تصمیم جدی دولت روسیه برای جایگزین کردن سیستم عامل رایانه های تحت ویندوز با لینوکس

دولت روسیه در حال برنامه ریزی جایگزین کردن رایانه های ویندوز با لینوکس است. علت این امر تصمیم گیری شرکت های آمریکایی مانند گوگل و مایکروسافت است که نیاز به پرداخت مالیات بیشتری دارند. به همین دلیل به نظر میرسد که دولت روسیه در حال برنامه ریزی برای سوئیچ کردن به سمت کامپیوترهای تحت OS گنو/لینوکس در همه دفاتر دولتی خودش است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این خبر، با سکان آکادمی همراه باشید.

این موضوع در یکی از مصاحبه های اخیر ژرمان کلیمانکو از سران دولتی روسیه مطرح شد. آقای کلیمانکو افزایش مالیات شرکت های امریکایی مانند مایکروسافت و گوگل را علت تمایل دولت روسیه به چنین تصمیم گیری اعلام کرد.

شایان ذکر است دولت روسیه قصد دارد 22000 سیستم کامپیوتری دولتی را با این سیستم عامل اپن سورس جایگزین کند. هم اکنون مسایل مربوط به رعایت حریم خصوصی و امنیت یکی از چالش های اصلی سیستم های کامپیوتری است و استفاده از سیستم عامل هایی با دسترسی بازتر، جزو مسایل جدی دولتی می باشد.

با این حال پیش از این از ولادیمیر پوتین -نخست وزیر روسیه- در مورد تمایل به جایگزینی سیستم عامل مبتنی بر لینوکس در سال 2015 شنیده بودیم اما فعلا باید منتظر باشیم و ببینیم دولت روسیه در حال برنامه ریزی برای انتخاب کدام سیستم عامل خواهد بود.

با توجه به این که کشورهای ایران و روسیه روابط تنگاتنگی دارند و منافع این دو کشور با هم گره خورده است -مثلا شبکه ی اجتماعی تلگرام که توسط یک توسعه دهنده ی روس تبار راه اندازی شده به عنوان تنها شبکه ی اجتماعی خارجی آزاد محسوب می شود- آیا دولتمردانی ایرانی هم به فکر جایگزین کردن ویندوز با سیستم عامل گنو/لینوکس خواهد افتاد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

Russian Government Planning To Replace All Of Its Windows Computers With Linux

0 • الیاس براهویی نژاد در تاریخ: 1394/12/08

  نه عزیز من. اون کشور دوست و برادر! فقط تسلیحات نظامیش به ما می‌رسه. بحث تلگرامم جدا از این مطالبه.

 • ایمان در تاریخ: 1394/12/08

  آیا ایران هم قراره بره سمت لینوکس؟

  الیاس براهویی نژاد در تاریخ: 1394/12/08

  مشکل اصلی آموزش کارکنانه. کسانی که هنوز به خود زحمت کوچ از XP را ندادند به این راحتی‌ها تن به لینوکس نخواهند داد به نظرم

 • vahid در تاریخ: 1394/12/08

  آقا یه سوال بی ربط


  چجوری میتونم رو پروفایلم تو سکان آکادمی عکس بذارم تو قسمت ویرایش پروفایل گزینه ، چیزی ندیدم؟؟؟؟

  ادمین سایت در تاریخ: 1394/12/09

  با سلام
  احتراما به استحضار می رساند که برای عکس پروفایل ها در سکان آکادمی از سرویس gravatar استفاده می کنیم. صرفا شما کافی است که وارد این سایت شوید، ایمیل خود را ثبت کنید و یک عکس برای آن انتخاب نمایید، از آن پس در کل وب و اینترنت هم سایتی که از این سرویس استفاده کند تصویر شما را نشان خواهد داد.

  امیدواریم که کمک کرده باشیم
  ارادتمند
  تیم سکان آکادمی

 • stack programer در تاریخ: 1394/12/10

  شبکه تلگرام در روسیه میزبانی نمی شود،سرور های ان در انگلستان است.این شبکه اجتماعی اصلا ربطی به کشور روسیه ندارد،سازنده ان یک روس تبار مقیم المان است.

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)