حقائق جالب در مورد کمپانی Google

حقائق جالب در مورد کمپانی Google

تعجب نکنید! تصویر بالا به اشتباه برای این مقاله انتخاب نشده است بلکه این تصویر نمایی از محیط کار کمپانی بزرگ گوگل است؛ جایی که توانسته برترین‌ها را در کنار یکدیگر جمع کند تا بتوانند دنیای فناوری را دستخوش تغییر سازند. در این پست قصد داریم تعدادی حقیقت جالب در مورد کمپانی گوگل، بزرگترین شرکت چندملیتی ارائه دهندهٔ خدمات و محصولات مرتبط با اینترنت که احتمالاً شما هم یکی از کاربران دائمی سرویس‌های آن هستید، را به اشتراک بگذاریم.

1. ظاهراً توجه به محیط زیست در کمپانی گوگل اهمیت زیادی دارد که به جای استفاده از ماشین چمن‌زنی، زحمت اجارهٔ یک گله بز 200 رأسی را به خود می‌دهند تا چمن‌های محوطهٔ این شرکت را بجوند. 

2. رافیا، شتر 10 ساله‌ای است که به عنوان اولین حیوان برای کمک به مأموریت‌های نقشه‌برداری گوگل، با استفاده از یکی از دوربین‌های راهنورد این شرکت برای نقشه‌برداری از صحرای لواء در ابوظبی انتخاب شد.

3. یک باستان‌شناس هلندی با استفاده از سرویس Google Earth قلعهٔ گمشده‌ای که تلاش‌ها برای یافتن آن 20 سال پیش متوقف شده بود را پیدا کرد. این فقط یک مورد از بسیاری از اکتشافات صورت گرفته با کمک نقشه‌های گوگل است.

4. گوگل‌مپ می‌تواند با ردگیری سرعت حرکت دستگاه‌های اندرویدی در جاده‌ها، حجم ترافیک را محاسبه کند. شما حتی حدس هم نمی‌زدید که جریان ترافیک نشان داده شده روی نقشه، یک نمایش دقیق و واقعی از تعداد بی‌شماری کاربران تلفن همراه اندروید است که در همان لحظه تلاش می‌کنند در آن مسیر حرکت کنند.

5. در سال 1997 یاهو پیشنهاد خرید گوگل را تنها به قیمت 1 میلیون دلار داد. امروز گوگل ارزشی چند صد میلیارد دلاری دارد! شاید اگر گوگل به یاهو سپرده می‌شد دستیابی به این سرمایه امکان‌پذیر نبود و الان هم سرنوشتی همچون یاهو داشت!

6. تحقیقات نشان می‌دهند که از هر 20 مورد استفاده از موتور جستجوی گوگل توسط کاربران، 1 مورد تنها با هدف چک کردن املای کلمات است. آیا این واقعیت در مورد شما هم صادق است؟

7. اگر شما عبارت Google Gravity را گوگل کنید و دکمهٔ I’m Feeling Lucky را بزنید، صفحه به هم خواهد ریخت و با از بین رفتن جاذبه، همهٔ اجزای آن سقوط خواهند کرد (این موضوع بسیار جذاب است و حتماً آن را تست کنید). 

8. اگر طول و عرض جغرافیایی ″53′51°16 N و ″13′57°11 E را در گوگل‌مپ جستجو و در صفحه زوم کنید، یک آیکون کوچک که شبیه به یک هواپیما است را خواهید دید که داستانی غم‌انگیز اما در عین حال جالب در پشت آن وجود دارد. در واقع، این تصویر نشان دهندهٔ یادبودی است که به همت خانواده‌های قربانیان یک حملهٔ تروریستی به هواپیمایی مسافربری درست شده است که از مبدأ کنگو پرواز کرد اما هرگز به مقصد خود در پاریس نرسید.

9. در 1998 شرکت گوگل در یک انباری خانگی با حداقل امکانات کار می‌کرد و آنچه امروز از این غول بزرگ فناوری می‌بینیم، نمونهٔ عالی تلاش سرسختانهٔ مؤسسین آن است.

10. اگر کلمهٔ elgooG را گوگل کنید، موتور جستجوگر شما را به سایتی هدایت خواهد کرد که همه چیز در آن برعکس است (بد نیست که آن را امتحان کنید).

11. در اول آوریل 2007، گوگل ایمیلی را به کارمندانش ارسال کرد که به آنها هشدار می‌داد یک مار پایتون در دفتر مستقر در نیویورک رها شده است. بسیاری از کارمندان تصور کردند که این دروغ روز اول آوریل است، با این حال این خبر واقعیت داشت و پایتون پیدا شد و به صاحب خود که یکی از کارمندان گوگل بود بازگردانده شد.

12. اگر شما tilt یا askew را گوگل کنید و دکمهٔ I’m Feeling Lucky را بزنید، صفحهٔ نمایش کج خواهد شد. این هم یکی دیگر از سرگرمی‌هایی که گوگل برای جستجوگران ایجاد کرده است!

13. گوگل در سال تقریباً 110 میلیون دلار از جستجوهایی که با زدن دکمهٔ I’m Feeling Lucky تبلیغات را کنار می‌گذارند از دست می‌دهد. احتمالاً این پرهزینه‌ترین دکمهٔ تاریخ است!

14. بعد از نام جاستین بیبر، کلمهٔ Jesus که معادل انگلیسی عیسی مسیح است، دومین نامی است که گوگل می‌شود.

15. گوگل لنزهای چشمی را با یک دوربین درون آنها ثبت اختراع کرده است. این یعنی بدون نیاز به حمل دوربین و تنها با چشم خود عکس بگیرید!

16. دفعهٔ بعدی که در خیابان راه می‌روید، به خاطر داشته باشید که گوگل در حال ردگیری شما است. کنترل حرکات عابران با سرویس نمایش خیابان در گوگل‌مپ امکان‌پذیر است.

17. اگر شمارهٔ پروازی را در گوگل تایپ کنید، می‌توانید موقعیت دقیق هواپیمای آن را ببینید.

اگر به غیر از موارد فوق، چیز عجیب دیگری در مورد این کمپانی به ذهن شما می‌رسد که ارزش دانستن داشته باشد، می‌توانید آن را در بخش نظرات با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع