خواهد گشت که برخی قابلیت‌ها به نرم‌افزار خود بیفزایید یا برخی بخش‌های آن را حذف کنید. به طور مثال، سایت یوتیوب در ابتدا با هدف ایجاد یک سایت دوست‌یابی ویدیویی عرضه شد اما به مرور زمان و گرفتن بازخورد از کاربران، هدف این سایت دستخوش تغییر شده و به یک سایت اشتراک گذاری ویدیو مبدل شد.

تیم سکان آکادمی ابتدا هدفش این بود که یک سایت آموزش ویدیویی در هر زمینه‌ای باشد اما به مرور زمان و گرفتن بازخورد از کاربران، هدف سایت محدود شد و به یک سایت آموزش برنامه نویسی و طراحی سایت تغییر ماهیت داد. توجه داشته باشیم که بازخورد گرفتن از کاربران می بایست هم از دید کمی باشد و هم از دید کیفی. مثلاً می بایست دید که کاربران بیشتر روی چه مقالاتی از سایت کلیک می‌کنند و یا از طریق نظرسنجی، دیدگاه کاربران نسبت به یک نرم‌افزار را بسنجیم.

پس از گرفتن بازخورد از کاربران،‌ حال نوبت به بازبینی نرم‌افزار می رسد. در چنین شرایطی، فیدبک ها می بایست رتبه بندی شوند. همواره برخی کاربران هستند که هزاران ایده ی جدید مثلا برای سرویس جیمیل دارند اما الزاماً همه ی آن‌ها، ایده‌های خوبی نیستند. شما می بایست بسنجید و ببینید که آیا فیدبک های دریافت شده کمکی به بهبود نرم‌افزار و UX بهتر می‌شود یا خیر.

امروزه فرایند تولید یک محصول با ضروری ترین قابلیت ها، سپس گرفتن بازخورد از کاربران و در نهایت رفع نواقص یا افزودن قابلیت‌های جدید تحت عنوان Lean Startup Methodology شناخته می شود. در گذشته، روش کار به این شکل بود که وقتی نرم افزاری تولید می‌شد دیگر به سختی می‌شد توسعه دهندگان آن نرم‌افزار را مجاب به تغییر در قابلیت‌های نرم‌افزار کرد تا این که نسخه ی جدیدتری از آن به بازار عرضه می شد. اما امروزه با این روش ناب،‌ به محض مشاهده ی نقصی در نرم افزار، توسعه دهندگان در صدد رفع آن و در نهایت ایجاد یک تجربه کاربری به مراتب بهتر بر خواهند آمد.

به خاطر داشته باشید
این نکته را هم به یاد داشته باشید که همیشه یک بکاپ از سورس کد قدیمی خود داشته باشید چرا که خیلی اوقات در سورس کد جدید باگی بوجود می‌آید که نیاز دارید تا فعلاً سورس کد قدیمی را مورد استفاده قرار دهید تا باگ در سورس کد جدید رفع گردد.

مرور کد داشته باشید
Code Review چیزی است که برنامه نویسان حرفه‌ای انجام می دهند. به عبارت دیگر، شما سورس کد نرم‌افزار خود را در اختیار برنامه نویسی ترجیحا حرفه‌ای تر از خودتان قرار می‌دهید تا باگ های احتمالی آن را کشف کند یا اگر هم باگی نداشت، نکاتی به منظور بهینه‌تر کردن آن ارائه دهد.

اشتراک گذاری
در دنیای برنامه نویسی شما با چالش های زیادی رو به رو خواهید شد که شاید برای رفع برخی از آن‌ها ساعت‌ها یا حتی روزها زمان بگذارید. خیلی خوب است راه کارهایی که می یابیم را با سایر اعضای جامعه ی برنامه نویسان به اشتراک بگذاریم تا ایشان در دام‌هایی که ما افتاده‌ایم نیفتند. با این کار، نه تنها کمکی به دیگران کرده‌ایم بلکه این فرهنگ را هم به مرور ایجاد می‌کنیم که به اشتراک گذاری شکست های برنامه نویسی اصلاً نقطه ی ضعفی محسوب نمی‌شود بلکه این نشان از پویایی نرم‌افزار شما دارد که دائماً با چالش های جدیدی رو به رو است. نیاز به توضیح نیست نرم افزاری که با هیچ فیدبک و چالشی رو به رو نباشد، مسلماً نرم افزاری است که اصلاً مخاطبی ندارد!

 کلام آخر
بدون شک شروع هر کاری دشوار است و حال که شما تا این مرحله از آموزش پیش آمده اید، این بدان معنا است که چیزی تقریبا در حدود نیمی از راه -که همان گرفتن تصمیم برای شروع کاری است- را پیموده اید. یادگیری یک زبان برنامه نویسی می تواند متضمن یک درآمد عالی در عصر دیجتال گردد. در چنین عصری، روز به روز نیاز شرکت ها و استارتاپ ها به برنامه نویسان بیشتر و بیشتر شده و همین نیاز رو به رشد، امیدبخش یک آینده ی مالی بسیار خوب نیز هست.

اگر هم مسائل شغلی و درآمدی را نادیده بگیریم، با یادگیری اصول برنامه نویسی شما از ذهنی تحلیلی برخوردار خواهید شد که علاوه بر لذت بردن از کدنویسی، در سایر بخش های زندگی هم می توانید تصمیمات به مراتب منطقی تر، اثربخش تر و بهتری بگیرید و در نهایت به فردی مبدل خواهید شد که از تفکر انتقادی برخوردار است یعنی مسائل را از زوایای مختلف سنجیده سپس تصمیم می گیرد که صرفا همین یک قابلیت بسیار ارزشمند خواهد بود!

قصد ما در این دوره ی آموزشی هرگز آموزش یک زبان برنامه نویسی نبود بلکه تمام تلاش خود را به کار بستیم تا افراد مبتدی اما در عین حال علاقمند را با حال و هوای دنیای برنامه نویسی، فرایندهای کاری، مسائل رایج و برخی از مهم ترین مفاهیم این حوزه آشنا کنیم.

اکنون نوبت به آن رسیده که یک زبان برنامه نویسی را انتخاب نموده و روزی چند ساعت به یادگیری آن اختصاص دهید که برای یادگیری هم یکی از منابع معرفی شده در فصل سیزدهم را توصیه می کنیم. بازهم یادآور می شویم که یادگیری زبان انگلیسی به عنوان بخش لاینفک ورود به دنیای برنامه نویسی است پس هم زمان با شروع یادگیری یک زبان برنامه نویسی، مهارت خواندن، نوشتن و درک مطلب خود در این زبان بین المللی را نیز تقویت کنید.

علاوه بر این، از شما کاربر گرامی خواهشمندیم در صورت مشاهده ی هرگونه مشکل آموزشی و یا نقص در آموزش ها، مراتب را از طریق پست الکترونیک sokanacademy در سرویس جیمیل امر به اعلام نموده تا از این طریق کیفیت این دوره ی آموزشی ارتقاء یابد. با امید به این که این دوره برای شما کاربر گرامی مفید واقع گردیده باشد.

 

ارادتمند
بهزاد مرادی
مدرس سکان آکادمی

لیست نظرات
کاربر میهمان
دیدگاه شما چیست؟
کاربر میهمان
کاربر میهمان
کاربر میهمان
با سلام
بنده تو گوشی،توسط آی دی ای QPYTHON3،کلا پایتون کار میکنم.
میخواستم بپرسم،آیا میشه،با گوشی،واسه اندروید،اپلیکیشن نوشت با پایتون؟
اگر بلی،چه ابزارهای دیگری نیاز داره تا تو گوشی نصب کنم در کنار این IDE؟؟

با تشکر
سعید احمدمرادی
سعید احمدمرادی
با عرض سلام و خداقوت
مطالب عالی هستش و سایت بی نظیری دارید شاد و سرافراز باشید
محسن
محسن
پیشنهاد می کنم در پایان این دوره
سری به کانال آپارات جادی و ویدیوهای "ویدیو‌های درک برنامه نویسی" بزنید

دیدین این ویدیوها چندتا مزیت داره:

- یادگیری برنامه نویسی
- یادگیری پایتون
- آشنایی با یک ادم باحال و سرزنده

https://www.aparat.com/video/video/listuser/username/jadi/usercat/94189
baran
baran
سپاس هوال بهزاد گلک سپاس
بژی سرکوتن
کاربر میهمان
کاربر میهمان
با سلام خدمت شما عزیزان
سایتتون خیلی عالیست امیدوارم که همیشه موفق و پیروز باشید در پناه حق
mahdisms2020
mahdisms2020
ممنون از شما و تیم تون
پویا نظری
پویا نظریتوسعه‌دهنده‌ موبایل اپ، دانشجوی نرم‌افزار
خواستم این اجاره رو بگیرم که آیا مشکلی نداره این دوره رو چاپ کنم و یا PDF با ذکر نام منبع یعنی شما؟
ادمین سایت
ادمین سایت
با سلام خدمت شما جناب آقای نظری،
باتوجه به قوانین سکان آکادمی:
https://sokanacademy.com/terms
هرگونه بازنشر مطالب سکان آکادمی چه بدون ذکر منبع و چه با ذکر منبع «غیرمجاز» است.

با تشکر
ارادتمند
تیم سکان آکادمی

در پاسخ به

کاربر میهمان
کاربر میهمان
سلام خسته نباشید
امکانش هست که کل دوره رو pdf کنید
ammi1378@gmail.com
ادمین سایت
ادمین سایت
با سلام خدمت شما کاربر گرامی،
متأسفانه چنین امکانی در حال حاضر وجود ندارد و امیدواریم که پوزش ما را پذیرا باشید.


با تشکر
ارادتمند
تیم سکان آکادمی

در پاسخ به

H.beig
H.beig
تشکر بابت مطالب عالی و ارزشمندتون
کاربر میهمان
کاربر میهمان
ممنون از آموزش های بسیار خوبتون
چه از نظر انسجام مطالب چه از نظر روان بودن نگارش در سطح خیلی خوبی قرار داشت.
سپاس از تیم سکان آکادمی و بالاخص جناب مرادی
کاربر میهمان
کاربر میهمان
تشكر از آموزش خوبتون. ممنون
کاربر میهمان
کاربر میهمان
خیلی خیلی خیلی ممنون از سایت بسیار مفیدتووووون دمتون گرمممممممممممممم
Ario
Ario
سلام
این دوره و دوره ی جاوا رو از سایتتون به طور کامل خوندم.نمیدونید چقدر ازتون ممنون هستم آقای مرادی عزیز.
سایت های فارسی زبان زیادی در این باره دیدم و به جرت میگم مطالب شما قابل فهم ترین بود در ضمن طراحی سایت عالیتون انگیزه ی من رو برای خوندن بیشتر میکرد.
تنها توصیه ای که میتونم بکنم این است که برای هر فصل تمرینی در نظر بگیرید تا مفاهیم رو عمیق تر یاد بگیریم.
و خیلی هم ممنونم که من رو با سایت کد آکادمی آشنا کردید.بسیار سایت خوبی هستش.
بشدت مشتاق آموزش های بیشتر از شما هستم.و امیدوارم هر چه زودتر نتایج زحمات خودتون رو ببینید.
با احترام RK
سلام
سلام
با سلام و تشکر فراوان از گروه اسکان آکادمی
یک راهنمایی می خواستم من در وسطای تابستون امسال یک وبلاگ از طریق یک وبلاگ ساز زدم و در زمانی که می خواستم قالب رو انتخواب کنم یک نگاهی به کد های آن انداختم و خواستم بیشتر با هاشون آشنا بشم. اول یک کتاب دانلود کردم. که بیشتر برای آشنایی با تگ های بلاگ بود و css ، html رو هم یاد می داد. بعد مدتی تمرین که تونستم دو قالب بنویسم به صورت اتفاقی 3 مجموعۀ ویدیویی آموزش php ، html ، css ، javascript بدستم رسید منم ازشون استفاده کردم و سطحمو بالا تر بردم البته از جاوا اسکریپت بصورت عملی زیاد استفاده نکردم چون وبلاگ سازی که استفاده می کردم برای استفاده از جاوا اسکریپت نیاز به هزینه داشت در ویدیو ها هم نکات پایه بیان می شد. دربارۀ php هم شک داشتم.
در ضمن کمی هم سی پلاس پلاس برای آشنایی بیشتر با جاوا اسکریپت خوندم. که هدفمم این بود که بتونم از فروش قالب و سئو شروع به برنامه نویسی کنم. و علاقه داشتم پایتون رو یاد بگریرم. اول به مقاله ای برخوردم که بعد از خواندن چند درس کمی گیج شدم چون به نظر خودم مقاله یک جوری بود. یک بار دیگر گشتم و به مقاله این سایت برخوردم و به راحتی چند فصل جلو رفتم و بعد خوشبختانه متوجه وجود این مقاله شدم و آن را خواندم.
با توجه به توضیحات بالا من برای برنامه نویسی از وب شروع کنم یا دستکتاب یا چیز دیگه و برای هر کدوم بهتر از چه زبانی شروع کنم. ( 15 سالمه ، یکم انگلیسم لنگ می زنه و پشتکارم بدک نیست )
بخشید که طولانی شد.
اگه جواب بدین خیلی خیلی ممنون می شم.
تشکر مجدد از تیم اسکان آکادمی و یک تشکر مخصوص از آقای بهزاد مرادی برای این آموزش عالیشون
مهدی ربانی
مهدی ربانی
آموزش برنامه نویسی و ساخت بازی های رایانه ای
ویژه ی کودکان و نوجوانان سنین 8 تا 15 سال
به صورت عمومی و خصوصی
تماس بگیرید: 09354395630
کاربر میهمان
کاربر میهمان
واقعا دوره ی کامل و جامعی بود که باعث شد با خیلی از مسایلی که برام سوال بود آشنا بشم
تشکر ویژه از جناب مرادی برای کار ارزشمندشون مخصوصا برای کسانی مثل من که به کلاس های حضوری دسترسی ندارند
با آرزوی موفقیت برای تیم سکان آکادمی
کاربر میهمان
کاربر میهمان
آیا نسخه چاپی این مقاله موجود نمی باشد ؟
omid7000
omid7000
سلام آقای مرادی و کاربران عزیز
بنده این دوره رو تو سه روز تموم کردم و مطالب مفیدی داشت
الان هم دوره ی
۹۷ چیزی که هر برنامه نویسی باید بداند رو مطالعه میکنم
بنده تصمیم گرفتم برنامه نویسی اندروید رو شروع کنم
به نظر شما آقای مرادی بنده همین که شروع به یادگیری ابتدایی زبان جاوا کنم و سپس سراغ یادگیری اندروید برم و آخر سر برای مباحث پیشرفته و به روز بودن سراغ منابع خارجی برم کافی هست؟
البته شکر خدا زبان انگلیسی خوبی دارم چه عمومی و چه تخصصی کامپیوتر
یا اینکه باید با الگوریتم و فلوچارت هم قبل از جاوا آشنایی پیدا کنم؟(مثلا از سایت هیلتون)
خلاصه آقای مرادی هر آنچه در تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای اندروید لازمه رو میخوام بدونم
و در ضمن وقت هم برام مهمه و نمیخوام وقتم رو رو چیزایی بزارم که در آینده به کارم نمیاد و منو از هدفم دور میکنه
خواهشا سریع تر پاسخ بدین
با تشکر
بهزاد مرادی
بهزاد مرادی مدرس، کپی‌رایتر و دولوپر
سلام
توصیه ی بنده به شرح زیر است:
ابتدا جاوا را شروع کنید و هم زمان با آن الگوریتم و فلوچارت را به پیش ببرید.
سپس به سراغ مفاهیم اولیه ی اندروید رفته و در نهایت روی مباحث پیشرفته تمرکز کنید
ارادت

در پاسخ به

Naser
Naser
سلام
من چه جوری میتونم با اقای بهزاد مرادی چت کنم. چند تا سوال دارم درمورد برنامه نویسی. تازه میخوام برنامه نویسی رو شروع کنم
ادمین سایت
ادمین سایت
با سلام
لطفا به آدرس لینکدین ایشان مراجعه نمایید:
https://ir.linkedin.com/in/behzadmoradi

با تشکر
ارادتمند
تیم سکان آکادمی

در پاسخ به

کاربر میهمان
کاربر میهمان
THANKS FOR OUR GOOD LESSON
THE BEST WISHES FOR THE BEST FRIENDS
MR.MORADI
بهزاد مرادی
بهزاد مرادی مدرس، کپی‌رایتر و دولوپر
You`re welcome dude

در پاسخ به

patriot
patriot
سلام ، آقای مرادی این همه در رابطه ی با اصول برنامه نویسی و دانستنیهای حوزه IT ، برای بچه های تازه کار یا مبتدی صحبت می کنید ولی در رابطه ی با مبحث Teamwork مقاله ی آمورشی را تدوین نکرده اید . لطفا در صورت امکان در این باره مقاله ای آموزشی را فراهم نمایید . با تشکر
javad
javad
بی شک شما بهترین هستید;
Saeed
Saeed
با سپاس و تشکر فراوان از بهزاد خان و تیم سکان اکادمی.
رضا بختیاری
رضا بختیاری
با سلام و خسته نباشيد اقاي بهزاد مرادي .... خيلي خيلي خيلي مچكر
parastoo
parastoo
با سلام و عرض ادب
خیلی از آموزش هاتون ممنونم و اینکه برای اولین بار با دید دیگری به برنامه نویسی نگاه کردم و امیدوارم بتونم توی این کار موفق بشم.
من میخوام با HTML شروع کنم. متاسفانه آموزش هارو پیدا نمیکنم. ممنون میشم راهنماییم کنین.
به امید موفقیت های بیشتر برای سکان آکادمی
ادمین سایت
ادمین سایت
با تشکر از شما کاربر گرامی
احتراما به استحضار می رساند که در حال حاضر آموزش های اچ تی ام ال سکان آکادمی در آدرس زیر منتشر می شوند:
http://goo.gl/crCQH7

با تشکر
ارادتمند
تیم سکان آکادمی

در پاسخ به

vahid
vahid
آقای مرادی همان طور که امام علی می فرمایند زکات علم نشر آن است ، و شما به نحو احسن دارید این کار را انجام می دهید. از خدای منان برای شما و خانوادتون سلامتی و رشد روزافزون میخواهم! و امیدوارم در تمامی مراحل زندگیتون موفق باشید.
بهزاد مرادی
بهزاد مرادی مدرس، کپی‌رایتر و دولوپر
ممنون از شما

در پاسخ به

امیر
امیر
سلام و تشکر از آقای مهندس بهزاد مرادی و دیگر عزیزان تیم سکان آکادمی ....
صدها فرشته بوسه بر آن دستها میزنند کز کار خلق یک گره بست هوا کنند
مصداق عملی این بیت حافظ شما هستین که وقت و عمر خودتون رو صرف خدمات آموزشی به بندگان خدا و هموطنان خود قرار داده اید ..... ایده های خیلی قشنگی توی ذهنم شکل گرفته و از این بابت از شما صمیمانه سپاسگذارم و دستان شما معلمان بی منت رو از راه دور میبوسم ......بسیار خوشحال هستم که با سایت آموزشی شما آشنا شدم ... امیدوارم در زندگی همیشه موفق و موید باشید
با تشکر از شما
ارادتمند و شاگرد کوچکتان امیر از مشهد
بهزاد مرادی
بهزاد مرادی مدرس، کپی‌رایتر و دولوپر
نظر لطف شماست ممنون

در پاسخ به

امیر
امیر
اواسط صفحه
آشنایی بار روش‌های دیباگ کردن کد---------------------> آشنایی با روش‌های دیباگ کردن کد

ادمین سایت
ادمین سایت
با تشکر از شما
تصحیح شد

در پاسخ به

حسین
حسین
با سلام و تشکر بینهایت از شما آقایان مرادی و دوشیری. مدت های زیادی آرزوی قدم گذاشتن در دنیای برنامه نویسی داشتم و البته برای من بیشتر به یه رویا شبیه بود. حالا که به چیزی کمتر از یه برنامه نویس حرفه ای راضی نمیشم!!! فقط از لطف و بزرگواری تیم عزیز سکان آکادمی هست و طبق گفته همه، شما بهترین و به معنای واقعی کلمه، نقطه امید برای کسایی که از پیچیدگی های برنامه نویسی ناامید میشن هستید.... برای همیشه سایت عالی شما رو به علاقه مندان معرفی خواهم کرد. همیشه برقرار و پیروز باشید.
بهزاد مرادی
بهزاد مرادی مدرس، کپی‌رایتر و دولوپر
حسین جان سلام
ممنون از انرژی مثبت شما.

در پاسخ به

کاربر میهمان
کاربر میهمان
راستی یه پیشنهاد میشه موقع ارسال موفق یا ناموفق نظرات یه پیغام وسط صفحه بیاد اینجوری نیاز نیست کل صفحه رو اسکرول کنیم که ببینیم پیاممون ارسال شد یا نه
باتشکر
کاربر میهمان
کاربر میهمان
با سلام
واقعا اموزشتون عالی بود من کامل خوندم و یه دید خیلی مفیدی در رابطه با مباحث برنامه نویسی پیدا کردم که تا حالا کسی بهم نگفته بود حتی تو دانشگاه ممنوووووووووووووووووووووون
karolin
karolin
باسلام.از مطالب بسیارمفیدی که در این سایت به اشتراگ گذاشتید متشکرم.اینجا همونجاییه که من مدتها به دنبالش بودم.
بهزاد مرادی
بهزاد مرادی مدرس، کپی‌رایتر و دولوپر
نظر لطف شماست.

در پاسخ به

Muhammad
Muhammad
سلام.قبل از هر چیز میخواستم از استاد گرامی آقای بهزاد مرادی که این دوره آموزشی رو نوشتن صمیمانه تشکر کنم و به جرات میتونم بگم که بین سایت های آموزشی فارسی بهترین هستید و امیدوارم همیشه پایدار باشید.
بهزاد مرادی
بهزاد مرادی مدرس، کپی‌رایتر و دولوپر
محمد جان سلام
نظر لطف شماست. راستش من استاد نیستم بلکه یک معلم ساده ام. لطف کاربران خوبی مثل شما بهم انگیزه می ده که در این راه بسیار دشوار که وارد شده ام ثابت قدم بمانم.
ممنون

در پاسخ به

Muhammad
Muhammad
استاد یا معلم ، فرقی نمیکنه هردو فقط اسم هستند،مهم اصل کاری هست که شما انجام میدین که ارزش زیادی داره. و در اصل همین هم ارزش خود شما رو بالا میبره.

در پاسخ به

بهزاد مرادی
بهزاد مرادی مدرس، کپی‌رایتر و دولوپر
ممنون

در پاسخ به

MrDot
MrDot
سلام
اموزش هاتون عالیه عالییییییییی مرسی
بازم اگه امکانش هست پی دی اف کل دوره رو بزارین مرسی
بهزاد مرادی
بهزاد مرادی مدرس، کپی‌رایتر و دولوپر
سلام
متاسفانه چنین امکانی وجود ندارد اما می توانید بسته به مرورگری که استفاده می کنید، صفحات مد نظر را به صورت پی دی اف ذخیره سازید.

در پاسخ به

کاربر میهمان
کاربر میهمان
مرسی از شما عزیزان من واقعا استفاده میبرم از سایت خوبتان و مهمتر از برنامه نویسی اخلاق حرفه ای را می آموزم از شما ... امیدوارم روزی در این راه مفید باشم
بهزاد مرادی
بهزاد مرادی مدرس، کپی‌رایتر و دولوپر
نظر لطف شماست.

در پاسخ به

محمدسعید صدیقی
محمدسعید صدیقی
سلام این دوره دیگه تموم شد؟
بهزاد مرادی
بهزاد مرادی مدرس، کپی‌رایتر و دولوپر
سلام. بله. از اینجای کار به بعد باید یک زبان برنامه نویسی را انتخاب کرده و شروع به یادگیری آن نمایید

در پاسخ به

محمد امین تمجید
محمد امین تمجید
وب سایت شما چیزی نیست جز ؛ masterpiece
بهزاد مرادی
بهزاد مرادی مدرس، کپی‌رایتر و دولوپر
ممنون از شما

در پاسخ به

ادمین سایت
ادمین سایت
That`s very kind of YOU

در پاسخ به

محمد مهدی  رفیعی
محمد مهدی رفیعی
درود بر شما استاد بهزاد مرادی
من همه ی آموزش های این بخش را کامل مرور کرده ام و از اینکه وقت خود را گذاشتید و چنین آموزش با ارزشی را ارائه کردید سپاسگزارم . بنده برنامه نویسی تحت وب را مد نظر خودم قرار دادم مدت هاست در زمینه وب هم کار میکردم اما میخواهم تخصصی تر در این زمینه فعالیت داشته باشم . از اموزش های شما هم استفاده کردم و خواهم کرد و باز هم سپاسگزار هستم .
بهزاد مرادی
بهزاد مرادی مدرس، کپی‌رایتر و دولوپر
خوشحالم
ممنون از شما

در پاسخ به