آیا می دانستید شرکت های Google ،Apple و Facebook هر ثانیه چقدر پول در می آورند؟

آیا می دانستید شرکت های Google ،Apple و Facebook هر ثانیه چقدر پول در می آورند؟

شرکت های فناوری می توانند پول خیلی زیادی را به دست آورند و این هم به خاطر جذابیت خدمات و محصولاتی است که در اختیار End-user ها می گذارند. در حقیقت از نظر میزان سرمایه ی بازار، شرکت هایی مانند Apple ،Alphabet ،Microsoft و Facebook همگی توانسته اند رقبای نزدیک خود -یعنی شرکت های بزرگ نفتی- را پشت سر بگذارند و این در حالی است که امروزه حوزه ی فناوری به مراتب بزرگ تر از نفت شده است. در ادامه با سکان آکادمی همراه باشید تا از طریق تحلیل و نمایش دیتا در قالب یک تصویر، با میزان درآمد شرکت های بزرگ حوزه ی فناوری در هر ثانیه آشنا شوید.

اولین کسی باشید که به این سؤال پاسخ می‌دهید

روی هم رفته، سود خالص این شرکت ها در هر ثانیه بیشتر از 2000 دلار و در هر دقیقه بیشتر از 140000 دلار می باشد. البته درآمد همه ی شرکت ها  هم در یک سطح نیست؛ مثلاً شرکت Apple درآمد اش خیلی بیشتر از سایر رقبا بوده -چیزی در حدود 50 درصد از کل سود- ولی در مقابل، شرکت های Twitter ،Pandora و Yelp وضع مالی خوبی ندارند.

به هر حال، بعضی از کارشناسان بر این باورند که انباشته شدن ثروت و سرمایه در سیلیکون ولی -نام منطقه ای در ایالات متحده که مرکز تکنولوژی می باشد- باعث ایجاد مشکلاتی در اقتصاد جهانی شده است و بعضی دیگر عقیده دارند که باید میزان پرداخت مالیات را برای این شرکت های فناوری افزایش داد.

نظر شما چیست؟ آیا شرکت های فعال در حوزه ی فناوری در داخل ایران هم نسبت به سایر حوزه ها از درآمد به مراتب بهتری برخورداند؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

منبع