خداحافظی با اسکایپ و جایگزینی آن با اپلیکیشن‌های ارتباطی بهتر

خداحافظی با اسکایپ و جایگزینی آن با اپلیکیشن‌های ارتباطی بهتر

اسکایپ یک نرم‌افزار کاربردی است که امکان انجام تماس اینترنتی را به صورت صوت و تصویری برای کاربران فراهم می کند. بسیاری معتقد هستند که اپلیکیشن اسکایپ یک ابزار ارتباطی مناسب برای گفتگو با دوستان است، اما آیا می توان برای ارتباطات تجاری هم به آن اعتماد کرد؟ از نظر تئوری اسکایپ یک انتخاب وسوسه انگیز برای کسب و کارها است، هم چنین ابزار مناسبی برای برقراری ارتباط با کسانی است که دچار ترس از تکنولوژی هستند یا اصطلاحا تکنوفوب می باشند. اخیراً این اپلیکیشن به عنوان یک وب سرویس در دسترس قرار گرفته است، و با دیگر ابزار ارتباطاتی مایکروسافت، Lync، ادغام شده است و ویژگی های امنیت پیشرفته و کنترل IT به آن افزوده شده است. با این وجود اسکایپ به هیچ وجه جدا از مسائل خود (که بسیاری از آن ها به خوبی مستند شده اند) هم چون کیفیت ضعیف تماس، گزارشات خارج از کنترل، اتصالات ضعیف، مشکلات مربوط به اعتبار اسکایپ، و غیره، نیست. خبر خوب این که اپلیکیشن های ارتباطی زیادی وجود دارند که جایگزین های معتبری برای این محصول معروف مایکروسافت هستند. در این مقاله قصد داریم چند مورد از بهترین آن ها را به شما معرفی کنیم پس با سکان آکادمی همراه باشید.

GoToMeeting
همان طور که از نام این اپلیکیشن مشخص است، کاربرد آن در زمینه ی تنظیم قرارهای ملاقات است و انجام این کار را بسیار آسان می کند. در هنگام استفاده از قابلیت ملاقات مجازی آن با حداکثر 25 نفر، شما می توانید انتخاب کنید که از طریق ویدئو یا تلفن اینترنتی گفتگو کنید، یا این که از طریق اپلیکیشن روی تلفن همراه خود با هم ارتباط برقرار کنید.

ویژگی های کاربردی دیگری از جمله به اشتراک گذاری صفحه، چت روم های شخصی، قابلیت ضبط ملاقات ها و به اشتراک گذاری آن با سایر کسانی که قادر به شرکت در ملاقات ها نیستند، در این اپلیکیشن وجود دارد. استفاده از آن بسیار و آسان و کاربرپسند است.

Zoho Meeting
چندین ویژگی وجود دارد که  Zoho Meeting  را به طور خاص جایگزین قابل توجهی برای اسکایپ می سازد. اول از همه این که، Zoho هم چون مجتمع سازی های دیگر مانند اپ های گوگل، تعدادی از اپلیکیشن های دیگر مانند برنامه های کاربردی مدیریت ارتباط با مشتری CRM، چت و تقویم را ارائه می دهد، که شما می توانید به طور مستقیم ملاقات خود را از آن جا آغاز کنید.

آن چه این محصول را تبدیل به یک ابزار تجاری کاربردی می سازد این است که در کنار مدیریت راحت کاربران و ایجاد گزارشات شخصی سازی شده، شما می توانید مطابق با برند کسب و کار خودتان، نام گذاری تجاری آن را مجدداً انجام دهید. علاوه بر آن، این اپلیکیشن ویژگی های کاربردی دیگری نظیر تلفن اینترنتی، گفتگوی ویدئویی، و به اشتراک گذاری صفحه نمایش دارد.

Cisco WebEx
تمرکز زیادی روی تماس ویدئویی HD دارد، و با یک ویژگی کلیدی که قابلیت نمایش ۷ صفحه در یک زمان است همراه می باشد. هم چنین گزینه های ضبط صوتی و تصویری، و نیز یادآوری، یادداشت برداری، و ابزار تخته ی مجازی در آن موجود می باشد. ویژگی به اشتراک گذاری صفحه نمایش بسیار معرکه است، و به شما اجازه می دهد به جای تمام دسکتاپ، اپلیکیشن های خاصی را روی صفحه به اشتراک بگذارید، گزینه ی «call me» نیز به همین صورت است، و به جای آن که شما مجبور به شماره گیری باشید، وقتی همه چیز آماده شد و ارتباط برقرار شد به شما اعلام می شود.

Join.me
در حالی که برای عرضه ی Join.me در بازار، آن را به عنوان یک محصول ساده که استفاده از آن فوق العاده آسان است معرفی می کنند، اما در حقیقت این محصول به ویژگی هایی از خود می بالد که برای رقابت با رقیبان "پیچیده تر" در آن جای گرفته اند. این محصول تلفن اینترنتی معمولی، قابلیت به اشتراک گذاری صفحه، و ویژگی های انتقال فایل، به علاوه قابلیت ضبط، قابلیت گفتگو با حداکثر 250 نفر، پلاگین های تقویم، انجمن Salesforce.com، رایانش ابری، و چت روم های شخصی، به همراه اپلیکیشن های یکپارچه ی موبایلی را دارا است. به طور کلی این محصول اپلیکیشنی با ویژگی های کامل و بسیار غنی است که حتی برای کاربران تازه کار تکنولوژی هم مناسب است.

Aircall
تلفن اینترنتی Aircall یک روش عالی است که از طریق آن می توانید روش ارتباطی خود با مشتریانتان را تسهیل و بومی سازی کنید. Aircall مجموعه قابلیت های بسیار غنی دارد، از امکان استفاده از شماره تلفن های محلی حدود 30 کشور گرفته، تا زنجیروار کردن تماس های تلفنی بین اعضای تیم، و گزینه ی صندوق پست مشترک که از طریق آن چندین کارمند می توانند به پیام های صوتی دسترسی داشته باشند.

هم چنین هیچ محدودیتی برای تعداد مکالمه هایی که شما می توانید به طور هم زمان داشته باشید وجود ندارد، حال آن که اعلان های دسکتاپ شما این امکان را به شما می دهد تا همیشه از تماس های مشتریانتان آگاه باشید.

Phone.com
بیش تر مبتنی بر تلفن اینترنتی است تا گفتگوی ویدئویی، و متمرکز بر ارائه ی یک سرویس با ویژگی های غنی و کامل کنفرانس تلفنی برای کسب و کار شما است. ویژگی های نوآورانه شامل کنفرانس تلفنی با حدود 500 نفر، پیام های اس ام اس به شماره ی ثبت شده ی شما در Phone.com، امکان ارسال و دریافت فکس از طریق حساب کاربری، و یکپارچه سازی با اپلیکیشن موبایلی Phone.com، که به شما این امکان را می دهد تا گفتگوی گروهی را آغاز کنید. در حالی که شما می توانید از خطوط تلفن ثابت سنتی و تلفن های همراه استفاده کنید، خبر خوب این است که با دانلود نرم افزار Phone.com کامپیوتر شما می تواند این کار را نیز به خوبی انجام دهد.

8×8
به شما کمک می کند تا با استفاده از تعداد کمی ویژگی های بصری و یک واسط کاربری ساده و دوست داشتنی به مشتریان خود خدمات ارائه دهید. این محصول یک اپلیکیشن مبتنی بر تلفن اینترنتی با ویژگی های کامل است که چیزی فراتر از سرویس تماس تلفنی را ارائه می کند. 8×8 هم چنین در کلاس رده اول کنفرانس وب، فکس، و یکپارچه سازی موبایلی قرار دارد و از نظر این ویژگی ها برجسته است.

اگر شما این اپلیکیشن را با اسکایپ مقایسه کنید متوجه کیفیت بهبود یافته ی صدا در آن که به لطف روش های فشرده سازی صوتی آن مانند صدای یک زنگ بسیار واضح است خواهید شد. یکپارچه سازی عالی با سیستم عامل های iOS و Android نیز از ویژگی های تحسین برانگیز این محصول است و به واسطه ی این ویژگی ها می توان پیش بینی کرد که 8×8 به زودی جایگزین شایسته ای برای اسکایپ در بنگاه های تجاری خواهد شد.

RingCentral
یک جایگزین مبتنی بر صوت برای اسکایپ است که یک قابلیت حرفه ای را برای استفاده از تلفن اینترنتی در ارتباطات تجاری شما ایجاد می کند. این محصول در کنار استفاده ی آسان، بر امنیت نیز تأکید دارد، و متمرکز بر تماس های صوتی، پیام های متنی و کنفرانس است؛ و این ها وظایفی هستند که RingCentral به خوبی به آن ها عمل می کند. به طور کلی این اپلیکیشن یکپارچه، قابل اعتماد و انعطاف پذیر است.

آیا شما تجربه کار با هر کدام از اپلیکیشن های بالا را دارید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، می توانید نظرات خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.