آشنایی با روحیات نسل ایگرگ یا هزاره

آشنایی با روحیات نسل ایگرگ یا هزاره

نسل Y (که با نام نسل هزاره نیز شناخته می‌شود) به نسلی می‌گویند که پس از نسل X و پیش از نسل Z زاده شده‌اند. بر سر این موضوع که تولد نسل هزاره در چه زمانی آغاز شده و کی به پایان رسیده‌ است، هیچ اتفاق نظری وجود ندارد. برخی صاحب‌‌نظران بر این باورند که تولد نسل هزاره در جایی در اواخر دههٔ 1970 یا اوایل دههٔ 1980 آغاز شده و در اوایل دههٔ 2000 هم به پایان رسیده‌ است.

برای اینکه بهتر با این نسل آشنا شوید، بایستی بگوییم که نسل هزاره اولین نسلی است که والدین‌شان از آنها کمک می‌گیرند (برای مثال، پدر خانواده در انتظار فرزندش است تا وی برای او دی‌وی‌دی پلیر را راه‌اندازی کند). در این مقاله قصد داریم تا با برخی خصوصیات شخصیتی این نسل و تأثیر این خصوصیات در همکاری با ایشان در استارتاپ‌ها و شرکت‌های مختلف آشنا شویم اما پیش از هر چیز، نیاز است تا با نامگذاری‌های صورت گرفته روی نسل‌های مختلف کمی آشنا شویم تا بهتر بتوانیم تشخیص دهیم که به چه نسلی تعلق داریم.

کودکان نسل انفجار
Baby Boomers (کودکان نسل انفجار) کسانی هستند که در دورهٔ انفجار جمعیت پس از جنگ جهانی دوم، یعنی در حد فاصل سال‌‌های 1946 و 1964 زاده شده‌‌اند. این نسل، زادهٔ دورهٔ رفاه و رونق اقتصادی در جهان است. ریسک‌پذیری و کارآفرینی و همین‌طور خلق کسب‌وکارهای جدید از ویژگی‌های بارز این نسل است.

از نگاه بیبی بومرها، همه چیز ممکن است چون آنها نسلی هستند که در دوره رونق اقتصادی به دنیا آمده‌اند. در واقع، آنها برای تصویرسازی مثبت از خود اهمیت قائل هستند و از جمله افرادی سرشناسی که می‌توان لقب بیبی‌ بومر را به ایشان داد، می‌شود به استیو جابز، بیل گیتس و دیگر هم‌عصران آنها اشاره کرد.

نسل ایکس
Generation X نسلی است که پس از بیبی بومرها پا به این دنیا گذاشت و زمان تولدشان را می‌توان اواسط دههٔ 1960 تا اوایل 1980 قلمداد کرد که در ایران معادل با دههٔ 50 تا 70 است. کسانی که در این نسل متولد شده‌اند خیلی راحت می‌توانند خود را با تغییرات وفق دهند، تعصبات مذهبی ندارند، خیلی جنسیت برایشان ملاک برتری نیست و می‌شود گفت که به نوعی روشنفکر هستند.

با توجه به اینکه این نسل در زمان پرتلاطم دنیا متولد شده، تغییر برای آنها یک مسئلهٔ عادی شده است. آنها در پی تغییر هستند و برای همین مثلاً ممکن است به ندرت 10 سال در یک شرکت باقی بمانند. نسل X ارزش‌هائی دارند که در قیاس با سایر نسل‌های قبل از خود متفاوت است. به طور مثال، آنها عمدتاً باور دارند که تنها کسی که می‌تواند به آنها کمک کند، خودشان هستند. این نسل معمولاً شخصیت‌های غیررسمی داشته و از طرفی نسلی هستند که به امکانات جدید دسترسی دارند، اطلاعات آن‌ها تنها محدود به شهر یا کشور محل زندگی‌شان نیست بلکه اطلاعات‌شان در سطح جهانی می‌باشد. بزرگترین ویژگی نسل X توانائی برقراری ارتباط آنها با جامعهٔ اطرافشان است. از افراد سرشناس این نسل، می‌توان به جنیفر لوپز، و ویکتوریا بکهام و غیره اشاره کرد.

نسل هزاره
پیش از این، تا حدود در مورد برخی خصوصیات این نسل صحبت کردیم. Generation Y نسلی است که در عصر فناوری به دنیا آمده و به نوعی می‌توان گفت که فناوری در DNA ایشان رمزنگاری شده است! این نسل ۲۴ ساعت شبانه‌روز، ۷ روز هفته و ۳۶۵ روز سال باید به اینترنت وصل باشد و در غیر این صورت، گویی چیزی را گم‌ کرده است! و از جمله افراد سرشناس این نسل می‌توان به جسیکا آلبا، ریحانا و اَدل اشاره کرد.

نسل نِت
Generation Z که با نام‌های «نسل نت» و «نسل اینترنت» نیز شناخته می‌شود، نام گروهی از مردم است که از اوایل دههٔ 2000 تاکنون زاده شده‌اند و از نسل قبلی -یعنی نسل هزاره- کاملاً متمایزند. این نسل، فرزندان نسل‌های ایکس و وای هستند. بخش اعظم اعضای نسل زد برای تمام عمر خود از ارتباطات و رسانه‌های دیجیتال استفاده خواهند کرد. نسل زد از وقتی که چشم به جهان گشوده‌اند، در اطراف خود به طور گسترده‌ای با فناوری‌های پیشرفته‌ای نظیر اینترنت، شبکه‌های اجتماعی، مسنجر، خدمات پیام‌کوتاه، ام‌پی‌تری پلیرها، تلفن‌های همراه، یوتیوب و ... مواجه بوده‌اند. به همین دلیل برخی به این نسل لقب شهروندان دیجیتال داده‌اند.

حال که با انواع نسل‌ها آشنا شدیم، در ادامه قصد داریم کمی متمرکز بر نسل هزاره شده و ببینیم که برای کار کردن با این نسل در شرکت یا استارتاپ خود، چه چیزهایی را می‌بایست مد نظر قرار دهیم.

چگونه با نسل هزاره تعامل برقرار سازیم؟
نسل هزاره، ویژگی‌های مثبت و منفی خاص خود را دارا است. در عین حال که تنبل و بی‌تفاوتند، مترقی هستند و به پیشرفت جامعه نیز اهمیت می‌دهند. اما هرچه که آنها بیشتر می‌شوند و بیشتر جمعیت نیروی کار را تشکیل می‌دهند، فهمیدن این مسئله که آنها چه‌طور جامعهٔ ما را شکل می‌دهند، بیش از پیش اهمیت خواهد یافت و بهترین راه این است که از خودشان بپرسیم.

در سال‌های اخیر، تحقیقاتی برای بررسی طرز تفکر این نسل دربارهٔ نقش تجارت در جامعه انجام شده است؛ نسلی که امروزه بیشتر جمعیت نیروی کار را تشکیل می‌دهد. نکتهٔ کلیدی در نتایج به دست آمده از این تحقیقات این است که برای این نسل، تمرکز بر روی اهداف و نیروی انسانی، به اندازهٔ پول حائز اهمیت است.

این بررسی‌ها بر روی 7800 نفر که بعد از سال 1982 به دنیا آمده بودند و دارای مدرک دانشگاهی و شغل تمام وقت بودند، انجام شد. بیشتر پاسخ‌دهندگان، اعلام کرده بودند زمانی که اولین شغل خود را انتخاب می‌کردند، به دنبال شرکت‌هایی بودند که اهدافی فراتر از کسب سود داشته‌اند. به علاوه، آنها معتقدند که شرکت‌ها باید زمان کمتری را برای نقش‌های کوتاه‌مدت صرف کرده و زمان بیشتری را به کمک به ساخت جامعه و تمرکز بر نیروی انسانی اختصاص دهند.

شاید با الهام گرفتن از استیو جابز، مردی که یک شرکت بزرگ فناوری را بنا نهاد بدون اینکه برنامه‌نویس یا دیزاینر باشد، افراد این نسل معمولاً اهمیتی نمی‌دهند که مدیر شرکت‌شان دارای مهارت‌های فنی باشد یا نباشد! در عوض، آنها به دنبال مدیران و رهبرانی هستند که الهام‌بخش، استراتژیک، باشخصیت و گاهی رؤیاپرداز باشند. جالب است بدانیم که آنها در پاسخ به این سؤال که کدام شرکت‌ها دارای رهبری قدرتمندی هستند، از شرکت‌های گوگل و اپل نام برده‌اند.

یکی دیگر از نتایج به دست آمده از این بررسی نشان داد که زنان، اعتماد به نفس کمتری در امر پیشرفت و به دست گرفتن مدیریت شرکت‌شان دارند؛ اما در عین حال، زنان بیشتر از مردان اعلام کرده بودند که نیازهای کارمندان‌شان را در الویت‌ قرار خواهند داد به جای اینکه صرفاً به دنبال سود مالی یا منفعت شخصی باشند (این تمرکز بر شرایط کارمندان، همان چیزی است که اکثر متولدین نسل هزاره به دنبال آن هستند).

علاوه بر اینها، این تحقیقات گواه این مطلب بود که بیشتر افراد این نسل -به خصوص در کشورهای در حال توسعه، ژاپن، ترکیه، شیلی و کرهٔ جنوبی- فکر می‌کنند که کارفرمایان از تمامی مهارت‌های ایشان استفاده نمی‌کنند. به علاوه، آنها بر این باورند که تحصیلات بیشتر، به آنها مهارت‌هایی را که مدیران به آنها اهمیت می‌دهند نمی‌آموزد؛ مهارت‌هایی مانند توانایی مدیریت، رهبری و توانایی‌های کارآفرینی. 

در کشورمان ایران نیز این نسل هزاره است که در تلاش برای ارتقاء همه‌جانبه -از سبک زندگی گرفته تا استفاده از فناوری‌های نوین، اصلاحات و غیره- است و جالب است بدانید که اکثر استارتاپ‌ها از دور هم جمع شدن این افراد تشکیل شده‌اند. به عبارت دیگر، کسانی که در بازهٔ 1358 تا 1378 به دنیا آمده‌اند.

شما متعلق به چه نسلی هستید و آیا روحیات کاری شما با آنچه در این مقاله ذکر شد هم‌خوانی دارد؟ نظرات و دیدگاه‌های خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع