مقدمه دوره آموزش اصول برنامه نویسی


شاید بارها و بارها به فکر این افتاده باشید که یک زبان برنامه نویسی را فرا بگیرید اما به دلیل این که شنیده اید که برنامه نویس شدن نیازمند برخورداری از یک ذهن تحلیلی، داشتن یک مدرک مرتبط از دانشگاه و داشتن جدید ترین رایانه شخصی چه از لحاظ نرم افزاری و چه از لحاظ سخت افزاری است از این فکر صرف نظر کرده اید. خبر خوشحال کننده برای آن دسته از علاقمندان که تاکنون چنین طرز فکری داشته اند این است که عدم برخورداری از هیچ کدام از موارد فوق الذکر مانع برنامه نویس شدن شما نخواهد شد و شاهد مثال این ادعا هم این است که مولف این سری از آموزش ها هیچ کدام از موارد فوق به جزء تا حدودی مورد اول را نداشته است!

نکته جالب توجه آن جا است که پس از فراگیری اصول برنامه نویسی شما از یک ذهن تحلیلگر برخوردار خواهید شد که نه تنها در حوزه برنامه نویسی شما سودمند خواهد بود، بلکه در زندگی روزمره شخصی شما نیز راه کارهای بیشماری را در ارتباط با مسائل مختلف پیش روی شما خواهد گذاشت. علاوه بر این، شما به یک سرمایه علمی دست خواهید یافت که هرگز با گذراندن واحد های آکادمیک دانشگاه به آن دست نخواهید یافت چرا که آنچه در این دوره فرا خواهید گرفت اصول علمی و کاربردی برنامه نویسی است و تئوری تا جایی مورد استفاده قرار می گیرد که منجر به درک بهتر اصول برنامه نویسی گردد. و در نهایت سودی که از برنامه نویسی عاید شما می شود به طور حتم به گونه ای است که شما را قادر خواهد ساخت تا یا در یک شرکت حرفه‌ای مشغول به کار شوید، یا ایده‌هایی که ممکن است تاکنون در سر می پروردانده اید را عملی سازید و یا استارتاپی مفید برای جامعه و پولساز برای خود به راه اندازید (توجه داشته باشیم که برای برنامه نویس شدن، اصلاً نمی بایست نابغه بود بلکه برنامه نویسی هم همچون هر مهارت دیگری -مثل موسیقی، ورزش، نقاشی و غیره- نیاز به تکرار و تمرین دارد تا در آن خبره شد.)

پس از آن که ما قادر گشتیم تا اصول کدنویسی را بیاموزیم، خواهیم توانست با دنیای فناوری ارتباط بهتری برقرار سازیم. همان طور که انسان ها برای ارتباطات روزمره از زبان‌های زیادی مثل فارسی، انگلیسی، آلمانی،‌ عربی و … استفاده می کنند، در دنیای فناوری نیز زبان‌های برنامه نویسی متنوعی طراحی شده اند از که جمله ی آن‌ها می‌توان به زبان برنامه نویسی اسکرچ، زبان برنامه نویس پایتون، زبان برنامه نویسی جاوا و … اشاره کرد که از آن طریق می توان با شبکه ها، سیستم ها و ... ارتباط برقرار ساخت.

 فرض کردن یک روز بدون برنامه‌های کامپیوتری که با زبان‌های برنامه نویسی مختلف نوشته شده‌اند واقعاً وحشتناک است. بدون برنامه نویسی و زبان‌های برنامه نویسی، تمامی سیستم‌ها مثل موبایل، چراغ های راهنمایی، یخچال فریز، سیستم‌های برقی خودرو، ایمیل ها،‌ شبکه‌های اجتماعی مثل فیسبوک، اپلیکیشن هایی مثل وایبر و … مختل می شوند. به عبارت دیگر، زندگی ما که واقعاً به تکنولوژی وابسته شده است مختل می شود.

در گذشته برنامه نویس ها بیشتر محدود بودن به برنامه نویسی برای سیستم عامل هایی مثل ویندوز اما پس از فراگیر شدن اینترنت و ابزارهای هوشمندی مثل موبایل و تبلت، حوزه ی کاری برنامه نویسان هم متنوع تر شده و همین مسأله جذابیت دنیای برنامه نویسی را دو چندان می سازد. در واقع،‌ ممکن است فردی علاقمند به برنامه نویسی برای سیستم عامل باشد اما در عین حال فرد دیگری علاقمند به طراحی اپ موبایل باشد. شاید هم کسی باشد که دوست داشته باشد برنامه‌های تحت وب -مثل سکان آکادمی- بنویسد. در شرایط فعلی و با وجود زبان‌های برنامه نویسی بسیاری که وجود دارند، راه برای علاقمندان به تمامی این حوزه ها باز است و تنها چیزی که نیاز است، کمی وقت و مقدار زیادی انگیزه برای یادگیری!

چیزی که در اینجا می بایست به آن توجه کنیم، رونق بیش از پیش شرکت های نرم افزاری و برنامه نویسان است. شرکت های آی تی و نرم افزاری بزرگی همچون مایکروسافت، گوگل، فیسبوک، توییتر از درآمدهای هنگفتی برخوردارند. جالب است بدانیم که سایت‌های محبوب ایرانی هم جزو مشاغلی محسوب می‌شوند تا گاهی اوقات درآمد آن‌ها تا ماهی بیش از یکصد میلیون تومان هم می رسد! این را گفتیم تا خاطر نشان سازیم که ورود به حوزه ی برنامه نویسی و نرم‌افزار سراسر فایده و منفعت است.

نکته‌ای که در اینجا می بایست مد نظر داشته باشیم این است که نرم‌افزارها و اپلیکیشن هایی با موفقیت‌های بیشتری مواجه می‌شوند که یکی از مشکلات کاربران را حل کرده و کارهای ایشان را ساده کنند. توصیه می‌کنیم که برای یادگیری برنامه نویسی، پیش از هر چیز به دنبال یک ایده ای باشید که فکر می‌کنید اگر عملی شود، با اقبال عمومی رو به رو خواهد شد. همین مسأله منجر به این می‌گردد که شما انگیزه ی بیشتری برای یادگیری برنامه نویسی پیدا کنید (به طور مثال یک شبکه ی اجتماعی که شبیه به فیسبوک باشد، اما برای کاربران ایرانی بهینه شده باشد، با فرهنگ ما همخوانی بیشتری داشته باشد، رایگان باشد، و از همه مهم‌تر اینکه فیلتر نباشد!)

حال ممکن است که این سؤال برای شما پیش بیاید که برای شروع کدام زبان برنامه نویسی را می بایست انتخاب کرد. در پاسخ به این سؤال بایستی گفت که توصیه می‌شود راحت ترین زبان و در عین حال کاربردی ترین زبان را برای شروع می بایست انتخاب کرد. پس از آن که ما کار با یک زبان برنامه نویسی را فرا گرفتیم، مشاهده خواهیم کرد که شباهت‌های بسیاری مابین زبان‌های برنامه نویسی وجود دارد که در آینده یادگیری یک زبان برنامه نویسی دوم خیلی راحت‌تر صورت خواهد گرفت (مثل کسی که زبان ترکی را بلد است،‌ حال می‌خواهد زبان ترکی استامبولی را فرا بگیرد.)

نیاز به توضیح ندارد که کدنویسی برای خیلی از افراد دلهره آور است و بسیاری از کاربران فکر می‌کنند که کدنویسی مهارتی است که خیلی سخت است و اصلاً از عهده ی آن برنمی آیند. شاید هم تاکنون در کلاس‌های حضور و یا دوره های آنلاینی ثبت نام کرده باشید که با گفتن اصطلاحاتی عجیب و غریب، سردرگمی شما را دو چندان کرده اند. خبر خوشحال کننده این که دوره ی آموزش اصول برنامه نویسی که در سکان آکادمی تألیف شده است، برای کسانی است که هیچ تجربه ی برنامه نویسی ندارند. به عبارت دیگر، ما در این دوره ی آموزشی مبنا بر این خواهیم گذاشت که مخاطبین دوره صرفاً می‌توانند با کامپیوتر کارهای عادی -مثل نصب نرم‌افزار و غیره- انجام داده و در اینترنت چیزی را جستجو کنند.

به منظور تسهیل فرایند آموزشی، در این سری از آموزش ها، باکس هایی به صورت مورد استفاده قرار خواهند گرفت تا مخاطبین دوره بهتر بتوانند برخی از نکات مهم این دوره ی آموزشی را به خاطر بسپارند:

نکته
نکاتی که منجر به درک بهتر موارد مطروحه می‌شوند، در قالب باکس‌های سبز رنگی به این شکل در اختیار دانشجویان قرار خواهند گرفت.
هشدار
برنامه‌نویسان مبتدی در برخی موارد می‌بایست دقت بیشتری به خرج دهند تا در آینده با سردرگمی کمتری مواجه شوند؛ به همین منظور، هشدارهای این دورهٔ آموزشی در قالب باکس‌های قرمز رنگی به این شکل درمعرض دید دانشجویان قرار خواهند گرفت.
به خاطر داشته باشید
برخی نکات هستند که مخاطبین این دورهٔ آموزشی می‌بایست به‌خاطر بسپارند چراکه در آموزش‌های آتی به آن نیاز خواهند داشت که کلیهٔ این نکات در قالب باکس‌های آبی رنگی به این شکل عرضه خواهند شد.
لیست نظرات
کاربر میهمان
دیدگاه شما چیست؟
کاربر میهمان
کاربر میهمان
کاربر میهمان
این دوره خیلی کاربردی و خوبه...همون مواردی هست که برای کار لازمه. خیلی ممنون واقعا
ali
ali
خیلی ممنون .😀😀🤓🤓
کاربر میهمان
کاربر میهمان
واقعا آشنا شدن با این سایت خوب منو از سردرگرمی نجات داد.تونستم مسیرمو پیدا کنم.واقعا ممنونم از زحمتاتون.براتون آرزوهای خوب میکنم
محسن
محسن
خیلی ممنون از این مطلب خوب که در اول کار دید خوبی به افراد علاقه مند به برنامه نویسی میده
به نظر من یک موضوع خیلی مهم برای پیشرفت در برنامه نویسی این هست که یادبگریم چطور سرچ کنیم،یعنی وقتی به یک مشکلی برمی خوریم کجا و چه جوری جستجو کنیم، در این زمینه سایت http://stackoverflow.com می تونه پاسخگوی خیلی خوبی باشه و به احتمال زیاد تمام سوالات برنامه نویسان رو در ابتدای مسیر جواب میده
همینطور هرچقدر به زبان انگلیسی تسلط بیشتری پیدا کنیم راحت تر می تونیم در اینترنت جستجو کنیم و رفرنس های اورجینال و معتبر تری رو بخونیم،همینطور سوال های خودمون رو بهتر بپرسیم تا سریعتر و بهتر جواب بگیریم
Insight
Insight
یکی از مواردی که پیش از شروع یادگیری برنامه نویسی باید بهش توجه ویژه بشه، پاسخ به سوال هست. خیلی مهمه که بدونیم برای چی میخوایم برنامه نویس بشیم. ممکنه بعضی ها به دست آوردن شغل رو عنوان کنن و برخی دیگه صرفا برای علاقه بخوان، برنامه نویسی کنن.
صرف نظر از انگیزه ی یادگیری، هر برنامه نویسی باید بدونه که هدف ما حل یک مسئله ست. ممکنه با مسئله ی تشخیص زوج یا فرد بودن یک عدد شروع کنیم اما پس از مدتی باید مسائل کاربردی و روزمره ی انسان‌ها رو حل کنیم. هر برنامه نویسی که بتونه دغدغه های مهمتری از زندگی انسان‌ها رو برطرف کنه و بهتر از سایرین هم برطرف کنه، موفق تر خواهد بود.
کاربر میهمان
کاربر میهمان
سلام . من سال دهم رشته تجربی هستم و علاقه زیاد به برنامه نویسی و بازی سازی دارم . سوالم اینکه من می تونم ، برنامه نویسی رو بخونم ؟ و در روز می تونم ۲ الی ۳ ساعت وقت بزارم . و ظرف چه مدت به نتایج خوب می رسم؟ و زمان وقت گذاشتنم خوبه؟
محمد عزیزی
محمد عزیزی
سلام و درود.
نتیجه خوب نسبی است. حتی تعیین زمان هم به نسبت شخص و پشتکار متغیر است. اما انتظارمیره معمول افراد با 3 ساعت مطالعه در روز در کمتر از یک سال به نتیجه خوبی در برنامه نویسی برسن. مجدد. تاکید میکنم این زمان بسیار ب پشتکار و استعداد شخص وابسته است.
چیزی ک دربارش مطئن هستم اینه که با تلاش میشه دیر یا زود به نتایج شیرین و دلچسب رسید.
موفق باشید.

در پاسخ به

کاربر میهمان
کاربر میهمان
واقعا متشکرم از شما آقای مرادی, محتواتون فوق العاده اس
کاربر میهمان
کاربر میهمان
تشکر از شما که در عرصه علم و پیشرفت مردم وعزیزانکه علاقه و شوق برای یادگیری زبان برنامه نویسی دارند زحمات بخرچ داده اید وجای دارد که از شما عزیزان وگروه سکان آکادمی تشکر زیاد کنیم
کاربر میهمان
کاربر میهمان
هر چی ازتون تشکر کنیم باز کمه
واقعا دوستون داریم پیگیرتونیم
کاربر میهمان
کاربر میهمان
عالی
رضا سنگ‌سفیدی
رضا سنگ‌سفیدیطراح رابط کاربری/توسعه‌دهنده php
خیلی عالی...ممنون از شما!
mrr3mc
mrr3mc
بسیار خوب موفق باشید.
fighter
fighter
خسته نباشید ولی بعضی لینک ها معیوب بود
soldier
soldier
با توجه به نظر کاربران و خودم واقعا سایت بسیار خوبی میباشد . خسته نباشید
Ali Saedi 281
Ali Saedi 281
فوق العاااااااااااااده عااااااااااااااالی
morteza
morteza
سلام و خسته نباشید.
طرز نگارش اموزشیتون خیلی جالب و گیراست.
کاش به فکر یه دوره عالی و حساب شده در مورد الگوریتم هم میبودین
اینجا یادگرفتن کجا و ،جسته گریخته از هزارتا سایت یاد گرفتن کجا
eisa
eisa
با سلام و عرض ادب
می خواستم بدونم آیا برنامه نویسی محدودیت سنی داره یا نه؟با تشکر از مطالب ارزشمندتون
محمد علی تفرشی
محمد علی تفرشیتوسعه‌ دهنده علاقمند به AI
سلام
خیر فقط کافیه که انگیزه داشته باشی گرچه در هر کاری خب اگه سن پایین تر باشه آدم زودتر یاد می گیره

در پاسخ به

mahsa
mahsa
سلام ، ممنون از آموزش های عالی که قرار می دهید
می خواستم بپرسم برنامه هایی مثل اینستاگرام و فیس بوک و....با چه زبان هایی نوشته شدند؟
server side, UI آنها با چه کدی زده شده ؟ و از چه پایگاه داده ای استفاده می کنند؟
کاربر میهمان
کاربر میهمان
سلام خسته نباشید به سکان آکادمی ها
آموزش دوره‌ی اصول برنامه نویسی بسیار ارزشمند و کمیاب است مخصوصا اگر نویسنده دکتر بهزاد مرادی باشد
شِعـــرا مقیمی
شِعـــرا مقیمی
سلام
خیلی ممنون بخاطر سایت خوب و زحماتت بی دریغتون.
من هم مثل بقیه چند روزی هست که شروع کردم تا یه برنامه نویس حرفه ای بشم البته با کمک شما.
امیدوارم نتیجه خوبی بگیرم.
تشکر
Computer
Computer
خیلی خیلی خیلی متشکرم ... امیدوار هستم که آموزش هاتون تا الان که بنده اومدم کامل شده باشند چون ظاهرا بعضی از دوستان از ناتمام موندن اموزش های پایتون و ... صحبت کردند :)
کاربر میهمان
کاربر میهمان
با تشکر از سایت خوبتون
از امروز شروع به برنامه نویسی کردم
امیدوارم تا پایان این دوره ها بتونم برنامه نویسی رو یاد بگیرم
naz
naz
سلام
میخواستم بدونم برای حسابداران و مدیران مالی کدوم زبان برنامه نویسی مناسب تر می باشد؟
امیر احمدی
امیر احمدی
این بهترین دوره سکان آکادمی !
من هیچ جا این اطلاعات مفید رو یکجا کنار هم , و این قدر روان و واضح ندیدم. آقا مرادی واقعا دمت گرم. خدا خیرت بده
کاربر میهمان
کاربر میهمان
با سلام خیلی ممنون از سایت خوبتون.
اگر خواستیم اطلاعاتی بیشتر از مفاهیم برنامه نویسی بدونیم، منبع آموزشی پیشنهاد دارید؟!
بعد برای شروع برنامه نویسی باید با +NETWORK آشنایی داشته باشیم.?!
خیلی ممنون
Shariat
Shariat
عالی و خواهشمندم دانشجویانتون رو بسمت حرفه ای شدن در بازار کار سوق بدید و نه صرفا اموزش.
مثلا پروژه های تمرینی کاربردی بدید یا سطح اموزش رو با بازار کار یکی کنید تا هنگام مصاحبه احساس شادی و پیروزی داشته باشن.
ممنون و عالی هستین
hoshos
hoshos
واقعا دمتون گرم و خسته نباشید. باور کنید جاتون توی سایتهای آموزشی خیلی خالی بود. ایشالا همیشه با انرژی روز اول و بهتر از اون کار کنید. اگه دوره های پایتون کامل بشن ممنون میشم ازتون. به نظرتون تا کی آماده میشن؟بازم مننون اونم خیلیییییییییییی
ادمین سایت
ادمین سایت
با سلام و تشکر از شما کاربر گرامی
احتراما به استحضار می رساند که تالیف دوره یی باکیفیت مستلزم صرف زمان است لذا به نظر می رسد که تالیف دوره ی پایتون با سرعت نسبتا پایینی انجام شود.
به هر حال، به خاطر هرگونه تاخیر در به روز رسانی دوره ها از شما پوزش می طلبیم

با تشکر
ارادتمند
تیم سکان آکادمی

در پاسخ به

کاربر میهمان
کاربر میهمان
مرسی خیلی هم عالی بود
payam6054
payam6054
واقعا ازتون ممنونم که همچین سایتیو طراحی کردین خیلی وقت بود دنبال یه سایت خوب میگشتم
سایتتون عالیه
hassan bidar
hassan bidar
من مدتهای مدیدی است که بدنبال آموزش امیدوارکننده ای می گشتم که خدارو شکر در این سایت به آن دست یافتم. متشکرم
آماتور بی نام
آماتور بی نام
سلام
خیلی هم عالی.... شروع کنیم.... بسم الله
کاربر میهمان
کاربر میهمان
سلام
ممنون بابت مطالب مفیدتون عالیه و قابل فهم بر خلاف اکثر سایت ها که ادمو گیج میکنن
یه سوال داشتم
من میخوام نرم افزار بسازم واسه گوشی یا کامپیوتر. یا مثلا سیستم عامل کامپیوتر یا گوشیمو دسکاری کنم
"بیشتر گوشی"
الان من چی رو باس یاد بگیرم ؟
یه زبانی بگید که بشه این کارا رو باش انجام داد
ممنون منتظر جوابتون هستم
javad
javad
درود بیکران بر شما و تمامی زحمت کشان سایت سکان آکادمی
واقعا خسته نباشید
Mostafa
Mostafa
واقعا خسته نباشید.دمتون گرم واقعا
کسری کاکاوند
کسری کاکاوند
دستتون درد نکنه
این دوره دوره خیلی مهم و کاربردیه که فقط شما تو ایران گذاشتینش من خلی اصطلاحات رو نمی فهمیدم
ali golmohamadzadeh علی گل محمدزاده
ali golmohamadzadeh علی گل محمدزاده
سلام امیدوارم خدا همیشه پشتتون باشه
بسیار عالی خیلی عالی دانشجوی ترم یک شما شدم از همین لحظه با تشکر
خدارو شکر میکنم که عادت دارم کامنت ها را تا آخر بخونم و این امر سبب شد تا شمارو پیدا کنم
انشاالله بتونم با یه اراده قوی شروع کنم در کنار شما آموزش هارو کامل یادبگیرم
یا حق و بدرود
کاربر میهمان
کاربر میهمان
سلام .پر انرژی باشید و خوشحال چون سبب شادی هستید.
آقا همه چی عالیه . محتوایی مطالب آموزشی ساده و روان برای ما (ما تازه کارهها) - من از طریق سرچ در اینترنت درباره اندروید با سایت شما آشنا شدم. (تقریبا ۶ ماه پیش) - آقا این پادکست جدید که بیسته - صحبت دوستانه با افراد موفق که ما چیزایی زیادی رو ازشون یاد می گیریم.
من مطمن هستم با گذشت زمان ( کارهاتون) بهتر هم میشه. من خیلی نظر نمی دیم (در حد هیچ) ولی مدیون شما هستم و باید تشکر می کنم.
راستی یک سوال؟ ورژن یک نرم افرار را بر چه اساسی شماره گذاری می کنن؟ مثلا اپلیکشن ورژن ۲.۰.۱ ... قانون یا روالی برای شماره ها هست ؟ یا سلیقه ای ..؟
fighter
fighter

در پاسخ به

بهزاد مرادی
بهزاد مرادی مدرس، کپی‌رایتر و دولوپر
احمد جان ممنون از نظر شما. مرسی که انرژی می دید.
در مورد ورژن ها، از راست به چپ، عدد اول مخصوص رفع باگ ها و مشکلات کوچک است، عدد وسط اگر فیچر خوبی و باحالی به نرم افزار اضافه شود تغییر می کند و عدد آخر -سمت چپی- هم مخصوص زمانی هایی که فیچرهای ساختار و بسیار جدید و حتی متفاوت اضافه می گردد. ولی در کل به نظر می رسه که هر توسعه دهنده تعریف خاصی از این موضوع برای خودش داشته باشد.
امیدوارم کمک کرده باشم

در پاسخ به

رضا بختیاری
رضا بختیاری
سلام
من امروز اين دوره را شروع كردم
خيلي خيلي سپاس از زحماتتون
بهزاد مرادی
بهزاد مرادی مدرس، کپی‌رایتر و دولوپر
ممنون از شما

در پاسخ به

کاربر میهمان
کاربر میهمان
ﺳﻼﻡ, ﺑﺒﺨﺸﻴﺪ ﻣﻲ ﺧﻮاﺳﺘﻢ ﺑﭙﺮﺳﻢ ﺗﻮ ﺳﺎﻳﺘﺘﻮﻥ اﻣﻮﺯﺵ ﺯﺑﺎﻥ c++ ﻧﺪاﺭﻳﻢ????!!!!!! ﻣﻤﻨﻮﻥ!
ادمین سایت
ادمین سایت
با سلام خدمت شما کاربر گرامی
متاسفانه در حال حاضر چنین دوره ی در سکان آکادمی منتشر نمی شود. امیدواریم که در آینده بتوانیم این دوره را نیز در اختیار کاربران قرار دهیم
با تشکر
ارادتمند
تیم سکان آکادمی

در پاسخ به

کاربر میهمان
کاربر میهمان
سلام ممنون بابت زحماتتون. امکان دانلود نداره آموزش ها؟
ccc ccc
ccc ccc
سلام
آموزش ها به صورت پی دی اف قرار داده نمیشه. اما اگر از مرورگر کروم استفاده می کنید، می تونید این صفحه رو به صورت PDF دانلود کنید. با گرفتن دکمه های ترکیبی: CTRL + P

در پاسخ به

soldier
soldier
تشکر از راهنمایی شما

در پاسخ به

Computer
Computer
خدا خیرتون بده آقا سینا که انقد کنار کاربرا هستید ؛-)

در پاسخ به

کاربر میهمان
کاربر میهمان
سلام.
اگر کسی کاملا برنامه نویسی را یاد بگیرد (همه ی زبان ها) آیا میتواند در شرکت های خارجی مانند گوگل و غیره هم کار کند؟
آخه من شنیدم که تو شرکت اپل و خیلی از شرکتای دیگه افراد ایرانی هم هستند.
و اینکه خیلی ممنون از سایت عالیتون.بهتر از سایت شما پیدا نکردم.
بهزاد مرادی
بهزاد مرادی مدرس، کپی‌رایتر و دولوپر
سلام
لطفا به مقالات زیر مراجعه نمایید:
http://goo.gl/fXgyl7
http://goo.gl/Oh9KOp

در پاسخ به

mrr3mc
mrr3mc
سلام آقای مرادی لینک های بالا هنوز خراب می باشد . لطفا رسیدگی شود

در پاسخ به

ادمین سایت
ادمین سایت
سلام
لینک های تصحیح شده به شرح زیر است:
https://goo.gl/CmKPdb
و
https://goo.gl/XYXxes

ارادت

در پاسخ به

fighter
fighter
سلام لینک ها باز نمیشود لطفا رسیدگی شود

در پاسخ به

soldier
soldier
سلام ببخشید لینک ها معیوب هستند و باز نمیشند با تشکر

در پاسخ به

کاربر میهمان
کاربر میهمان
من این دوره رو دارم با موبایل و مرورگر کروم اندروید میخونم می خوام بدونم این دوره کامل مانند pc کامل میاد؟
بهزاد مرادی
بهزاد مرادی مدرس، کپی‌رایتر و دولوپر
بله

در پاسخ به

کاربر میهمان
کاربر میهمان
لطفا اگر اماکانش هستیه فایل PDF از تمام فصل های آموزش برای دانلود بزارید
باتشکر
fighter
fighter
در گوگل کروم :ctrl +p گرفته شود.

در پاسخ به

ادمین سایت
ادمین سایت
کاربر عزیز سلام
متاسفانه چنین امکانی وجود ندارد
امیدواریم که پوزش ما را پذیرا باشید

با تشکر
ارادتمند
تیم سکان آکادمی

در پاسخ به

کاربر میهمان
کاربر میهمان
سلام.
اولا خیلی ممنون بابته سایتتون،عالیه
یه سوالی دارم خدمتتون
با فرض اینکه من کاملا مبتدی هستم،ولی انگیزه یادگیریم بنا به دلایلی خیلی خیلی بالاس.و روزانه حدودا 3 تا 4 ساعت به راحتی میتوانم وقت بزارم واسه آموزش و مفید بخونم
اگه مرتبا بخونم،چه مدتی طول میکشه که یه برنامه نویس اندروید متوسط بشم؟
البته اینم بگم 22 سالمه و دانشجوی ترم 6 نرم افزار هستم
ممنون میشم پاسخ بدید
جناب سرهنگ
جناب سرهنگ
چجوریه شما دانشجوی نرم افزار هستی ولی میخای اینجا برنامه نویسی رو یاد بگیری ؟ پس دانشگاه دقیقا این وسط چیکار میکنه ؟

در پاسخ به

بهزاد مرادی
بهزاد مرادی مدرس، کپی‌رایتر و دولوپر
سلام
با ادمین موافقم اما دوستانی بوده اند که ظرف مدت ۶ ماه توانسته اند اپلیکیشن های خوبی بنویسند.

در پاسخ به

ادمین سایت
ادمین سایت
سلام
ضمن تشکر از شما
احتراما به استحضار می رساند که پاسخ به این سوال کمی دشوار است. اما اگر فرض را بر این بگذاریم که منظور شما از وقت گذاشتن، کد زدن عملی باشد، به نظر می رسد که در کمتر از یک سال نتایج خوبی کسب خواهید کرد.


امیدواریم کمکی کرده باشیم
ارادتمند
تیم سکان آکادمی

در پاسخ به

کاربر میهمان
کاربر میهمان
فقط می تونم یه چیز بگم
واقعا دمتون گرم
بهزاد مرادی
بهزاد مرادی مدرس، کپی‌رایتر و دولوپر
ممنون از شما

در پاسخ به

جواد سرور
جواد سرور
سلام. واقعا از کار زیبا و تحسین برانگیز شما نهایت تشکر رو دارم. امیدوارم در راهتون ثابت قدم باشید. با تشکر فراوان
بهزاد مرادی
بهزاد مرادی مدرس، کپی‌رایتر و دولوپر
ممنون

در پاسخ به

کاربر میهمان
کاربر میهمان
درود بر سکان اکادمی و تمامی اعضاء توسعه دهنده این آموزشگاه آنلاین .
من از 8 سالگی کار با کامپیوتر شروع کردم ولی متاسفانه چندین سال که مصرف کننده تکنولوژی بودم تا توسعه دهنده تکنولوژی و همینطور یک زمینه را دنبال نکردم و هی بخش های مختلف مرور میکردم .

من در زمینه طراحی سایت تا حدودی اطلاعات دارم و چندین بار قصد تشکیل تیم طراحی و یا سایتی شبیه به سایت شما را داشتم اما کلا برخی از افراد بنده را از کار تیمی زده کردند تا اینکه سایت شما و کاره تیمی فوق العادتون و خدمات رسانی های عالیتون را دیدم .

امیدوارم همچنان به کاره خودتان ادامه بدید و در آینده نتنها در ایران بلکه در جهان از نظر آموزش برنامه نویسی اول باشید . ;)

پیروز و تندرست باشید . محمد مهدی رفیعی
بهزاد مرادی
بهزاد مرادی مدرس، کپی‌رایتر و دولوپر
ممنون از انرژی مثبت شما

در پاسخ به

ادمین سایت
ادمین سایت
سلام
نظر لطف شماست. امیدواریم خداوند به ما توفیق دهد تا در این راه سرویس های باکیفیت تری در اختیار هموطنان عزیز قرار دهیم

با تشکر
ارادتمند
تیم سکان آکادمی

در پاسخ به

کاربر میهمان
کاربر میهمان
سلام خیلی خیلی ممنونم از آموزش هاتون
ببخشید این آموزش اصول برنامه نویسی رو میشه کپی کرد و به صورت ورد یا pdf در اورد تا اینطور هم بتونم به یکی از دوستام بدمش وهم خودم راحت تر استفاده کنم
ادمین سایت
ادمین سایت
با سلام
در ارتباط با استفاده ی شخصی بلامانع است اما در ارتباط با انتشار آموزش ها به هر شکلی بر خلاف قوانین سایت است.

با تشکر
ارادتمند
تیم سکان آکادمی

در پاسخ به

کاربر میهمان
کاربر میهمان
سلام دانشجوی ارشد رشته IT هستم و از نظر برنمه نویسی فوق العاده ضعیفم چون همیشه روی گردان بودم. موضوع پایان نامم UX هست و بخاطر اون الان اینجام. میخوام شروع به برنامه نویسی کنم میدونم دیره اما برای من یه شروع جدیده. ممنونم از این سایت و اهداف خوبتون واقعا دمتون گرم.
ادمین سایت
ادمین سایت
با سلام خدمت شما کاربر گرامی
احتراما به استحضار می رساند که تیم سکان آکادمی تمام تلاش خود را به کار خواهد بست و تا پایان این راه در کنار شما خواهیم ماند. امیدواریم بتوانیم چیزی به شما یاد دهیم.

ارادتمند
تیم سکان آکادمی

در پاسخ به

کاربر میهمان
کاربر میهمان
با سلام و عرض خسته نباشید. بنده برای دوره دکتری در رشته بیوانفورماتیک نیاز به مهارت در برنامه نویسی مخصوصا زبان Python ، Perl دارم . ایا نیاز به کلاس اموزشی میباشد یا همین اموزش انلاین کافیست؟ در صورت نیاز به کلاس ممنون میشم راهنمایی کنید. در ضمن رشته ام ژنتیک بوده و هیچ پایه ای از برنامه نویسی ندارم. با تشکر
ادمین سایت
ادمین سایت
با سلام و آرزوی موفقیت برای شما کاربر گرامی، احتراما به استحضار می رساند که اگر شما عجله ای برای این که ندارید و می توانید به مرور زمان همگام به آموزش های پایتون سکان آکادمی پیش روید، سعی ما در این دروه بر این خواهد بود تا دوره ی کامل و جامعی در اختیار کاربران قرار دهیم اما اگر در این که زمان برای شما خیلی مهم است، توصیه می کنیم که در کلاس های حضوری شرکت نمایید.
امیدواریم کمکی کرده باشیم
ارادتمند
تیم سکان آکادمی

در پاسخ به

محمد  قربانی
محمد قربانی
سلام...واقعا خسته نباشید...یک سوال داشتم؟؟ من دوره خاصی رو نگذروندم و می خوام با سایت شما شروع کنم..و اینکه من 16 سالمه ..لازمه یک دوره ببینم ؟؟ یا با سایت شروع به کار کنم؟؟
ادمین سایت
ادمین سایت
سلام. با توجه به این که کلیه ی آموزش های سکان آکادمی برای مبتدیان نوشته اند، شما نیاز به هیچ گونه پیش نیازی نخواهید داشت.
به سکان آکادمی خوش آمدید

ارادتمند
تیم سکان آکادمی

در پاسخ به

کاربر میهمان
کاربر میهمان
ممنون از سایت خوبتون
کاربر میهمان
کاربر میهمان
با سلام!
سایتتون عالی هست.
از امروز دانشجوی سایتتون هستم و میخوام بزودی یه برنامه نویس خوب بشم!
بهزاد مرادی
بهزاد مرادی مدرس، کپی‌رایتر و دولوپر
سلام. امیدوارم که این دوره ی بنده هم بتواند به شما کمک کند.

در پاسخ به

ادمین سایت
ادمین سایت
در کنارتان هستیم

در پاسخ به

مریم  احمدی
مریم احمدی
سلام
من از همین امروز میخوام شروع کنم
خیلی خوشحالم
و واقعا ازتون ممنونم
بهزاد مرادی
بهزاد مرادی مدرس، کپی‌رایتر و دولوپر
سلام خانم احمدی
خوشحالم که خوشحالید!

در پاسخ به

ادمین سایت
ادمین سایت
امیدواریم سکان آکادمی بتواند در این مسیر شما را کمک کند

در پاسخ به

کاربر میهمان
کاربر میهمان
باعرض سلام.وباتشکراززحمات شما.آیاپس ازپایان دوره به ما مدرکی هم داده میشود؟
بهزاد مرادی
بهزاد مرادی مدرس، کپی‌رایتر و دولوپر
سلام خدمت شما کاربر گرامی،
واقعیت امر این است که برنامه نویسی جزو معدود مهارت هایی است که شرکت های برنامه نویسی برای جذب نیرو اصلا به مدارک فرد مصاحبه شوند اکتفا نکرده و صرفا روی آموخته های وی تمرکز می کنند. توصیه ی من به شما این است که حداقل در این یک مورد اصلا دنبال مدرک نباشید. چیزی در حدود نیمی از برنامه نویس های حرفه ای دنیا تحصیلات آکادمیک نداشته و به صورت خودآموزش برنامه نویسی را فرا گرفته اند.
ممنون از شما بهزاد مرادی

در پاسخ به

ادمین سایت
ادمین سایت
خیر

در پاسخ به

میرسعید
میرسعید
من از امروز رسما دانش آموز سکان آکادمی هستم و واقعا خوشحالم که شما رو پیدا کردم،حتما اینجا رو به دوستانم توصیه خواهم کرد تا از آموزشهای اینجا بهره مندشوند،
ادمین سایت
ادمین سایت
سلام
تیم سکان آکادمی امیدوار است بتواند در این مسیر همراه خوبی برای شما باشد.

ارادتمند
سکان آکادمی

در پاسخ به

جواد
جواد
امکانش هست که فایل پی دی اف هر قسمت رو هم بگزارید؟
میخوام در حالفظه کامپیوترمم هم داشته باشم
ادمین سایت
ادمین سایت
سلام. متاسفانه چنین امکانی وجود ندارد.

در پاسخ به

کاربر میهمان
کاربر میهمان
سلام به نظر شما زبان پایتون بهتره یا جاوا...چون من الان نصف اموزش های شما رو یاد گرفتم...ولی پایتون به نظر میرسه بهتره.نظر شما چیه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
یه نظر هم دارم اینه که اگه یه کانال تلگرام درست کنید اینجوری راحت تر به شما دسترسی داریم و میتونیم از مطالبتون استفاده کنیم.....مرسی
ccc ccc
ccc ccc
سلام. بهتره ابتدا هدفتون و مشخص کنید. هر زبان برنامه نویسی ویژگی ها و قابلیت های خاص خودش و داره و اصلا نمیشه گفت که کدوم بهتره. همشون برای یه کاری ساخته شدن و همگی خوب هستند. اما یاد گیری پایتون راحت تر هست و کلا به گستردگی جاوا نیست.

در پاسخ به

javad eazaz
javad eazaz
دمتون گرم
خیلی گشتم تا سایتی مثل سایت شما پیدا کنم.
ادمین سایت
ادمین سایت
سلام
امیدواریم بتوانیم شما را در رساندن به اهدافتان یاری کنیم

در پاسخ به

کاربر میهمان
کاربر میهمان
ya ali بنده دنبال سایتی بودم که بتواند برنامه نویسی و مفاهیم پایه ای آن را اموزش دهد که به مطالب زیبای شما برخورد کردم و بسیار مسرور شدم که کسانی در کشور عزیزمان ایران اسلامی به چنین سطح و ایده ای رسیده اند که بدون چشم داشتی به آموزش فرزندان ایران زمین بپردازند . درووووووووووووووووووود
ادمین سایت
ادمین سایت
نظر لطف شماست

در پاسخ به

الیاس براهویی نژاد
الیاس براهویی نژاد
سلام بهتر بود هم در این آموزش و هم در آموزش های دیگر علاوه بر لینک به «سرفصل‌های آموزشی» به مقاله بعدی (و در صورت امکان قبلی!) هم لینک میدادید.
امیر احمدی
امیر احمدی
من برای خواندن این مطالب , اسکرول کردن که هیچی , خاضرم 2 دور , دور اتاق بچرخم تا برم صفحه بعدی :)

در پاسخ به

ادمین سایت
ادمین سایت
سلام
حق با شماست. باتوجه به این که از اول فکر این کار را نکرده بودیم، الان با مشکلات فنی رو به رو می شویم. به محض این که راه کاری بیابیم، این کار را خواهیم کرد. ممنون از انتقاد شما

در پاسخ به

fighter
fighter
قبلا بود چرا برداشتید؟

در پاسخ به

الیاس براهویی نژاد
الیاس براهویی نژاد
ممنون از شما مطمئن باشید در کنارتون خواهیم موند.

در پاسخ به

elham rad
elham rad
سلام
عالیه
مرسی:)