مزیت های فریمورک AngularJS که آن را نسبت به رقبایش بهتر جلوه می دهد؟

مزیت های فریمورک AngularJS که آن را نسبت به رقبایش بهتر جلوه می دهد؟

AngularJS یک فریم ورک شناخته شده است که امکان ساخت اپلیکیشن های تحت وب را با مجموعه ای از ابزار های جامع و یکپارچه فراهم می کند. اگر می خواهید فریم ورکی در اختیار داشته باشید تا پروسه ی توسعه ی اپلیکیشن های تحت وب را کم دردسر و در عین حال سرگرم کننده به انجام برسانید، AngularJS گزینه ی خوبی خواهد بود. در این مقاله با 5 دلیل به شما خواهیم گفت که چرا باید AngularJs را یاد بگیریم و دوست داشته باشیم! با وبلاگ سکان آکادمی همراه باشید.

AngularJS همان JavaScript است!
جاوا اسکریپت زبان کاربردی همه ی مرورگر های مدرن وب است اما با وجود فراگیر بودن آن، نوشتن کدهای سفارشی برای هر وب اپلیکیشن کار نسبتا سختی است. AngularJS به شما کمک می کند که کار توسعه را با تمرکز بر HTML و JavaScript به انجام برسانید بدون اینکه نیاز باشد تا زبان جدیدی را برای شروع کردن یاد بگیرید.

فقط کافی است تا یک مرورگر وب و یک ویرایشگر متن داشته باشید، به همین سادگی می توانید اپلیکیشن هایی با استفاده از Angular بسازید. همین که درباره ی برنامه نویسی اطلاعاتی داشته باشید، می تواند به شما کمک کند تا در Angular متخصص شوید.

معماری ساده
اگوی طراحی سه لایه MVC (مخفف Model-View-Controller) یک الگوی معماری مطلوب و شناخته شده برای نرم افزار های کاربردی است اما ساختن اپلیکیشن های وب با استفاده از این شیوه، ابتدا نیازمند نوشتن کدهای زیادی است. سایر فریم ورک ها از شما می خواهند تا مولفه ها ی MVC اپلیکیشن تان را جدا کنید و سپس تمامی کدهای ضروری برای برقراری ارتباط بین آنها را بنویسید اما با Angular شما فقط مولفه ها را ایجاد می کنید و این فریم ورک وظیفه ی مدیریت و برقراری ارتباط بین آنها را بر عهده می گیرد. علاوه بر این که استفاده از یک معماری MVC موجب می شود تا بارگذاری سرور به حداقل برسد، مدیریت آن وب اپلیکیشن نیز بسیار ساده و سریع صورت خواهد گرفت.

رابط کاربری ساده و واضح
آنگولار جی اس به خوبی از نسخه ی قدیمی HTML برای ساخت رابط کاربری نرم افزارهای کاربردی تان استفاده می کند. بله درست است، فقط HTML! برای نوشتن عناصر رابط کاربری در Angular نیازی به استفاده از JavaScript نیست. بنابراین ساخت رابط کاربری اپلیکیشن کار ساده ای خواهد بود و احتمال شکست آن کمتر خواهد شد.

با مشخص کردن اینکه کدام کنترلر برای کدام عنصر رابط کاربری استفاده شده، فقط با نوشتن کد HTML شما بیشتر وقت خود را برای فکر کردن به اینکه شکل ظاهری رابط کاربریتان چطور خواهد شد و چطور کار می کند، صرف می کنید و برای قسمت های مرتبط با معماری، کمتر وقت خواهید گذاشت.

یک راه کار بهتر برای وب اپلیکیشن ها
بعضاً به عنوان "یک راه کار بهتر برای وب اپلیکیشن ها" شناخته می شود چرا که بسیاری از خلاء هایی را که توسعه دهندگان در هنگام ساخت اپلیکیشن های بزرگ و بر پایه ی مرورگر با آن مواجه می شوند را پر می کند.
ویژگی های شگفت انگیزی را در اختیار توسعه دهندگان می گذارد، امکاناتی نظیر data binding دو طرفه (برای برقراری ارتباط دینامیک میان رابط های کاربری مبتنی بر مرورگر و مولفه های اپلیکیشن سرور)، قالب ها و فیلتر های دینامیک (برای مدیریت و نمایش آسان اطلاعات به نحوی که برای طراحان نیز قابل فهم باشد.) و دستوراتی که به شما کمک می کنند تا هر ترفند HTML را که در ذهن دارید آموزش دهید. این سه ویژگی، Angular را به روشی بهینه برای ساخت اپلیکیشن های وب تبدیل می کند.

امکان استفاده از پشتیبانی های مجازی
با انتخاب AngularJS شما منبعی از کدهای Open-source و یک شبکه ی ارتباطی فعال در زمینه ی توسعه ی آن در اختیار خواهید داشت و با استفاده از پشتیبانی شرکت گوگل (البته به زودی نام این شرکت به شرکت Alphabet تغییر خواهد کرد)، می توانید اطمینان حاصل کنید که نتیجه ی کارتان کیفیت بالایی خواهد داشت و از پشتیبانی های گسترده ای بهره مند خواهید شد.

مطمئن باشید که شما با استفاده از این فریم ورک، در این مسیر تنها نخواهید ماند و از پشتیبانی های شبکه ی ارتباطی فعال و پر جنب و جوش Angular برخوردار خواهید شد. برای اینکه بفهمید AngularJS چقدر می تواند برای شما کمک کننده باشد، یک راه وجود دارد و آن این است که خودتان آن را امتحان کنید.