آموزش تعاملی میانبرهای داخل ویرایشگر Sublime Text 3

آموزش تعاملی میانبرهای داخل ویرایشگر Sublime Text 3

Sublime Text 3 ویرایشگر متنی قدرتمند است. اینترفیس بسیار ساده ی این ادیتور هیچ پیچیدگی ای برای توسعه دهنده ایجاد نمی کند. می توانید از این ادیتور بدون دانستن جزئیات خاصی استفاده کنید که این ویژگی برای نوآموزها خیلی خوب است. در این مقاله قصد داریم به معرفی نرم افزاری آموزشی برای کار کردن حرفه یی با سابلایم بپردازیم. با سکان آکادمی همراه باشید.

این آموزش از vimtutor الهام گرفته شده است. می توانید میانبرهای مفیدی را برای استفاده از Sublime Text 3 یاد بگیرید. با اتمام این دوره ی آموزشی، شما با مهم ترین و پر استفاده ترین ویژگی ها و میانبرهای این ادیتور آشنا شده اید.

شامل ۶۰ ماژول، ۳۹ قسمت، ۷۰ ویژگی و میانبر مختلف
یادگیری از طریق تمرین بدست می آید. Sublime tutor به طور قاعده مندی شما را از ساده ترین دستورات تا پیچیده ترین آنها آشنا می کند. همه ی اینها داخل خود ویرایشگر اتفاق می افتد.

یادگیری از طریق تمرین
تعداد زیادی تمرین جالب وجود دارد که شما را حین این دوره آموزشی آماده می کند. میانبرها را می توان فورا استفاده کرد. تکرار فاصله دار این کارها تضمین می دهد که آنها را به خاطر خواهید سپرد.

بدون نیاز به جابجایی در متن
برخلاف دوره های آموزشی مبتنی بر وب، حتی لازم نیست تب ها را عوض کنید که باعث از دست دادن تمرکزتان شود. به راحتی در اینترفیس Sublime Text دستورات جدید را یاد می گیرید. پس از نصب، می توانید Sublime Tutor را از طریق منو یا میانبری ساده پیدا کنید (Ctrl + alt + k). به طور کلی این آموزش پر از تمرین های جالب توجه و میانبرهای سابلایم است. به گفته ی طراح اصلی این نرم افزار:

"۴ ساعت کار با Sublime Tutor شما را در توسعه به اندازه ۱۰۰۰ ساعت جلو می اندازد."

روش نصب Sublime Tutor: 
ابتدا باید Package Control را نصب کنید. برای این کار در قسمت View گزینه Show Console را انتخاب کرده و کدهای Package Control را داخل کنسول وارد نمایید.
- Ctrl + Shift + P
- عبارت Install Package را تایپ کنید و اینتر بزنید.
- عبارت Sublime Tutor را جستجو کرده و اینتر بزنید تا این پلاگین نصب شود.

منبع


مرتضی صمدی