Hack فونت اختصاصی برای کدنویسی

Hack فونت اختصاصی برای کدنویسی

Hack نام یک نوع فونت است که به صورت اختصاصی برای برنامه نویسان طراحی شده است. این فونت از حالت های regular, bold, oblique و bold oblique پشتیبانی می کند لذا برنامه نویس اصلا احساس کمبود نخواهد کرد. برای آشنایی بیشتر با این فونت و راهنمای دانلود آن، با سکان آکادمی همراه باشید.

Hack بر پایه ی libre که یک فونت اپن سورس است طراحی شده است اما این در حالی است که فونت های libre مجدد طراحی شده اند و چیزهای تکمیلی همچون ۱۵۰۰ گلیف هم به آن افزوده شده است. حروف، علائم، اعداد و نشانه ها همگی باز طراحی شده اند تا توازن بیشتری مابین آن ها ایجاد گشته و به خوبی خوانده شوند.

از جمله قابلیت های این فونت می توان Style هایی در طراحی این فونت اشاره کرد که منجر به خوانایی بیشتر آن می گردد. نکته ی جالب توجه این که فونت Hack رایگان و اپن سورس است لذا علاوه بر استفاده ی شخصی و تجاری از آن، طراحان بسته به نیاز خود خواهند توانست آن را تغییر دهند.

با دانلود فونت Hack از گیت هاب، می توانید به صورت رایگان آن را تست کنید و در صورتی که تمایل داشتید تا نظرات خود را در مورد فونت هک با دیگران به اشتراک بگذارید، می توانید از طریق فرم زیر با سایر کاربران تعامل داشته باشید.

منبع


فرنوش فهیم