اولین وب سایت دنیا 25 ساله شد!

در بیستم دسامبر سال 1990، آقای تیم برنرز لی -دانشمند بریتانیایی- اولین وب سایت دنیا را روی کامپیوتر NeXT خود در مرکز CERN راه اندازی کرد که حال بیست و پنج سال از آن روز می گذرد. پس از ابداع شبکه ی جهانی وب در سال 1989 به عنوان راه کاری که از آن طریق موسسات سراسر جهان می توانستند اطلاعات خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند، آقای برنرز لی اولین وب سایت دنیا را با محتوایی با مضمون «چگونه یک سرور به راه اندازیم و به دیگران اکسس دهیم تا محتوا به اشتراک بگذارند» بارگذاری کرد!

از آن زمان تاکنون وب دستخوش تغییرات بسیاری شده است و هر نوع محتوای که فکرش را کنید در آن یافت می شود. آزمایشگاه CERN که زادگاه اولین وب سایت دنیا است کماکان آن سرور به یادماندنی اولین سایت دنیا را نگاه داشته است. اگر خیلی علاقمند به مشاهده ی اولین وب سایت دنیا هستید، اولین وب سایت ساخت آقای تیم برنرز لی را مشاهده نمایید.

The world’s first website is 25 years old today

0


بهزاد مرادی

از جمله علائق بهزاد مرادی می توان به نشر علم،‌ سرمایه گذاری روی نسل آینده، زبان برنامه نویسی پی اچ پی و جامعه متن باز و همچنین راه اندازی استارتاپ و کارآفرینی اشاره کرد و او بر این باور است که سکان آکادمی بستری است که از آن طریق می تواند به علائق اش جامه ی عمل بپوشاند. از جمله فعالیت های وی در سکان آکامی می توان به تالیف دوره های آنلاین برنامه نویسی و ترجمه مقالات وبلاگ اشاره کرد. 


از طریق این فرم، می توانید بدون ثبت نام نظر دهید و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اید، با ورود ناحیه ی کاربری می توانید علاوه بر ثبت نظر، به مدیریت نظرات خود نیز بپردازید.
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)