بهترین کتاب های آموزش برنامه نویسی که تاکنون خوانده اید کدامند؟

بهترین کتاب های آموزش برنامه نویسی که تاکنون خوانده اید کدامند؟

راه های زیادی برای فراگیری اصول برنامه نویسی فارغ از این چه زبانی مد نظر ما است وجود دارد؛ کلاس های آموزشی، یوتیوب و ویدیوهای آموزش برنامه نویسی، آموزش آنلاین، بوت کمپ ها و ... علاوه بر این گزینه ها، برخی از کدآموزان هستند که تمایل دارند تا به روش سنتی یا بهتر بگوییم از طریق کتاب به یادگیری برنامه نویسی بپردازند. در این پست قصد داریم فضایی ایجاد کنیم تا برنامه نویسان حرفه یی و با تجربه بتوانند تجربیاتی که از خواندن کتاب های برنامه نویسی داشته را به اشتراک بگذارند تا راه گشای کدآموزان تازه کار باشد.

پیش از معرفی بهترین کتاب یا کتاب های برنامه نویسی، طراحی سایت، سئو، بازی سازی و ... که تاکنون مطالعه نموده اید، حتما به این نکته توجه داشته باشید که دیدگاه شما اصطلاحا Can Make or Break. به عبارت دیگر، در صورتی که کتابی را در زمینه ی خاصی مثلا آموزش زبان پایتون معرفی کنید که واقعا نتوان برچسب بهترین را روی آن زد، این پیشنهاد شما می تواند زمان کاربری که به شما اعتماد کرده را هدر دهد (Break) اما در مقابل، اگر تجربیات واقعی خود از مطلعه ی یک کتاب آموزش برنامه نویسی و نتایج حاصله از مطالعه ی آن را به شکلی واضح و شفاف در اختیار سایر کاربران قرار دهید، توانسته اید به فراید یادگیری یک فرد مبتدی که علاقمند به یادگیری اصول برنامه نویسی است جهت دهید (Make).

خواهشمند است در صورتی که کتاب مد نظر فارسی است و یا به زبان فارسی ترجمه شده، نام مولف/مترجم و انتشارات و یا لینک خرید کتاب در فروشگاه های آنلاین کتاب را ابتدا از طریق سرویس goo.gl کوتاه کرده سپس به اشتراک بگذارید. در صورتی هم که کتاب انگلیسی است، معرفی نام نویسنده، انتشارات و لینک خرید کتاب در آمازون نیز به یافتن سریع تر کتاب کمک خواهد کرد. 

حال به اصل مطلب بپردازیم. از نظر شما، بهترین کتاب برنامه نویسی که تاکنون مطالعه کرده اید چه نام داشته و چرا برچسب بهترین کتاب آموزش برنامه نویسی را روی کتاب مد نظر می زنید؟ نقاط قوت و ضعف کتاب کدامند؟ آیا کتاب مد نظر مستلزم مطالعه ی سایر کتاب های پیش نیاز است؟ آیا کتاب مد نظر شما برای کاربران مبتدی نوشته شده است یا این که نویسنده فرض را بر آن گذاشته که خواننده خیلی از چیزها را می داند؟ از طریق بخش نظرات این پست، کتاب یا کتاب های مد نظر خود را معرفی کنید.