Tandem: اپلیکیشنی برای آموزش زبان به روشی جدید و اثربخش

Tandem: اپلیکیشنی برای آموزش زبان به روشی جدید و اثربخش

این اپلیکیشن به شما کمک می‌کند هر زبانی که دوست دارید را به راحتی یاد بگیرید. در اپلیکیشن Tandem می‌توانید افرادی که به زبان مورد نظر شما صحبت می‌کنند و در ضمن دوست دارند زبان شما را هم یاد بگیرند پیدا کرده و هر دو شروع به یادگیری زبان کنید! بنابراین شما می‌توانید به صورت تبادلی زبان مورد علاقه‌تان را یاد بگیرید و از نظر شنیداری و تلفظ سطح زبان تان را بالاتر ببرید. احتمالاً با این روش به زودی یاد می‌گیرید که زبان مورد علاقه‌تان را درست مثل یکی از افراد Native (نیتیو یا بومی) زبان مقصد صحبت کنید.

پیش از این، بارها و بارها در مقالات مختلفی در سکان آکادمی به ضرورت یادگیری زبان انگلیسی برای کسانی که قصد دارند وارد حوزه ی وب و برنامه نویسی شوند اشاره کرده ایم که از آن جمله می توان به مقاله ی آسیب شناسی آموزش زبان انگلیسی اشاره کرد. در واقع، اگر کسی علاقمند به شروع یادگیری برنامه نویسی باشد اما از زبان انگلیسی چیزی نداند، به طور قطع پیشرفت چشمگیری در مهارت برنامه نویسی نخواهد داشت چرا که تمامی مستندات زبان های برنامه نویسی،‌ فریم ورک ها، لایبرری ها و ... به زبان انگلیسی هستند، سوالاتی که در استک اورفلو پرسیده و پاسخ داده می شوند به زبان انگلیسی هستند، فیلم های آموزشی حرفه یی در حوزه ی برنامه نویسی به زبان انگلیسی هستند و ... 

لذا یادگیری زبان انگلیسی برای برنامه نویسان یک «باید» است. در همین راستا، در این مقاله قصد داریم یک اپلیکیشن آموزش زبان -البته نه محدود به زبان انگلیسی- را معرفی کنیم تا علاقمندان به یادگیری زبان بتوانند برای تقویت مهارت های زبانی خود از آن استفاده کنند.

اپلیکیشن آموزش زبان Tandem به شما کمک می‌کند هر زبانی که دوست دارید را به راحتی یاد بگیرید. در اپلیکیشن Tandem می‌توانید افرادی که به زبان مورد نظر شما صحبت می‌کنند و در ضمن دوست دارند زبان شما را هم یاد بگیرند پیدا کنید. بنابراین شما می‌توانید به صورت تبادلی زبان مورد علاقه‌تان را یاد بگیرید و از نظر شنیداری و تلفظ سطح زبانتان را بالاتر ببرید. احتمالاً با این روش به زودی یاد می‌گیرید که زبان مورد علاقه‌تان را درست مثل یکی از خود آن‌ها صحبت کنید.

آموزش زبان فقط با یک کلیک
در این اپلیکیشن همه چیز بسیار ساده و راحت انجام می‌شود، از جمله پیدا کردن یک فرد دیگر (Partner) برای یادگیری زبان! برای این کار کافی است ابتدا وارد حساب کاربری خود شده، بعد کسانی که به زبان مورد نظر شما صحبت می‌کنند و آنلاین هستند را پیدا کنید. حالا فقط باید از آن‌ها دعوت کنید تا با شما گفت و گو کنند. به همین سادگی. نیازی هم به برنامه ریزی یا قرار گذاشتن هم نیست!

بیش از 1 میلیون عضو
جامعه Tandem جمعی کاملاً دوستانه دارد. تمام کسانی که به یادگیری زبان‌های جدید اشتیاق نشان می‌دهند در این جا دور هم جمع شده‌اند. مهم نیست با چه زبانی صحبت می‌کنید یا سعی می‌کنید چه زبانی را یاد بگیرید. به هر حال حتماً افرادی را در Tandem پیدا خواهید کرد که دوست دارند به شما کمک کنند.

عضویت در جامعه Tandem
اگر می‌خواهید در این جامعه عضو شوید، باید اول این اپلیکیشن را دانلود کنید. بعد می‌توانید ثبت نام کنید و زبان مورد نظرتان را تمرین کنید و مهارت‌هایتان را به کمک افراد مختلف در سراسر جهان، تقویت کنید.

از حرفه‌ای‌ها یاد بگیرید
شاید در ابتدای کار لازم باشد کمی در مورد زبان جدید آموزش ببینید تا راه بیفتید. مشکلی نیست. مربی‌های Tandem در آموزش زبان کاملاً حرفه‌ای هستند. اگر لازم داشتید می‌توانید با کمک آن‌ها زبان مورد نظرتان را خیلی سریع یاد بگیرید.

مربی آموزش زبان شوید
اگر به‌ اندازه کافی به یک زبان دیگر تسلط دارید و در سطح پیشرفته آن را بلد هستید، می‌توانید مربی آموزش زبان شوید. برای این کار باید برای مربی شدن درخواست دهید. مربی‌های آموزشی می‌توانند با آموزش افراد دیگر در Tandem درآمدزایی کنند.

به اشتراک گذاشتن مهارت‌ها
در Tandem می‌توانید به افراد دیگری که قصد دارند زبان مادری شما را یاد بگیرند کمک کنید. به علاوه می‌توانید در مورد کشور و فرهنگ خودتان هم چیزهایی به آن‌ها آموزش دهید.

مثل یک فرد خارجی زبان صحبت کنید
در Tandem می‌توانید مهارت‌های زبان از جمله تلفظ عبارات را تقویت کنید. با یاد گرفتن لغات و اصطلاحات کاربردی و تلفظ صحیح آن‌ها نهایتاً می‌توانید مثل یک بومی خارجی زبان صحبت کنید.

به هر زبانی که دوست دارید صحبت کنید
این که چه زبانی را دوست دارید یاد بگیرید، اهمیتی ندارد. همیشه افرادی خواهند بود که می‌توانند به شما کمک کنند تا آن زبان را یاد بگیرید.

آشنایی با افراد جدید
در حال حاضر بیش از 1 میلیون نفر از کشورهای مختلف جهان در جامعه Tandem عضو هستند. بنابراین افراد جدید زیادی هستند که می‌توانید با آن‌ها آشنا شوید.

حال نوبت به نظرات شما می رسد. آیا این اپلیکیشن را برای برنامه نویسانی که از دانش زبان خیلی بالایی برخوردار نیستند توصیه می کنید؟ به غیر از Tandem، چه اپ های دیگری را می شناسید که برای آموزش زبان به خصوص زبان انگلیسی مفید هستند؟ نظرات خود را با ما و سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع