Vivaldi: مرورگری با قابلیت شخصی‌سازی زیاد

Vivaldi: مرورگری با قابلیت شخصی‌سازی زیاد

Vivaldi مرورگری است که برای کاربران حرفه‌ای وب طراحی شده است. این مرورگر توسط مؤسس و مدیرعامل سابق Opera با هدف فراهم کردن گزینه‌های سفارشی‌سازی بیشتر برای کاربران ساخته شده است. 

برخی از مهم‌ترین ویژگی مرورگر وب Vivaldi عبارتند از:
- مدیریت تب‌ها: این ویژگی زمانی به کار شما می‌آید که تب‌های زیادی را هم‌زمان باز کرده‌اید. به سادگی می‌توانید تب‌ها را روی هم قرار دهید و هنگام جابه‌جا شدن بین آنها نیز، گزینه‌های شخصی‌سازی بیشتری در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

- قابلیت مشاهدهٔ چندین صفحه: این ویژگی زمانی مفید است که از صفحه‌ نمایش‌های بزرگ استفاده می‌کنید. با استفاده از این قابلیت خواهید توانست چندین صفحه را هم‌زمان با هم ببینید.

- ذخیره‌سازی تب‌ها: این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد که تب‌های مختلف را در یک سِشِن ذخیره کنید و در آینده آنها را بازیابی کنید.

- نت‌برداری: در محیط این مرورگر می‌توانید نت‌برداری کنید و اسکرین‌شات بگیرید.

- دستورات میانبر: با استفاده از یک رابط کاربری ساده می‌توانید بر تاریخچه، بوک‌مارک‌ها، تنظیمات، تب‌های باز شده و سایر اطلاعات مورد نیازتان نظارت کنید.

- حرکات ماوس و کلیدهای میانبر: این مرورگر به شما این امکان را می‌دهد تا آن را طوری تنظیم کنید که با استفاده از حرکات دلخواه ماوس از آن به راحتی استفاده کنید (همین ویژگی با استفاده از تنظیم کلیدهای میانبر دلخواه در اختیار کاربران قرار دارد).

با مشاهدهٔ لیست کامل ویژگی‌های مرورگر ویوالدی می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا می‌تواند جایگزین خوبی برای فایرفاکس، گوگل کروم و سافاری باشد یا خیر! همان طور که پیش از این گفتیم، این مرورگر برای سیستم‌عامل‌های ویندوز، لینوکس و مک قابل نصب است که با مراجعه به صفحهٔ دانلود مرورگر ویوالدی، می‌توانید نسخهٔ مورد نیاز خود را انتخاب و دانلود کنید.