مدیریت کار گروهی با Microsoft Planner

مدیریت کار گروهی با Microsoft Planner

امروزه ابزارهای زیادی برای مدیریت کارهای گروهی عرضه شده اند. یکی از این ابزارها Microsoft Planner است؛ برنامه ای برای سازمان دهی کارهای گروهی و انجام بهتر آنها. برای آشنایی بیشتر با مایکروسافت پلنر، با سکان آکادمی همراه باشید.

با استفاده از Microsoft Planner می توانید به سادگی وظایف (Tasks) گوناگونی ایجاد کرده و کارها را تقسیم کنید. با امکان اشتراک گذاری فایل ها و گفت و گو درباره ی پروژه ی در حال انجام و به روزرسانی های مستمر، انجام کار گروهی برای کاربران ساده تر ولذت بخش تر خواهد شد. از جمله ویژگی های مایکروسافت پلنر، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاربری آسان
تنها با یک کلیک، Planner را از لانچر Office 365 اجرا کنید. سپس می توانید در چند مرحله ی ساده، برنامه ی جدیدی (Plan) ایجاد کنید، گروه تشکیل دهید، وظایف را تقسیم بندی کنید و وضعیت پروژه را به روزرسانی کنید.

سازمان دهی بصری وظایف
هر پلان دارای بردی است که از طریق آن می توانید وظایف را سازمان دهی کنید. همچنین می توانید وظایف گوناگون را بر اساس وضعیت آنها یا فردی که به او محول شده، دسته بندی کنید. برای به روزرسانی وضعیت پلان یا تغییر مسئولیت ها، کافی است که آن را بین ستون های گوناگون بکشید و رها کنید.

شفافیت و در معرض دید قرار داشتن وظایف
در بخش My Tasks، فهرست کاملی از وظایف محول شده به شما و وضعیت آنها را مشاهده می کنید. زمانی که به طور گروهی روی یک پلان کار می کنید، اعضای گروه متوجه می شوند که چه کسی در حال انجام چه کاری است.

همکاری در اجرای وظایف
Planner که برای Office 365 ساخته شده، به شما این امکان را می دهد که فایل های گوناگون را ضمیمه ی وظایف مختلف کنید و به شکل گروهی روی فایل کار کنید. حتی می توانید بدون سوئیچ کردن بین اپلیکیشن های مختلف، درباره ی وظایف، با همکارانتان گفت و گو کنید.

پشتیبانی از دیوایس های گوناگون
Planner در همه ی دیوایس های شما قابل دسترسی است. با پلنر، اعضای گروه با هم هماهنگ خواهند بود و با نگاهی گذرا به چارت ها، متوجه نحوه ی پیشرفت خود برای دستیابی به هدف نهایی می شوند.

دریافت نوتیفیکیشن ها از طریق ایمیل
با پلنر شما هیچ تغییری را از دست نخواهید داد. زمانی که به یک بحث و گفت و گو اضافه شوید یا وظیفه ای به شما محول شود، از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

آیا برنامه ی دیگری برای تقسیم وظایف کار گروهی می شناسید؟ اگر تجربه ای از کار کردن با مایکروسافت پلنر دارید، نظراتتان را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.
 

منبع