Duolingo: روشی سرگرم کننده برای آموزش زبان

Duolingo: روشی سرگرم کننده برای آموزش زبان

امروزه با پیشرفت فناوری، بسیاری از کارهای ما ساده تر از گذشته انجام می شود. ابزارها و اپلیکیشن های متعددی برای آموزش زبان وجود دارند که این فرآیند زمانبر یعنی یادگیری یک زبان جدید را بسیار ساده و لذت بخش می کنند که یکی از آن ها، Duolingo است که در ادامه این ابزار آموزش زبان بیشتر آشنا می شویم. با سکان آکادمی همراه باشید.

با Duolingo یک زبان جدید را رایگان بیاموزید 
یادگیری زبان با استفاده از اپلیکیشن یا سایت Duolingo بسیار سرگرم کننده و البته اعتیادآور است. امکانات مختلفی چون کسب امتیاز برای پاسخ های صحیح، چالش تست سرعت و رسیدن به مراحل بالاتر، کار کردن با این اپلیکیشن را لذت بخش تر می کند. درس های ارائه شده در اپلیکیشن در عین حال که مختصر و مفید هستند، در یادگیری زبان بسیار تاثیرگذار هستند.

هر درس ارائه شده، مهارت های مختلف زبانی از جمله Listening و Speaking و سایر مهارت ها را در بر می گیرد و در عین حال، پرسش های چند گزینه ای، به بهبود مهارت های کاربر کمک می کنند. در این اپلیکیشن از پاسخ های درست خود به سرعت اطلاع پیدا کرده و اگر به سوالی اشتباه پاسخ داده باشید، راه کاری برای تصحیح و یادگیری آن به شما نمایش داده می شود.

Duolingo با شمارش زمانی که برای یادگیری یک زبان صرف کرده اید، به شما برای ادامه ی راه انگیزه می دهد. قلب ها، درس های شما را زنده نگه می دارند. درست مثل بازی ها، در صورت پاسخ اشتباه به یک سوال، شما قلب های خود را از دست می دهید. در صورتی که همه ی آنها را از دست بدهید باید درس را مجدداً دوره کنید و دوباره امتحان دهید!

همیشه و همه جا در حال یادگیری باشید 
با در اختیار داشتن اپلیکیشن اندروید یا آی او اس دولینگو، می توانید از زمان های استراحت یا هنگامی که در ترافیک در رفت و آمد هستید، از زمان خود بهترین بهره را ببرید.

Duolingo برای مدارس 
پلتفرم دولینگو که یکی از مشهورترین ابزارهای آموزش زبان در دنیا است در حال حاضر برای استفاده در کلاس های درس قابل دسترسی است. هزاران معلم برای بهبود کیفیت درس های خود از این پلتفرم استفاده می کنند.

بارها و بارها در پادکست ها، آموزش ها و مقالات سکان آکادمی این نکته را یادآور شده ایم که دانش زبان انگلیسی به منزله ی جزء لاینفک پکیج آموزشی علاقمندان به برنامه نویسی باید باشد. خواه علاقمند به شروع یادگیری زبان انگلیسی با اپلیکیشن دولینگو باشید خواه تمایل به دنبال کردن سایر متودولوژی ها داشته باشید، توصیه ی ما این است که حتما دانش زبان انگلیسی خود را تقویت کنید تا در حرفه ی برنامه نویسی به مراتب موفق تر گردید.

در صورتی که از این اپلیکیشن استفاده نموده اید، می توانید نظرات خود پیرامون نقاط ضعف و قوت این اپلیکیشن را با سایر کاربران سکان آکادمی در میان بگذارید تا ایشان با دید به مراتب بازتری بتوانند دست به انتخاب ابزاری مناسب برای یادگیری زبان های مختلف به خصوص زبان انگلیسی بزنند. 

منبع