apilist.fun: وب‌سایتی حاوی لیستی از API سرویس‌های مختلف

apilist.fun: وب‌سایتی حاوی لیستی از API سرویس‌های مختلف

apilist.fun وب‌سایتی است دربرگیرندهٔ لیستی از APIهای ارائه شده توسط شرکت‌های مختلفی از جمله آمازون، گوگل، فیسبوک، مایکروسافت و غیره که دولوپرها می‌توانند بااستفاده از آن، به‌راحتی در میان API‌های مختلف به جستجو بپردازند.

یکی از قابلیت‌های منحصربه‌فرد این وب‌سایت، امکان جستجوی ای‌جکسی آن است که به‌صورت Real-Time نتایج جستجوی شما را نشان می‌دهد؛ علاوه بر این، یک دسته‌بندی کامل و جامع از APIها نیز ارائه شده که بااستفاده از آن مثلاً می‌توان به لیستی از کلیهٔ API‌های مرتبط با دیتابیس و ... دست یافت.

حال ممکن است این سؤال برای دولوپرهای مبتدی پیش بیاید که منظور از API چیست؟ اگر بخواهیم به‌طور خلاصه به این سؤال پاسخ دهیم، بایستی بگوییم که «API مخفف واژگان Application Programming Interface به‌معنی رابط برنامه‌نویسی اپلیکیشن می‌باشد. درواقع، ای‌پی‌آی به‌راحتی این امکان را در اختیار یک دولوپر قرار می‌دهد تا به‌ برخی یا تمامی قابلیت‌های یک نرم‌افزار دیگر دسترسی پیدا کند.»

درصورتی‌که علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در زمینهٔ APIها هستید، می‌توانید به آموزش مفهوم API چیست؟ از دورهٔ آموزش رایگان اصول برنامه‌نویسی در سکان آکادمی مراجعه نمایید.

منبع