آیا می دانستید شرکت های Google ،Apple و Facebook هر ثانیه چقدر پول در می آورند؟

شرکت های فناوری می توانند پول خیلی زیادی را به دست آورند و این هم به خاطر جذابیت خدمات و محصولاتی است که در اختیار End-user ها می گذارند. در حقیقت از نظر میزان سرمایه ی بازار، شرکت هایی مانند Apple ،Alphabet ،Microsoft و Facebook همگی توانسته اند رقبای نزدیک خود -یعنی شرکت های بزرگ نفتی- را پشت سر بگذارند و این در حالی است که امروزه حوزه ی فناوری به مراتب بزرگ تر از نفت شده است. در ادامه با سکان آکادمی همراه باشید تا از طریق تحلیل و نمایش دیتا در قالب یک تصویر، با میزان درآمد شرکت های بزرگ حوزه ی فناوری در هر ثانیه آشنا شوید.

روی هم رفته، سود خالص این شرکت ها در هر ثانیه بیشتر از 2000 دلار و در هر دقیقه بیشتر از 140000 دلار می باشد. البته درآمد همه ی شرکت ها  هم در یک سطح نیست؛ مثلاً شرکت Apple درآمد اش خیلی بیشتر از سایر رقبا بوده -چیزی در حدود 50 درصد از کل سود- ولی در مقابل، شرکت های Twitter ،Pandora و Yelp وضع مالی خوبی ندارند.

به هر حال، بعضی از کارشناسان بر این باورند که انباشته شدن ثروت و سرمایه در سیلیکون ولی -نام منطقه ای در ایالات متحده که مرکز تکنولوژی می باشد- باعث ایجاد مشکلاتی در اقتصاد جهانی شده است و بعضی دیگر عقیده دارند که باید میزان پرداخت مالیات را برای این شرکت های فناوری افزایش داد.

نظر شما چیست؟ آیا شرکت های فعال در حوزه ی فناوری در داخل ایران هم نسبت به سایر حوزه ها از درآمد به مراتب بهتری برخورداند؟ نظرات خود را با سایر کاربران سکان آکادمی به اشتراک بگذارید.

Watch how much money Apple, Google and Facebook are making every single second

0 • amin در تاریخ: 1394/11/18

  سلام .مقاله بسیار جالب و عالی بوی خسته نباشید

 • محمد در تاریخ: 1394/11/19

  من تقریبا دو ماه که با سایت شما آشنا شدم و قبل از اون هیچ آشنایی با برنامه نویسی نداشتم واکنون مدتی که برنامه نویسی جاوا کار می کنم البته تحصیلات زیادی ندارم ولی بسیار علاقه مندم در ساخت آپ موبایل فعالیت کنم. البته بنده 34 سال سن دارم.آیا به نظر شما من با این شرایط میتوانم یا اینکه وقت خود را هدر می دهم.ممنون از بابت تلاش وزحمات بی دریغتان .

  بهزاد مرادی در تاریخ: 1394/11/20

  محمد جان اول سلام
  به نظر من اصلا دیر نیست ولی به شرط این که واقعا خود را وقف یادگیری کنید و در کنار آن هم روی پروژه های عملی کار کنید. امیدوارم که روزی اپ های شما را در گوگل پلی استور ببینیم

از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)