مزیت‌های فریمورک AngularJS که آن را نسبت به رقبایش بهتر جلوه می‌دهد!

مزیت‌های فریمورک AngularJS که آن را نسبت به رقبایش بهتر جلوه می‌دهد!

AngularJS یک فریمورک شناخته شده است که امکان ساخت اپلیکیشن های تحت وب را با مجموعه‌ای از ابزار‌های جامع و یکپارچه فراهم می‌کند. اگر می‌خواهید فریمورکی در اختیار داشته باشید تا پروسهٔ توسعهٔ اپلیکیشن‌های تحت وب را کم دردسر و در عین حال سرگرم‌کننده به انجام برسانید، AngularJS گزینهٔ خوبی خواهد بود. 

AngularJS همان JavaScript است!
جاوااسکریپت زبان کاربردی همهٔ مرورگرهای مدرن وب است اما با وجود فراگیر بودن آن، نوشتن کدهای سفارشی برای هر وب اپلیکیشن کار نسبتاً سختی است. AngularJS به شما کمک می‌کند که کار توسعه را با تمرکز بر HTML و JavaScript به انجام برسانید بدون اینکه نیاز باشد تا زبان جدیدی را برای شروع کردن یاد بگیرید.

فقط کافی است تا یک مرورگر وب و یک ادیتور داشته باشید؛ به همین سادگی می‌توانید اپلیکیشن‌هایی با استفاده از Angular بسازید. همین که دربارهٔ برنامه‌نویسی اطلاعاتی کلی داشته باشید، می‌تواند به شما کمک کند تا با Angular کد بزنید.

معماری ساده
اگوی طراحی سه لایهٔ MVC (مخفف Model View Controller) یک الگوی معماری مطلوب و شناخته‌شده برای نرم‌افزار های کاربردی است اما ساختن اپلیکیشن‌های وب با استفاده از این شیوه، ابتدا نیازمند نوشتن کدهای زیادی است. سایر فریمورک‌ها از شما می‌خواهند تا مؤلفه‌های MVC اپلیکیشن‌تان را جدا کنید و سپس تمامی کدهای ضروری برای برقراری ارتباط بین آنها را بنویسید اما با Angular شما فقط مؤلفه‌ها را ایجاد می‌کنید و این فریمورک وظیفهٔ مدیریت و برقراری ارتباط بین آنها را بر عهده می‌گیرد. علاوه بر اینکه استفاده از یک معماری MVC موجب می‌شود تا بارگذاری سرور به حداقل برسد، مدیریت آن وب اپلیکیشن نیز بسیار ساده و سریع صورت خواهد گرفت.

رابط کاربری ساده و واضح
آنگولارجی‌اس به خوبی از HTML برای ساخت رابط کاربری نرم‌افزارهای کاربردی‌تان استفاده می‌کند. بله درست است، فقط HTML! برای نوشتن عناصر رابط کاربری در Angular نیازی به استفاده از JavaScript نیست. بنابراین ساخت رابط کاربری اپلیکیشن کار ساده‌ای خواهد بود.

با مشخص کردن اینکه کدام کنترلر برای کدام عنصر رابط کاربری استفاده شده، فقط با نوشتن کد HTML شما بیشتر وقت خود را برای فکر کردن به اینکه شکل ظاهری رابط کاربری‌تان چه‌طور خواهد شد و چه‌طور کار می‌کند، صرف می‌کنید و برای قسمت‌های مرتبط با معماری، کمتر وقت خواهید گذاشت.

یک راه کار بهتر برای وب اپلیکیشن ها
آنگولارجی‌اس بعضاً به عنوان یک «راه‌کار بهتر برای وب اپلیکیشن‌ها» شناخته می شود چرا که بسیاری از خلاء‌هایی را که توسعه‌دهندگان در هنگام ساخت اپلیکیشن‌های بزرگ و بر پایهٔ مرورگر با آن مواجه می‌شوند را پُر می‌کند. همچنین ویژگی‌های شگفت‌انگیزی را در اختیار توسعه‌دهندگان می‌گذارد؛ امکاناتی نظیر Data Binding دوطرفه (برای برقراری ارتباط دینامیک میان رابط‌های کاربری مبتنی بر مرورگر و سرور)، قالب‌ها و فیلترهای دینامیک (برای مدیریت و نمایش آسان اطلاعات به نحوی که برای طراحان نیز قابل‌فهم باشد.) و دستوراتی که به شما کمک می‌کنند تا هر ترفند HTML را که در ذهن دارید را پیاده‌سازی کنید. این سه ویژگی، Angular را به روشی بهینه برای ساخت اپلیکیشن های وب تبدیل می‌کنند.

امکان استفاده از پشتیبانی‌های مجازی
با انتخاب AngularJS شما منبعی از کدهای اپن‌سورس و یک شبکهٔ ارتباطی فعال در زمینهٔ توسعهٔ آن در اختیار خواهید داشت و با استفاده از پشتیبانی شرکت گوگل، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که نتیجهٔ کارتان کیفیت بالایی خواهد داشت و از پشتیبانی‌های گسترده‌ای بهره‌مند خواهید شد.