گوگل ابزار تست لگ گوشی های اندرویدی را در اختیار کاربران قرار می دهد

گوگل ابزار تست لگ گوشی های اندرویدی را در اختیار کاربران قرار می دهد

سال های زیادی گوگل از ابزارهای مختلفی برای تست لگ دستگاه هایی با سیستم عامل اندروید و کروم استفاده می کرد و به کمک آن می توانست از وجود هر گونه نرم افزار یا سخت افزاری که موجب ایجاد تأخیر در داده های ورودی از طریق لمس یا دستورات صوتی می شد، آگاه شود. در این مدت، کاربران زیادی بودند که دوست داشتند خودشان این ابزارها را در اختیار داشته و از آن برای تست و آزمودن عملکرد گوشی هایشان استفاده کنند. گوگل هم با مشاهده ی این نیاز رو به رشد کاربران، اکنون به درخواست این عده پاسخ مثبت داده است.

گوگل در حال حاضر سورس کد WALT، یعنی همان ابزار سنجش تأخیر در داده های ورودی، را در اختیار آن ها قرار داده است تا خود بتوانند نحوه عملکرد دستگاه شان را تحت نظر بگیرند. البته برای این کار فرد باید سخت افزاری بر پایه آردوینو (Arduino) داشته باشد تا بتواند این تست را اجرا کند. گوگل تضمین کرده است که ابزار مورد نیاز کمتر از 50 دلار هزینه در بر خواهد داشت. در نتیجه هر فرد تنها با پرداخت 50 دلار می تواند از طی تمام مراحل خلق یک TouchBot از ابتدا تا انتها، خلاص شود.

این کار گوگل بیشتر به درد توسعه دهندگانی می خورد که می خواهند کدهای خود را تست کنند. البته برای کسانی که می خواهند کند بودن گوشی خود را هم اثبات کنند، مفید است. نظر شما چیست. آیا با این اقدام گوگل میزان رضایتمندی توسعه دهندگان اندروید بیش از پیش خواهد شد؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع