Metabase سریع‌ترین و راحت‌ترین راه برای به اشتراک‌گذاری اطلاعات در یک شرکت

Metabase سریع‌ترین و راحت‌ترین راه برای به اشتراک‌گذاری اطلاعات در یک شرکت

ابزارهای متعددی وجود دارند که کار کردن با آمار و ارقام و اطلاعات مورد نیاز در یک شرکت را ساده تر می کنند که یکی از این ابزار ها Metabase است. متابیس یک راه ساده برای ایجاد جدول ها و ارسال کوئری های موقت بدون استفاده از SQL و دسترسی به اطلاعات جزئی و دقیق درباره ی ردیف ها در دیتابیس است. نصب کردن آن کمتر از 5 دقیقه زمان می برد سپس مکانی را به شما و سایرین اختصاص می دهد که در آن می توانید سوالات ساده ی خود را مطرح کنید و بر اطلاعاتی که اپلیکیشن شما ایجاد می کند نظارت کنید. این ابزار وابسته به فریم ورک خاصی نیست و با کمترین میزان کانفیگ، قابل استفاده است. در ادامه با سکان آکادمی همراه باشید تا با این ابزار مفید بیشتر آشنا شویم.

با کمی برچسب زدن و حاشیه نویسی در جداول و فیلدهای دیتابیس، می توانید از این ابزار به عنوان یک رابط مدیریتی و سرور تجزیه و تحلیل داده بهره بگیرید. Metabase یک روش ساده و متن باز برای کارمندان شرکت شما است تا سوالاتشان را مطرح کرده و از اطلاعات به اشتراک گذشته شده، تجربیات جدیدی کسب کنند. این ابزار قابلیت های منحصر به فردی را در اختیار شما می گذارد، ویژگی هایی که این پلتفرم را از سایر موارد مشابه متمایز می کند عبارت اند از:

- برای پیدا کردن اطلاعات مد نظر خود، می توانید بدون نوشتن حتی یک خط SQL، اطلاعات مختلف را فیلتر و دسته بندی کنید.
- تنها با یک کلیک می توانید به رکوردهای شخصی و ارتباط میان اطلاعات دسترسی داشته باشید.
- با کمک متابیس می توانید اطلاعاتتان را به شکل مصور ذخیره سازی کنید.
- تنها با چند کلیک، نمودارها و جداول زیبایی در اختیار خواهید داشت.
- در صورت لزوم می توانید از SQL استفاده کنید.
- اگر به تسلط بیشتری نیاز دارید و کاربردهای پیچیده تری مد نظر شما است، متابیس یک رابط کاربری SQL قدرتمند در اختیار شما می گذارد.
- با کمک این ابزار، تمامی کارکنان شرکت می توانند در یافتن پاسخ سوالات و حل مشکلات به طور هم زمان، همکاری کنند و از این انتقال اطلاعات، تجربیات جدیدی کسب کنند.
- هر یک از اعضای تیم می تواند مجموعه های اطلاعاتی را ایجاد و سازماندهی کند و با دیگران به اشتراک بگذارد.

Metabase یک پلتفرم متن باز و در حال توسعه است. بنابراین شما می توانید در بهبود و توسعه ی آن نقش بسزایی داشته باشید. قابلیت های جدید، اصلاحات رابط کاربری و رفع ایرادات را به طور رایگان دریافت خواهید کرد و با وجود متابیس، دیگر نیازی به ساخت و نگه داری پلتفرم تجزیه و تحلیل اطلاعات، نخواهید داشت.

استفاده از Metabase بسیار ساده و البته رایگان است. کافی است تا به سادگی آن را روی سیستم خود اجرا کنید یا آن را بر روی سرورهای خود برای تمام کارکنان شرکت کانفیگ کنید. با توجه به داشتن کنترل کامل بر نحوه و مکان اجرای متابیس، دیگر نگران محدودیت های فضای نگه داری و هزینه ها نخواهید بود. اطلاعات شما کاملاً محرمانه و در سرورهای اختصاصی خودتان، باقی خواهند ماند.

منبع