Hyperpolyglot: ابزاری مناسب برای مقایسهٔ زبان‌های برنامه‌نویسی مختلف

Hyperpolyglot: ابزاری مناسب برای مقایسهٔ زبان‌های برنامه‌نویسی مختلف

Hyperpolyglot یک مرجع مناسب برنامه‌نویسی است که اکثر زبان‌های برنامه‌نویسی را در خود دارد و می‌تواند برای هر ‌برنامه‌نویسی در هر سطحی مفید باشد. این منبع آنلاین شامل مجموعه‌ای از تفاوت‌ها، شباهت‌ها، برتری‌ها و ضعف‌های زبان‌های برنامه‌نویسی مختلف و ابزارهای برنامه‌نویسی رایج است. 

منظور از Hyperpolyglot چیست؟
در واقع این اصطلاح به‌ معنای «ورای چند زبانی» است و به کسی گفته می‌شود که در چند زبان برنامه‌نویسی حرفه‌ای شده و یا به سادگی با آنها کار می‌کند. اگر صحبت از یک برنامه‌نویس باتجربه باشد، قطعاً یک شخص Hyperpolyglot در چندین زبان برنامه‌نویسی باتجربه خواهد‌ بود و این شخص با استفاده از مفاهیم و اصول اولیهٔ مشابه، می‌تواند بر روی چند پلتفرم مختلف کار کند.

با این‌حال، گاهی‌اوقات حتی برای یک فرد متخصص یادآوری تفاوت‌ها و شباهت‌های زبان‌های برنامه‌نویسی سخت خواهد بود. یک برنامه‌نویس علیرغم کار مداوم و تمرین مداوم، ممکن است برای خود یک منبع مراجعه داشته باشد. Hyperpolyglot دقیقاً وب‌سایتی است که این خلاء را پر می‌کند. این وب‌سایت اساساً یک ابزار قدرتمند برای جست‌‌وجوی شباهت‌ها و تفاوت‌های بین زبان‌های برنامه‌نویسی و ابزار‌های برنامه‌نویسی است.

Hyperpolyglot لیستی از تفاوت‌ها و شباهت‌های زبان‌های برنامه‌نویسی را به صورت پهلو-به-پهلو ارائه می‌دهد و به‌ راحتی می‌توان زبان‌ها و ابزار‌های مشهور برنامه‌نویسی را با هم مقایسه کرد. علاوه‌ بر زبان‌های مشهوری نظیر C++ ،Go ،C ،Java و غیره، این وب‌‌سایت در مورد ابزارهای برنامه‌نویسی نظیر شِل، ابزارهای بیلد، ویرایشگر‌های متن، پایگاه‌های داده و ... نیز تفاوت‌ها و شباهت‌ها را بیان نموده‌ است.

Hyperpolyglot یقیناً ابزار مناسبی است که هر برنامه‌نویسی باید آن را بوکمارک کرده و در لیست علائق‌اش قرار دهد. علاوه بر تمام این موارد، محتویات سایت تحت نظر گواهی Creative Commons قرار دارد.

شنیدن این اپیزود از رادیوفول‌استک را به شما پیشنهاد می‌دهیم

از بهترین نوشته‌های کاربران سکان آکادمی در سکان پلاس