20 حقیقت جالب در مورد کمپانی گوگل

20 حقیقت جالب در مورد کمپانی گوگل

تعجب نکنید! تصویر بالا به اشتباه برای این مقاله انتخاب نشده است بلکه این تصویر نمایی از محیط کار کمپانی بزرگ گوگل است. در این مقاله قصد داریم 20 حقیقت جالب در مورد کمپانی گوگل، بزرگترین شرکت چند ملیتی ارائه دهنده ی خدمات و محصولات مرتبط با اینترنت که احتمالاً شما هم یکی از کاربران دائمی سرویس های آن هستید را بیان کنیم. با سکان آکادمی همراه باشید.

1- ظاهراً توجه به محیط زیست در کمپانی گوگل اهمیت زیادی دارد که به جای استفاده از ماشین چمن زنی زحمت اجاره ی یک گله بز 200 رأسی را به خود داده اند تا چمن های محوطه ی آن را بجوند. این کار هم به کاهش دی اکسید کربن و هم کاهش آلودگی صوتی کمک می کند.

2- رافیا شتر 10 ساله ای است که به عنوان اولین حیوان برای کمک به ماموریت های نقشه برداری گوگل، با استفاده از یکی از دوربین های راهنورد این شرکت برای نقشه برداری از صحرای لواء در ابوظبی انتخاب شده است.

3- یک باستان شناس هلندی با استفاده از سرویس Google Earth قلعه ی گمشده ای که تلاش ها برای یافتن آن 20 سال پیش متوقف شده بود، را پیدا کرد. این فقط یک مورد از بسیاری از اکتشافات صورت گرفته با کمک نقشه های گوگل است.

4- گوگل مپ می تواند با ردگیری سرعت حرکت دستگاه های اندروید در جاده ها حجم ترافیک را محاسبه کند. شما حتی حدس هم نمی زدید که جریان ترافیک نشان داده شده روی نقشه یک نمایش دقیق و واقعی از تعداد بی شماری کاربران تلفن همراه اندروید است که در همان لحظه تلاش می کنند در آن مسیر حرکت کنند.

5- در سال 1997 یاهو پیشنهاد خرید گوگل را تنها به قیمت 1 میلیون دلار داد. امروز گوگل ارزشی حدود 360 تا 410 میلیارد دلار دارد. شاید اگر گوگل به یاهو سپرده می شد دستیابی به این سرمایه امکان پذیر نبود.

6- تحقیقاتی نشان می دهد که از هر 20 مورد استفاده از موتور جستجوی گوگل توسط کاربران 1 مورد تنها با هدف چک کردن املای کلمه است. آیا این واقعیت در مورد شما هم صادق است؟

7- اگر شما عبارت "Google Gravity" را گوگل کنید و دکمه ی "I’m Feeling Lucky" را بزنید صفحه به هم خواهد ریخت و با از بین رفتن جاذبه همه ی اجزای آن سقوط خواهند کرد. می توانید این موضوع جالب را خودتان بررسی کنید.

8- اگر طول و عرض جغرافیایی ″53′51°16 N و ″13′57°11 E را در گوگل مپ جستجو و در صفحه زوم کنید، یک آیکون کوچک که شبیه به یک هواپیما است را خواهید دید که داستانی غم انگیز و زیبا در پشت آن وجود دارد. در واقع این تصویر نشان دهنده ی یادبودی است که به همت خانواده های قربانیان یک حمله ی تروریستی به هواپیمایی مسافربری درست شده است که از مبدأ کنگو پرواز کرد اما هرگز به مقصد خود در پاریس نرسید.

9- در 1998 شرکت گوگل در یک انباری خانگی با حداقل امکانات کار می کرد و آن چه امروز از این غول بزرگ فناوری اطلاعات می بینیم نمونه ی عالی تلاش سرسختانه و کارآفرینی معقول است.

10- اگر کلمه ی "elgooG" را گوگل کنید، موتور جستجوگر شما را به سایتی هدایت خواهد کرد که همه چیز در آن برعکس است. بد نیست که آن را امتحان کنید.

11- در اول آوریل 2007، گوگل ایمیلی را به کارمندانش ارسال کرد که به آن ها هشدار می داد یک پایتون در دفتر مستقر در نیویورک رها شده است. بسیاری از کارمندان تصور کردند که این دروغ روز اول آوریل است، با این حال این خبر واقعیت داشت و پایتون پیدا شد و به صاحب خود که یکی از کارمندان گوگل بود بازگردانده شد.

12- اگر شما "tilt" یا "askew" را گوگل کنید، صفحه ی نمایش کج خواهد شد. این هم یکی دیگر از سرگرمی هایی که گوگل برای جستجوگران ایجاد کرده است!

13- گوگل کروم به شما اجازه می دهد چند تب را یکباره حرکت دهید. این نکته هم برای کسانی که در آن واحد چندین تب را در مرورگرشان باز کرده اند کاربردی است.

14- اگر در زمان گوگل کردن از علامت "~" قبل از کلمه ی مورد نظر خود استفاده کنید، نتایج جستجو کلمات هم خانواده ی آن را هم دربرمی گیرد. گاهی نتایج گوگل کمی نامعلوم است. برای مثال اگر شما به دنبال کلمه ی "Bob" می گردید نتیجه ی "Robert" را نشان می دهد. اگر شما تنها نتایج مربوط به "Bob" را می خواهید بهتر است با شرط +Bob جستجوی خود را انجام دهید، با این کار گوگل به دنبال هم خانواده ها نمی گردد.

15- نظر شما در مورد این پیشنهاد چیست که روی ماشین های خودکار بدون نیاز به راننده ی گوگل یک دکمه ی "I’m Feeling Lucky" بگذارند تا به سمت یک مقصد تصادفی حرکت کند؟ بسیار شگفت انگیز خواهد بود که ندانید قرار است در کدام نقطه ی زمین از ماشین پیاده شوید و با چه کسی ملاقات کنید.

16- گوگل در سال تقریباً 110 میلیون دلار از جستجوهایی که با زدن دکمه ی "I’m Feeling Lucky" تبلیغات را کنار می گذارند از دست می دهد. احتمالاً این پرهزینه ترین دکمه ی تاریخ است!

17- بعد از نام "جاستین بیبر"، "Jesus" که معادل انگلیسی حضرت عیسی مسیح (ع) است، دومین نامی است که گوگل می شود.

18- گوگل لنزهای چشمی را با یک دوربین درون آن ها ثبت اختراع کرده است. این یعنی بدون نیاز به حمل دوربین و تنها با چشم خود عکس بگیرید!

19- دفعه ی بعدی که در خیابان راه می روید به خاطر داشته باشید که گوگل در حال ردگیری شما است. کنترل حرکات عابران با سرویس نمایش خیابان در گوگل مپ امکان پذیر است.

20- اگر شماره ی پروازی را در گوگل تایپ کنید می توانید موقعیت دقیق هواپیمای آن را ببینید.

اگر به غیر از موارد فوق، چیز عجیب دیگری در مورد این کمپانی به ذهن شما می رسد که ارزش دانستن داشته باشد، می توانید آن را در بخش نظرات با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع