برنامه نویس ۸ ساله ای که مدیرعامل مایکروسافت را تحت تاثیر قرار داد

برنامه نویس ۸ ساله ای که مدیرعامل مایکروسافت را تحت تاثیر قرار داد

شرکت مایکروسافت یکی از بزرگترین شرکت های فناوری در جهان است و مدیرعامل آن ساتیا نادلا آدمی نیست که به راحتی تحت تاثیر قرار بگیرد. او در سفر اخیرش به هند با افراد مختلفی از جمله نخست وزیر و دیگر مقامات رسمی این کشور و تعدادی از کارآفرینان ملاقات کرد؛ در این میان به طور اتفاقی با گروهی از دانش آموزان توسعه دهنده به خصوص با پسر بچه ای ۸ ساله به نام Medansh Mehta که ساکن بمبئی بود آشنا شد، کسی که برنامه کاربردی Let There Be Light را طراحی کرده و هدفش این بوده است که محیط توسعه پایداری را ایجاد کند. آنچه بیش از هر چیز دیگری توجه مدیرعامل مایکروسافت را به خود جلب کرد، نبوغ این پسر بچه بود.

برای کسب امتیاز در این بازی، بازیکن ها باید به محیط زیست و آلودگی ها توجه داشته باشند و اگر در هنگام ساختن مزارع و کارخانه ها از انرژی های تجدید پذیر استفاده کنند امتیاز بیشتری خواهند گرفت.

این توسعه دهنده ی جوان به قدری مدیر عامل مایکروسافت را تحت تاثیر قرار داده که ساتیا نادللا در سخنرانی خودش از او یاد کرد و گفت هنگامی که با او ملاقات کرده در خودش احساس کمبود کرده است. به گفته ی نادلا

"در این بازی احساس و درکی  وجود دارد که همه ی ما باید آن را داشته باشیم."

جالب است بدانید هنگامی که این توسعه دهنده ی جوان از نادلا سوال کرده است که چگونه می تواند مدیر عامل بعدی مایکروسافت شود، نادلا به او پاسخ داد که "تو همین الان هم آمادگی این را داری که مدیر عامل بعدی شرکت بشوی!"

منبع