یادگیری علوم کامپیوتری و برنامه نویسی با وب سایت آموزشی جدید گوگل

یادگیری علوم کامپیوتری و برنامه نویسی با وب سایت آموزشی جدید گوگل

گوگل، وب سایت آموزشی جدیدی با محوریت آموزش علوم کامپیوتری راه اندازی کرده است. این سایت، مکانی برای اطلاع از آخرین تلاش ها و برنامه های گوگل در زمینه ی آموزش های کامپیوتری است. برای آشنایی بیشتر با این سایت، با سکان آکادمی همراه باشید.

گروه دانش بنیان سکان آکادمی، ارائه دهنده ی خدمات مرتبط با فناروی است که بخشی از این خدمات به آموزش هایی در زمینه ی طراحی سایت و برنامه نویسی اختصاص یافته است. برای رسیدن به این مقصود، تیم سکان آکادمی، بهترین منابع آموزشی را انتخاب و ترجمه می کنند و به رایگان در اختیار شما کاربران قرار می دهند تا به شما کمک کنند بهترین زبان برنامه نویسی را انتخاب کنید و در طراحی وب حرفه ای شوید. همچنین تلاش سکان آکادمی این است که اهمیت یادگیری برنامه نویسی در دنیای امروز را یادآور شود.

در کنار تمامی منابعی که شما برای آموزش علوم کامپیوتری در اختیار دارید، از سایت های مختلف گرفته تا کتاب های گوناگون، شرکت گوگل نیز در تلاش است تا در این سایت جدید خود، مهارت های برنامه نویسی را ارتقاء داده و علوم کامپیوتری را آموزش دهد.

گوگل اخیرا یک وب سایت آموزشی جدید راه اندازی کرده است که در واقع مجموعه ای از ابزارهای مختلف برنامه نویسی و سایر منابع اصلی برای آموزش علوم کامپیوتری به شما و فرزندانتان است. این سایت، شامل برنامه های آموزشی شناخته شده ی گوگل مانند Google’s Made with Code، igniteCS و CS First است.

علاوه بر یادگیری علوم کامپیوتری، از این پورتال می توانید برای جست و جوی بورس های تحصیلی استفاده کنید. برای این منظور از پیج Participate in Academic Opportunities بازدید کنید. همچنین می توانید از مسابقات و دوره های کارآموزی متعدد گوگل در پیج Access Career Opportunities اطلاع کسب کنید.

همه ی ما می دانیم که در دنیای امروز، یادگیری علوم کامپیوتری، راهی برای کشف فرصت های جدید و پیاده سازی ایده های خلاقانه است. با این وب سایت علمی آموزشی جدید، می توانید به تمامی برنامه های گوگل دسترسی داشته باشید و آموزش های خود را پی بگیرید. از طریق لینک Google Education می توانید از این سایت جدید بازدید کنید.

سایت code.org توسط دو برادر ایرانی به نام های هادی و علی پرتوی در سال 2013 تحت عنوان یک موسسه ی آموزشی غیر انتفاعی تاسیس شد که هدفش ارتقاء دانش برنامه نویسی بین کودکان و سایر علاقمندان است. یکی از اهداف ارزشمند این دو برادر این است تا بدون در نظر گرفتن رنگ، نژاد و ملیت دانش آموزان، دسترسی به منابع آموزشی علوم کامپیوتری را برای ایشان میسر سازند. مدیران این سایت اعتقاد دارند که آموزش علوم کامپیوتری می بایست به عنوان بخشی از دروس مدارس به خصوص مقاطع ابتدایی درآید. علاوه بر این، سایت code.org مبتکر چیزی است تحت عنوان Hour of Code که از آن طریق، مدارس و موسسات آموزشی شرکت کننده می توانند در یک ساعت آموزش برنامه نویسی، دانش آموزان را با علوم کامپیوتری به خصوص اصول برنامه نویسی و مزیت های آن آشنا سازند. حال سوال اینجا است که آیا گوگل در تلاش است تا با این سایت به رقابت پردازد؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع