بی ادبی سورس کد اپلیکیشن WhatsApp نسبت به اپل!

یکی از کاربران Reddit هنگام دیکامپایل کردن APK اپلیکیشن پیام رسانی سریع WahtsApp به نکته ی جالبی برخورد کرد؛ کدهای WhatsApp در جاهای مختلف عبارت «F*ck Apple» یا همان «لعنت به اپل» را در خود پنهان کرده‌اند و این مسئله در چند جای آن به چشم می‌خورد. به نظر می رسد که احتمالا این عبارات به خاطر فراموشی تیم توسعه دهنده واتس اپ باشند اما در عین حال، نوعی خصومت با اپل هم چندان دور از ذهن نیست!

دوباره اپل سوژه بسیاری از رسانه‌ها شده و شوخی‌ها، جک‌ها و تمسخرها دوباره شروع شده است و البته این بار این سوژه در مورد عرضه یک آیفون بدون جک آنالوگ نیست. سوژه جدید در واقع توسط تیم توسعه دهنده اپلیکیشن واتس اپ ایجاد شده است. ماجرا از جایی شروع شد که یکی از کاربران Reddit عبارت «F*ck Apple» را در چند جای APK واتس اپ پیدا کرد.

ظاهراً از روزی که اپل گوشی جدید خود را عرضه کرده است اوضاع بر وفق مرادش پیش نرفته؛ مردم مرتباً این شرکت را به خاطر آخرین گوشی آیفون و ایرپادهای وایرلس اش مورد تمسخر قرار می‌دهند و حالا هم موضوع جدیدتری با عنوان «F*ck Apple» به بحث داغ روز تبدیل شده و موضوع جدیدی را برای ساختن جوک و شوخی کردن با اپل، در اختیار کاربران قرار داده است.

به نظر نمی‌رسد تیم توسعه دهنده WhatsApp به‌ طور سهوی این عبارات را آن جا گذاشته یا فراموش کرده باشند که آن را پاک کنند! بلکه تصور می‌شود این مسئله ارتباط مستقیمی با استانداردهای بالای اپل برای اپلیکیشن هایش دارد. واتس اپ مراحل تست و آزمایشش را پیش از آن که APK آن ایجاد شود، پشت سر می‌گذارد. بنابراین به نظر می‌رسد وجود این عبارات در APK عمدی بوده باشدن.

اکنون بایستی منتظر واکنش اپل به این ماجرا باشیم اما پیش از آن، می توانید نظرات خود را پیرامون این مسئله با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

“FU*K Apple” – Says The Code Inside WhatsApp APK

0 • علی در تاریخ: 1395/06/27

  ای توسعه دهنده ی بی ادب
  جالب بود D:

 • sima در تاریخ: 1395/06/27

  سلام
  جالب بود ممنون
  آیا اپ های کافه بازار رو هم به سادگی می شه دیکامپایل کرد یا نه؟ یک نفر جواب من رو بده
  تنکس ا لات

 • Saeid در تاریخ: 1395/06/29

  سلام
  همه برنامه ها رو (تا جایی که من امتحان کرده ام) می شود با چند مرحله ساده دیکامپایل کرده و به سرس کد آن دسترسی پیدا کرد.
  البته درک کامل سرس برنامه نیازمند مهارت بالایی در برنامه نویسی اندروید و جاوا می باشد.

 • Maziyar در تاریخ: 1395/06/29

  اینا چجوری دیکامپایلش کردن

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)