اولین وب سایت دنیا 25 ساله شد!

در بیستم دسامبر سال 1990، آقای تیم برنرز لی -دانشمند بریتانیایی- اولین وب سایت دنیا را روی کامپیوتر NeXT خود در مرکز CERN راه اندازی کرد که حال بیست و پنج سال از آن روز می گذرد. پس از ابداع شبکه ی جهانی وب در سال 1989 به عنوان راه کاری که از آن طریق موسسات سراسر جهان می توانستند اطلاعات خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند، آقای برنرز لی اولین وب سایت دنیا را با محتوایی با مضمون «چگونه یک سرور به راه اندازیم و به دیگران اکسس دهیم تا محتوا به اشتراک بگذارند» بارگذاری کرد!

از آن زمان تاکنون وب دستخوش تغییرات بسیاری شده است و هر نوع محتوای که فکرش را کنید در آن یافت می شود. آزمایشگاه CERN که زادگاه اولین وب سایت دنیا است کماکان آن سرور به یادماندنی اولین سایت دنیا را نگاه داشته است. اگر خیلی علاقمند به مشاهده ی اولین وب سایت دنیا هستید، اولین وب سایت ساخت آقای تیم برنرز لی را مشاهده نمایید.

The world’s first website is 25 years old today

0


بهزاد مرادی

از جمله علائقم می‌شه به نشر علم،‌ سرمایه‌گذاری روی نسل آینده، برنامه‌نویسی به خصوص زبان PHP و جامعهٔ اپن‌سورس و همچنین راه‌اندازی استارتاپ و کارآفرینی اشاره کرد و اعتقاد دارم که سکان آکادمی می‌تونه بستری باشه که از اون طریق به علائقم جامهٔ عمل بپوشونم!


از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)